Bugün - 23 Temmuz 2019 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   38°°C
 
TAMİNCE'YE NEDEN DOKUNULAMIYOR ?İşte Tamince’nin ‘Varsa göstersinler’ dediği belgele..
MARKA MAHALLE OLMA GAYRETİNDEYİZ

Bu hafta Gazetemizin konuğu, Marka Patent danışmanlığı alanında Antalya'ya binlerce marka kazandıran Makro Patent Akdeniz Bölge Müdürü ve  ikamet ettiği Yenigöl Mahallesi muhtarı olan  Mehmet Özen oldu.

Röportajlar Haberi - 05 Haziran 2016 Pazar

(15:45)

Bu hafta Gazetemizin konuğu, Marka Patent danışmanlığı alanında Antalya'ya binlerce marka kazandıran Makro Patent Akdeniz Bölge Müdürü ve  ikamet ettiği Yenigöl Mahallesi muhtarı olan  Mehmet Özen oldu.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Muratpaşa belediyesi Yenigöl mahalle muhtarı seçilen Mehmet Özen,  7 bin nüfusu olan  Yenigöl mahallesinin  markalaşması yönünde çalıştıklarını söyledi.  Seçimi açık ara kazandığını anlatan muhtar Mehmet Özen,  “Muhtarlığı olmayan,  imar sorunu olan, yollar ve sokak araları perişan bir mahalle konumundayken, göreve gelir gelmez  ilk icraatımız olarak,  Muhtarlık binasını hizmete kazandırmak oldu.” dedi. Belediyelerle irtibata geçerek mahallenin acil ihtiyaçları olan, Altyapı, çevre düzenlemesi, yol ve kaldırım çalışmaları, park bahçe düzenlemeleri ve ulaşım sistemini yoluna koyduklarını belirten Mehmet Özen, Yenigöl Mahallesinin artık Sosyal ve Kültürel etkinlikler ile adında sıkça söz ettiren bir mahalle olduğunu söyledi.    

 

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ ?

1971 Antalya doğumluyum. Evliyim.   İki yıldır Yenigöl Mahallesi muhtarlığı görevini yapmaktayım. Aynı zamanda Marka Paten işiyle uğraşıyorum. Makro Patent Akdeniz Bölge Müdürü ve  ikamet ettiğim Yenigöl Mahallesi muhtarıyım.  

MUHTARLIĞI NİÇİN TERCİH ETTİNİZ ?

İnsanlara hizmet etmenin bir yolu bir yöntemi olarak görüyorum muhtarlığı. Seçildiğimiz günden itibaren biz bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Muhtarlık binası olmayan, Yolu sokağı karışmış, altyapı ve çevre düzenlemesi yapılmayan bir bölgede biz bu görevi üstlendik. Hizmet etmek illaki gösterişli makamlarda olmaz. Önceliğimiz halkımızla bir araya gelebileceğimiz bir muhtar evini hizmete kazandırmakla başladı. Halkımızla el ele vererek iki yıl gibi kısa bir zamanda çok mesafe kat ettik. Halkımız mutlu oldukça bizde yaptığımız hizmetlerden keyif alıyoruz.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL AKTİVİTELERLE GÜNDEM OLUYORSUNUZ

Sıradan bir mahalle olmak istemiyoruz. Önceliklerimiz var. Bu konuda iddialıyız. Marka bir mahalle olma yolunda ilerlemek istiyorsak önce çevre düzenlemesi ve altyapı sorunu çözülmeli. Biz bunun büyük kısmını çözdük. Yenigöl mahallesi artık kabuğuna sığmıyor.  Evet dediğiniz gibi sosyal ve kültürel aktivitelerle gündem olduk. Konserler düzenledik. Ünlüleri davet ettik. Sanatsal ve Kültürel aktiviteler bizlerin ufkunu açacağı düşüncesindeyiz.  Ayrıca yaptığımız etkinlikler nedeniyle Yenigöl mahallesi ünlülerin akınına uğruyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız hıdrellez şenlikleri ile de bunu göstermiş olduk.   Kadınları kültür turları ile buluşturduk. Muratpaşa belediyemizin katkılarıyla Çanakkale şehitlik ziyareti yaptık. Bunların önemli organizasyonlar olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımızdan bu konuda olumlu tepkiler alıyoruz.

 

KÜLTÜR TURLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ ?

Evet, kısa sürede çok mesafe aldık. Sosyal ve Kültürel aktivitelerle adında sıkça söz ettiren bir mahalle konumundayız. kadınları kültür turları ile buluşturduk. Ayrıca yaptığımız etkinlikler nedeniyle Yenigöl mahallesi ünlülerin akınına uğruyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız hıdrellez şenlikleri ile de bunu göstermiş olduk. Mahallemiz artık kabuğuna sığmıyor diyebiliriz.  Mahalle sakinlerimizden oluşan kadınların yoğun katılımı ile Elmalı ve Çanakkale turları düzenliyoruz. Yenigöl mahallesinin hanımefendileri Elmalıya, evliyalar şehrine türbeleri (Pir Abdal Musa, Vahabi Ümmi, Sinani Ümmi, Ahi Baba,) ve camileri berat kandilinde ziyaret ederek adım adım gezip dualar ettiler.  Allah dualarımızı kabul etsin.

 

HAYAL ETTİĞİNİZ  HİZMETLERİ  ALABİLİYOR MUSUNUZ?

Yenigöl Mahalle muhtarı olduktan sonra düşündüğüm ve hayal ettiğim bir çok hizmeti Muratpaşa Belediyemiz ve Büyükşehir tarafından aldık. Buradan emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum.  Hizmetlerimiz devam ediyor. Yakında muhteşem bir parkımız geliyor. Çevre düzenlemeleri ve asfaltı tamamlandı, pek yakında spor ve fitness aletleri konulup açılışa hazır konumda olacak.  Bu konuda Muratpaşa belediye başkanı Ümit Uysal  ve kıymetli başkan yardımcılarına emeği geçen personelinden birim müdürlerine desteklerinden dolayı mahallem adına teşekkür ediyorum.

MAHALLE SAKİNLERİ  İLE ARANIZ NASIL ?

Mahallemiz sorunsuz bir mahalle. Muhtelif zamanlarda Komşu toplantıları yapıyoruz ve böylelikle bir araya geliyoruz. Gayet faydalı olduğunu da gördük bu toplantıların.  Zaman zaman Yenigöl mahallesi Muhtarlığında kıymetli komşularımızla bir araya gelip mahallemizin sorunları hakkında sohbet edip sorunlarımızı masaya yatırıyoruz. Çözüm yollarını tartışıp bilgi alışverişi yapıyoruz. Bizdeki samimiyet dostluk birliktelik bir başka Tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

MARKA MAHALLE OLMA İDİANIZ OLDUĞUNU DUYDUK ?

Marke Patent işiyle uğraşıyorum. Haliyle ilk markalaşmaya mahallemizden başlamalıyız. Öncelikle  yaptığımız sosyal aktiviteler ile mahalle sakinlerini zinde tutmayı hedefliyoruz.  Mahallemiz  sanayi ve  ticaretin hızlı olduğu bir yer. Bu nedenle önceliğimiz  işsiz vatandaşımızın olmaması gayretindeyiz.  7 bine yakın bir nüfusumuz var. Biz göreve başladıktan sonra muhtar evimize kavuştuk. Mahallemizde tüm sokak aralarına belirli noktalara 26 hoparlör yerleştirerek camimizde okunan ezan, sela ve bazı duyuruların halkımıza daha rahat ulaşması anlamında bir çalışmamız oldu. Kısa sürede yapımı tamamlanan Kur’an kursumuzu hizmete açtık. Mahalle sakinlerimizle işbirliği yapıp aşure ve buna benzer etkinlikleri düzenliyoruz.  Ayrıca tramvay hattının Aksu’ya bağlanması ulaşım rahatlığını sağlamış olacak. Böylece Yenigöl tramvay durağı mahallemize hayırlı olsun. Başta da dediğimiz gibi mahallemiz sanayi ve ticaretin  döndüğü bir merkez. Amacımız Yenigöl mahallesini Antalya’da marka bir mahalle yapmak.

 

“ANTALYA’YA İYİ GELECEK”  SES GETİRDİ Mİ ?  

Marka Patent danışmanlığı alanında Antalya'ya 20 bin’e yakın marka kazandırdım.  Makro Patent Akdeniz Bölge Müdürü olarak  “Antalya’ya İyi Gelecek” sloganını tescilleyerek sayın büyükşehir belediye başkanımıza vermek istedik. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in  ‘Antalya’ya iyi gelecek’ sloganından etkilendiğim için,  Türk Patent Enstitüsüne başvuru yaparak tescillini aldım.  Tescil belgesini de  2. Muhtarlar ve İstişare Toplantısı’nda  Menderes Türel başkanımıza takdim ettim. Daha önce Sayın Menderes Türel’in 2014 yılında göreve geldiğinde ismini tescillemiştim. Tescil belgesini de bizzat kendisine takdim etmiştim. Bu seferde bir Antalyalı olarak ‘Antalya’ya iyi gelecek’ sloganının isim hakkını aldım tescilledim. Bir Antalyalı olarak ‘Antalya’ya iyi gelecek’ sloganının isim hakkını tescilleyerek, toplantıda Başkanımız Menderes Türel’e sürpriz yaparak kendisine takdim ettik. Bir Antalyalı olarak, Antalyalı bir muhtar olarak bu tescil belgesini almaktan ve Başkan Türel’e takdim etmekten mutluyum, gururluyum.

 

KADINLAR SABAH SERADA ÖĞLEN SPORDA

Toplumların başarısı kadınların mutlu olması ile başlar. Her başarılı erkeğin ardında mutlaka bir kadın vardır. Bizde mahalle sakinlerimizin mutluluğu için kadınlarımız için ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda, Muratpaşa Belediyesi’nin Yenigöl Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar ve kadınlara yönelik spor aktivitesinden dolayı Başkan Ümit Uysal’a teşekkür ederim. Spor çalışmalarımıza mahallemizde yaşayan tüm kadınlar katılıyor. Sabah seralarında çalışıp, öğleden sonra da müzik eşliğinde spor yapıyorlar. Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yenigöl Mahallesi’nde yaşayan kadınlar zinde olacak, sağlıklı olacak ki, devamında başarılar gelsin. Biz böyle düşünüyoruz.    

İKİ YILDA HANGİ HİZMETLERİ YAPTINIZ ?

Bir çok çalışmamız var fakat önceliğimiz Yenigöl mahallesini   göze hoş gelen bir konuma getirme gayretindeyiz.  Mahalle araları yol çalışmaları ile birlikte yön bildirimi yapan tabelaları yerleştirdik. Yağmursuyu çalışmaları kapsamında altyapısı tamamlandı. Yollarımız molozlardan temizlendi ve aynı zamanda genişletildi. Yaşlılarımıza bakım hizmetini belediyemizin katkılarıyla başlattık. Engelli ve bakıma muhtaç insanlarımıza hastane hizmeti ve yaşlı bakım hizmeti halkımız tarafından takdirle karşılanıyor. Mahalle sakinlerimizi Özel Sağlık Kuruluşları ile anlaşarak sağlık taraması ve göz muayenesi yaptırdık.  Muhtarlık olarak belediyelerimizden istediğimiz her türlü desteği görmekteyiz. Bizler desteklerden halkımız ise yapılan hizmetlerden memnun. Amacımız yaşanılabilir bir mahalle olmak. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz. 

 

 

Hilmi ŞAHİN

 

 Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 1792

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

ÖZEREN : GÜNDOĞMUŞ HAKETTİĞİ HİZMETİ ALACAK
BİR ÇOK ŞEHİRDEN ÇOK NÜFUSUMUZ VAR
ALO KÜPELEME HATTI HİZMETE BAŞLADI
MUHASEBECİ OLMAK DOKTOR OLMAKTAN ZOR
MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Zehir Zemberek Sözler
KADERİNE TERKEDİLMİŞ BİR MAHALLEYİZ
"Başarıya Koşanlar" Köşemizin konuğu İrfan CESUR
ÖNÜMÜZ DENİZ ARKAMIZDA TOROLAR VAR

Diğer Haberler

KARATAŞ, “OHAL'İN OLUMSUZ ETKİSİ YOK“
ZEKAİ TUNCA'DAN MUHTEŞEM KONSER
FLAŞ TRANSFER
ORDUSPOR 1-1 ANTALYASPOR
PARİS BATIĞI DALIŞLARI
Konyaaltı’ndan Oda Orkestrası
Oğuz Mataracı imzayı attı ve ilk açıklamasını yaptı
Börekte Sıfırladı Tosta Kazandı
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN AKP KAYNIYOR

16.07.2019 21:22:06

Yerel seçimlerin üzerinden üç ayı aş..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci AKP’NİN SEÇİM HEZİMETİ

22.06.2019 15:43:31

Seçim akşamı Ekrem İmamoğlu kararlı ve dik bir duruş ..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


Doğrucan'dan İyi Parti Divanı'na küfürlerMehmet Fatih Doğrucan'dan İyi Parti Divanı'na küfürler Daha &oum..
En Çok Okunanlar
TEHLİKELİ ATIK ÇELİŞKİSİ MECLİS GÜNDEMİNDE
CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ÇETİN OSMAN BUDAK: “2 MİLYON 950 BİN.. Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 15. Geleneksel Gökbel Yağ.. Doğrucan'dan İyi Parti Divanı'na küfürler Mehmet Fatih Doğrucan'dan İyi Parti Divanı'na küfürler Daha &oum.. TAMİNCE'YE NEDEN DOKUNULAMIYOR ? İşte Tamince’nin ‘Varsa göstersinler’ dediği belgele.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
27°°C - 38°°C
Çarşamba
27°°C - 37°°C
Perşembe
25°°C - 35°°C
Cuma
25°°C - 32°°C

Günün Sözü


Yetmiş iki millete bir göz ile bak...!


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,30

UA-73076831-1