Bugün - 09 Aralık 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   18°°C
 
CHP SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDUCHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya İlçe Kongre tarihle..
“AĞRINIZ VARSA ÇÖZÜMÜ DE VAR”

Türkiye Fizyoterapistler Derneği (TFD) Antalya İl Temsilcisi Adem Tombak

“AĞRINIZ VARSA ÇÖZÜMÜ DE VAR”

Bundan 3 yıl önce ‘Fizyoterapide Yeni Dönem’ sloganıyla dönemin AK Parti Antalya Milletvekili şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Konyaaltı’nda Gökay Plaza’da hizmete giren Fizyosport Center’in kurucusu ve aynı zamanda fizyoterapist olan Adem Tombak bu haftaki konuğumuz… 

 

“Hareket Özgürlüğünüzü Keşfedin”

Antalyalıların hizmetinde olan FizyoSport, kadrosundaki fizyoterapistlerin profosyonel elleri ile ağrılarınıza şifa oluyor.

Röportajlar Haberi - 23 Nisan 2016 Cumartesi

(22:22)

Türkiye Fizyoterapistler Derneği (TFD) Antalya İl Temsilcisi Adem Tombak

“AĞRINIZ VARSA ÇÖZÜMÜ DE VAR”

Bundan 3 yıl önce ‘Fizyoterapide Yeni Dönem’ sloganıyla dönemin AK Parti Antalya Milletvekili şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından Konyaaltı’nda Gökay Plaza’da hizmete giren Fizyosport Center’in kurucusu ve aynı zamanda fizyoterapist olan Adem Tombak bu haftaki konuğumuz… 

 

“Hareket Özgürlüğünüzü Keşfedin”

Antalyalıların hizmetinde olan FizyoSport, kadrosundaki fizyoterapistlerin profosyonel elleri ile ağrılarınıza şifa oluyor. Ağrı terapilerinde dünyadaki tüm yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek misafirlerine sunan Fizyosport, randevu usulü ile ağrılı hastalarının dertlerine ‘Fizyoterapi egzersizleriyle Onarım Terapisi’ konseptiyle derman oluyor.

 

Adem Bey, Fizyosport Center’de tam olarak ne tür uygulamalar yapıyorsunuz? Sıradan bir spor merkezi değil sanırız,verilen hizmetleri anlatır mısınız?

Fizyosport Center, adından da anlaşılacağı üzere mesleğimiz olan Fizyoterapi kelimesinden geliştirdiğimiz bir kurum. Biz burada aslen Antalya başta olmak üzere yakın bölgemizdeki fizyoterapi egzersizlerine ihtiyaç  du yanlara çözüm üretiyoruz.  İnsanlar iskelet dediğim bir kemik ve bunları saran kas ve bağ üzerine şekillenmiştir. İşte biz de “Hareket Özgürlüğünüzü Keşfedin” sloganıyla yola çıkan sağlıklı yaşam merkezi Fizyosport’ta bu anlamda sıkıntı yaşayan insanların yaşam kalitelerini maksimuma çıkartmak için çeşitli uygulamalar sunuyoruz. Yani, Fizyosport; kişiye özel egzersiz programları ve ağrılara karşı özel çözümleriyle emsallerinden ayrılıyor. Fizik tedavi sonrası tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalarımızla kişinin performansını üst seviyeye çıkartıyoruz.

Yani, Fizyosport’la Antalyalılar fizyoterapi ve spor merkezi alanında ihtiyaç duydukları tedavileri gerçekleştirebilecek modern bir merkeze kavuşmuş oldu diyebilir miyiz?

Evet  tam olarak yaptığımız bu. Kurumuzda birbirinden kıymetli fizyoterapistler ve klinik deneyime sahip antrenörlerle yaklaşık 1000 metrekarelik geniş bir alanda Antalya’nın en yeni ve en seçkin plazaları arasında yer alan Konyaaltı’ndaki Gökay Plaza’da hizmet veriyoruz. Antalya’nın ilk fizyoterapi destekli sağlıklı yaşam merkezi olan Fizyosport, misafirlerine çağdaş tıbbın bütün imkânlarını güncel bilgilerle birleştirerek hizmet veriyor. ‘Sağlıklı Yaşamın Merkezi’ sloganıyla yola çıkan Fizyosport, fizyoterapinin olağan üstü enerjisini Antalyalı ziyaretçileri ve sporseverlerle buluşturmaya davet ediyoruz. Her türlü travma sonrası kas ve iskelet sistemine ait sıradan fizik-tedavi yönetmeleri ve uygulamalarına ek olarak bu alanda çığır açan metod ve bilimsel yöntemlerle ziyaretçilerinin tüm beklentilerine çözüm üretmeyi ilke edinen Fizyosport, uzman fizyoterapistlerin eşliğinde kişiye özel egzersiz programlarıyla her türlü ağrı ve şikayetlere son veriyoruz.

Biraz daha detay verir misiniz? Neler yapılıyor?

Sinir semptomları, dejeneratif disk rahatsızlıkları, spondilolistesiz, spondiloliz, spinal stenosiz, artirit, dejeneratif eklem rahatsızlıkları, skolyoz, omuz, kalça, diz eklem problemleri, osteoporoz gibi dejeneratif rahatsızlıkların yanında çapraz bağ yaralanmaları, burkulmalar gibi spor yaralanmaları ve travmatik yumuşak doku zedelenmelerinde alanında uzman fizyoterapistleri ile manipulasyon, mobilizasyon, klinik pilates, stabilizasyon egzersizleri, kişiye yönelik egzersizler gibi yöntemler kullanarak hizmet veriyoruz.

Kurumunuzda Sadece Fizyoterapi anlamında hizmetler de verilmiyor değil mi?

 Elbette ama tüm derslerde ya da uygulamalarda Fizyoterapist kimliğimizi en üst seviyede üyelerimize hissettiriyoruz. Kapıdan giren sıradan bir fitness üye adayına dahi ilk sorduğumuz soru “ Herhangi bir bel, boyun, kas, eklem ağrınız var mı? “ oluyor. Çünkü maalesef çok bilinçsiz bir spor yaptırma eğilimi var Antalya’da. Eğer kişinin bel ve boynunda ya da herhangi bir ağrısı var ise bu kişiye siz sıradan bir fitnes, ya da başka bir grup dersleri (zumba, plates, spinnig) uygulayamazsınız. İşte bizim farkımız biraz da bu. Biz ilk önce bu tür bir sıkıntısı var ise kişinin herhangi bir ücret almadan fizyoterapistlerimizce ‘değerlendirme’ dediğimiz bir ön buluşma organize edip kişinin sıkıntısını dinliyoruz sonrasında kişinin hangi sporu yapmasının uygun olacağını paylaşıyoruz. Sorunuza gelince yani fizyoterapi egzersizleri dışında kurumumuzda; 2012 Londra Olimpiyatları’na damgasını vuran ve günümüzde ‘mucizevi renkli ağrı bandı’ olarak bilinen kinesiotape, Fizyosport’ta konuyla ilgili sertifika almış fizyoterapistler tarafından uygulanıyor. Fizyosport’ta mucizevi uygulamalar kinesiotape bandıyla sınırlı değil.  Vücuttaki tüm kasları ve dengeli bir şeklide kuvvetlendirmeye yarayan reformer (aletli pilates),  Fizyosport’a gelen sporseverleri bekliyor. Doğru duruş alışkanlığının kazandırılmasında birebir etkili olan reformer ile iskelet sistemi kaynaklı tüm problemler kısa sürede ortadan kaldırılıp kişinin yaşam kalitesi rahatlıkla arttırılabiliyor. Ayrıca son dönemlerin en gözde spor aleti olan Power Plate de Fizyosport’ta özel seanslar eşliğinde ziyaretçilerini bekliyor. Ayrıca; fitness, pilates, hamile pilates, yoga, zumba, yogilates de üyeleri bekleyen hizmetler arasında.

Böylesi bir merkezi Antalya’ya kazandırdınız, geçen süre içinde insanların ilgisi nasıl?

Öncelikle çok doğru bir şey söylediniz ‘Antalya’ya kazandırmak’ evet biz öncelikle Antalya’mıza böylesi bir konseptteki kurumu fizyoterapist kimliğimizle kazandırmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Bizim verdiğimiz hizmeti gören, deneyimleyen daha doğrusu farkımızı anlayanlarla bugün Antalya başta olmak üzere yakın coğrafyada çok iyi bir adımız ve algımız var. Bu sadece sıradan insanlar değil, sporcular özel durumu olan insanlar için de geçerli. Bizler pek çok farklı sıkıntısı olanlara yönelik çözümler üretiyoruz. Çok önemli sıkıntılar bir dizi ameliyatlar geçirmiş insanların tekrar yaşamsal hareketlere dönmesi noktasında ya da sporcuların bir an evvel aktif spor hayatına dönmesi noktasında çok başarılı çalışmalar yapıyoruz. Bizim yaptığımız bu birebir egzersizleri ve uygulamaları Antalya’nın çok saygın başta ortapedi olmak üzere konuyla ilgili doktorları da takip ediyor ve onlar da bize bu anlamda hastanın hızlı ve doğru bir şekilde rehabilitasyon edilmesi noktasında sonsuz bir güven içinde yönlendiriyorlar. Antalya’nın çok saygın ortopedistlerinin bunu yapması çok kolay bir şey değildir, işte biz geçen zaman içinde bunu başardık.

 

Sizin Aynı Zamanda STK kimliğiniz de var değil mi Adem Bey, İl temsilcisisiniz?

Evet, Türkiye Fizyoterapistler Derneği Antalya İl Temsilcisiyim.İl temsilcisi kimliğimizle de sosyal sorumluluk anlamında da projeler üreterek fayda sağlamaya devam ediyoruz. Pek çok okulda ya da kurumsal şirketlerde herhangibir ücret almadan bilgilendirme toplantıları ya da eğitimler veriyoruz. Özellikle son yıllarda çocuklarımızda görülen ve halk arasında ‘omurga eğriliği’ olarak bilinen ‘skolyoz’ un özellikle çocukluk çağının en sık karşılaşılan omurga hastalıkları arasında yer alıyor. Skolyozun zamanında tedavi edilmezse omurga eğriliğinden kaynaklı duruş bozukluklarına neden olduğunun unutulmaması gerektiği konusunda pek çok çalışmalar yapıyoruz. Yine özellikle kadınların tercih ettiği babet ve gençlerin giydiği düz spor ayakkabıların ayak deformetilerine yol açtığı ve bunun da bel ve boyun ağrılarına sebep olduğu da önemli bir gerçek bu nedenle de ortopedik ayakkabılar ya da kişiye özel tabanlıklar kullanılması üzerinde de önemli çalışmalar yürütüyoruz.

Fizyosterapistler tam olarak ne iş yapar, sıkıntılarınız neler?

Öncelikle, ‘Sağlıklı Bir Yaşam İçin Fizyoterapist  Çok Önemli’. Türkiye’de halen fizyoterapi ve fizyoterapistlerin öneminin yeteri kadar anlaşılabilmiş değil.  Fizyoterapistler, uzman bir hekimin tanısı sonrası, tedaviler uygulayarak, sağlık ve sağlıkla ilgili yaşam kalitesinin arttırılmasında, özürlü ve engellilerin çevreye uyumsuzluklarının azaltılması, mesleki ve sosyal entegrasyonlarınının sağlanması ve mevcut çevre ve toplumda gerekli düzenlemelerin yapılması amacıyla, rehabilitasyon hizmetlerinin  planlanması ve yürütülmesinde önemli görevler üstlenen kişilerdir. Dünyada bir asırdan fazla bir geçmişi olan Fizyoterapistlik mesleğinin bugün prestijli ve tercih edilen meslekler sıralamasında üst sıralarda kendine yer edinmiş durumda. Biz de, Antalya’da da mesleklerinin önemini halkla buluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. TFD Antalya il Temsilcisi olarak fizyoterapistlerin heyecanla bekledikleri ve çalışma koşullarıyla ilgili sıkıntı ve isteklerini de yetkililere ilettiklerini ve konunun takipçisi olmaya da devam ediyoruz.

Ayak Sağlığı ve tabanlık bunlar çok önemli konular, bu alandaki çalışmalarınız hakkında biraz daha bilgi verir misiniz ?

Yükümüzü taşıyan ve daha önemlisi vücudumuzun dengede kalmasını sağlayan ayaklarımız için kullandığımız ayakkabıların seçimi de büyük önem arz ediyor. Özellikle kadınların ve gençlerin estetik kaygılardan ötürü, tamamen düz babet tarzı ya da aşırı topuklu, dar ve sivri burunlu ayakkabılar ayak sağlığını bozarak ayakta ciddi deformitelere sebep oluyor.  Ayağa uygun olmayan bu tür ayakkabılar; sıklıkla başparmakta olmak üzere ayaklarda kalıcı kemik çıkıntılarına, ciddi nasırlar ve tırnak sorunlarına neden olduğu gibi; topuk dikeni, yürüme güçlüğü, kas zorlanmaları ve hatta bacak ve bel ağrılarına dahi sebep olabiliyor. Tüm suçu ayakkabılara atmak da doğru değil. Maalesef ülkemizdeki insanlar ayak sağlığına yeteri kadar önem vermiyor. Ayaklarımız vücudu taşıyan ve dengede tutmaya yarıyor. Yanlış basmalar yıllar içinde zaman içinde omurgada ciddi zararlar verebiliyor bu da ayak ağrıları bel, diz hatta boyun ağrılarına dahi neden oluyor. Bu da kişide zamanla ağrının artmasına, ayağın genişlemesine, tabanda nasırlar olmasına ve ayakkabı kullanmada zorlanmaya kadar pek çok ciddi soruna neden olduğunu belirtiyor. Fizyosport’ta biz bu konuda bilgisayar destekli yürüme analizi cihazı ile kişinin basınç noktalarının belirliyor ve sonrasında uygulanan kişiye özel tabanlıklar sayesinde ayak ağrıları başta olmak üzere pek çok önemli soruna çözüm üretiyoruz.

Ayaklarlar Sağlıklı Bir Omurga İçin Çok Önemli Değil?

Kesinlikle, Ayaktan başlıyor her şey. Otomobillerimizin lastikleri gibi düşünün. Biz Fizyosport’ta bu anlamda ‘Medikal Ayak Bakımı’ hizmeti de veriyoruz.  Sağlıklı, güvenilir ve steril ‘Medikal El-Ayak Bakımı’ artık Fizyo|Sport’un üyelerine sunduğu yeniliklerin başında geliyor.  İstanbul’da uzun yıllar medikal el-ayak bakımı konusunda çeşitli kliniklerde çalışmış bir uzmanımızın önderliğinde; batık tırnak, nasırlı ayak bakımı, çatlak topuk bakımı, mantarlı tırnak bakımı ve genel medikal el-ayak bakımı da Fizyo|Sport’un yeni dönemde çok önemli bir ihtiyaca yönelik bünyesine kazandırdığı bir ünite olarak da dikkat çekiyor.

 

Son olarak Gazetemiz Aracılığıyla Sağlıklı bir beden için ne önersiniz?

Vücudumuz için yapmamız gereken tek şey egzersiz diyebilirim. Ama yine de ihtiyaç duyan tüm Antalyalılara; Fizyoterapistlerce ‘Kişiye Özel’ uygulamalar sunulan kurumumuzda profesyonel ellerimizle kas ve iskelet sistemindeki sorunları bulup etkili bir şekilde ağrılarla vedalaştırıyoruz ve vücudun kuvvetlendirilmesi için fiziksel aktivitelerle de kişinin hareket özgürlüğünü keşfettiriyoruz. Bunun bilinçli bir şekilde yapılması gerektiğini söylemeliyim, biz Antalya’da Fizyosport Center’de bunu yapıyoruz…

 www.fizyosport.com

0242 290 10 90 Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 839

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

NİHAT KAVŞUT “GURBET KUŞLARINA DÖNDÜK”
YELİZ GÜL EGE DEĞERLENDİRDİ
KONYAALTI’NIN EN GÜZEL MAHALLESİYİZ
“BU SEÇİMDE KONYAALTI’NDA İDDİALIYIZ“
ANTALYA AKUT TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ
DR. ADEM BİLGİN “SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK“
GÖÇMENOĞULLARI VERGİ REKORTMENİ
ANTALYA AKUT DAĞCILIK EĞİTİMİ VERİYOR

Diğer Haberler

Döşemealtı Halkı Mahalle Toplantılarını sevdi
EXPO 2016 alanına ikinci ağaç Kıraç’tan
İnsanoğlunun hayat mücadelesini anlattı
Alanya Alara Köyünde Tarla kavgası kanlı bitti
ERDEM KAHRINDAN MI SEVİNCİNDEN Mİ İÇİYOR
ÇAVUŞOĞLU ALANYASPORU ZİYARET ETTİ
ADT’den Şaşkın Koca
Çavuşoğlu, KONDER’de Aşure dağıttı
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KEMERSPOR2003 DÜŞMAN ÇATLATTIKemerspor2003 ligde zor günler geçirdiği bu süreçte..
En Çok Okunanlar
Büyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi 6.. ÖNCE “KAYYUM“ ŞİMDİ'DE "GENEL KURUL" KARARI  Yeni Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Gene.. KEMER BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun başkanlığında, Kemer Bele.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
11°°C - 18°°C
Salı
11°°C - 17°°C
Çarşamba
10°°C - 17°°C
Perşembe
12°°C - 16°°C

Günün Sözü


İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah?ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,38

UA-73076831-1