Bugün - 17 Ağustos 2019 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   33°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
“ANTALYA’YI BİLİM KENTİ YAPACAĞIM”

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Olduğunu Açıklayan Muharrem Certel

“İç Barışı Sağlamalıyız”

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof.

Röportajlar Haberi - 08 Mart 2016 Salı

(20:05)

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Olduğunu Açıklayan Muharrem Certel

“İç Barışı Sağlamalıyız”

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Muharrem Certel, “Rektör olarak atanmam halinde, Antalya’yı bilim alanında Dünya’ya açılan kapısı yapacağını söyledi.”

 

Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Muharrem Certel,  Rektör olarak atanması halinde  öncelikli olarak üniversitede yaşanan sıkıntılara son verip, iç barışı sağlayacak kişileri atayacağını söyledi. Biz önce kurumda ortadaki gerginliği kaldırarak çalışma başarısını sağlamak zorundayız diyen, Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Muharrem Certel,  “Rektör olarak atanmam halinde, demokrasi, akademik liyakat, toplam kalite ve akreditasyon temel değerlerim olacaktır. Üniversitemizi Antalya ile bütünleşmiş gerçek anlamda bir dünya üniversitesi yapma çabasında olacağım” dedi.

 

Yüksek Öğretim Kurumu’nun yürüttüğü soruşturmalar nedeniyle rektörlük yarışının başladığı Akdeniz Üniversitesi’nde adayların çalışmaları devam ediyor. Haziran ayı içerisinde yapılması öngörülen Rektörlük seçimi için ismi öne çıkan Akdeniz Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Muharrem Certel, “Üniversitemizi Antalya ile bütünleşmiş gerçek anlamda bir dünya üniversitesi yapma çabasında olacağım.” dedi. 32 yıldır öğretim üyeliği döneminin 24 yılını ise Akdeniz Üniversitesinde görev yaptığını ifade eden Prof. Dr. Muharrem Certel, kurumu çok iyi tanıdığını ve çözüm yollarını da bildiğini söyledi.

 

 “YEREL YÖNETİMLERLE BÜTÜNLEŞMELİYİZ”


Sorunları çözmek için yerel yönetimlerle bütünleşmek zorundayız diyen Prof. Dr. Muharrem Certel,  “Üniversite Gençlik şenliğini yerel yönetimlerle birlikte bütünleşip her türlü bilimsel ve sanatsal etkinlikleri gerçekleştirmeliyiz. Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar sesimizi duyurabilmek, kitlelere ulaşabilmek için yerel basın ile koordineli çalışmak zorundayız. Görev alacak arkadaşlarımız konuya hakim, sorunları çözme noktasında ekip çalışmasını yapabilecek, iç barışın sağlanmasına katkı koyabilecek arkadaşlarımızın olmasına özen göstereceğiz. Yeni gelenler direk tepeden başlamamalı. Üniversiteye sistematik kalıcı çözümler getirmek zorundayız.” dedi.

 

KÜLTÜREL VE SPORTİF PROJELERE ÖNEM VERECEĞİZ

 

Uluslararası Gençlik Şenliği’nin içeriği yeniden düzenlenecek, Antalya’daki kurumların katkı ve katılımı sağlayacaklarını anlatan Prof. Dr. Muharrem Certel,  Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği, başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Antalya’daki paydaş kurum ve kuruluşlarla iş birliği halinde, şehirle bütünleşmiş ve ses getiren kapsamlı bir etkinlik olarak düzenlenecektir. Etkinlikler yerleşke ile sınırlı tutulmayıp, tüm Antalya’ya yayılacaktır. Gündüz etkinliklerine bilimsel, sanatsal, kültürel ve sportif bir kimlik kazandırılması sağlanacaktır. Bu şenliğe yurtiçi ve yurtdışından daha fazla üniversitenin katılımının sağlanması için gayret edilecektir.” dedi.


STADYUM ETKİN OLARAK KULLANILACAK 

Akdeniz Üniversitesi Stadyumunun  etkin olarak kullanılarak  Antalya’daki çeşitli spor etkinliklerine ev sahipliği yapılacağını ifade eden Prof. Dr. Muharrem Certel,   personele ve öğrencilere yönelik spor etkinlikleri düzenleneceklerini söyledi. Üniversite stadyumundan daha etkin yararlanılacağını anlatan Certel, “Stadyumun üniversitemize olduğu kadar Antalya’ya da hizmet vermesi temel ilke olarak benimsenecektir. Bu amaçla, Antalya’daki çeşitli spor etkinliklerine (örn; sokak futbolu turnuvası) ev sahipliği yapılacaktır. Ayrıca Üniversitemiz personeli ve öğrencilerine yönelik olarak özellikle hafta sonları çeşitli spor etkinlikleri (step, pilates, aerobik, jimnastik vb.) düzenlenecektir. Hangi sportif faaliyetlerin gerçekleştirileceğine Üniversite personeli ve öğrencilerin talepleri doğrultusunda karar verilecektir. Bu faaliyetlerin programlanması, yürütülmesi BESYO’nun eş güdümünde yapılacaktır. Tüm sportif etkinliklerde BESYO’nun akademik kadrosu ve öğrencilerinden etkin olarak yardım alınacaktır.” dedi.

 

BOTANİK BAHÇESİ HALKIN ZİYARETİNE AÇILACAKTIR

 

Akdeniz Üniversitesinin prestij projelerinden birisi olan, Akdeniz Üniversitesi Botanik Bahçesinin gerekli hazırlıkların ardından Antalyalıların, bölge halkının ve turistlerin ziyaretine açılacağını ifade eden Prof. Dr. Muharrem Certel, Özellikle Antalya’daki ilk ve orta dereceli okullara yönelik olarak çevre eğitimi amaçlı özel ziyaret programları hazırlayacaktır.” dedi.

 

HALKA AÇIK KONFERANS VE SÖYLEŞİLER ORGANİZE EDİLECEKTİR

 

Üniversitemiz ile Antalya ve bölge kamuoyu arasında iletişimin güçlendirilmesi için halka açık konferans, panel ve söyleşiler düzenleyeceklerini anlatan Prof. Dr. Muharrem Certel  “Akdeniz Üniversitesinde Bu Ay” sloganıyla düzenlenecek konferanslarda, Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinin yanı sıra yerli ve yabancı öğretim üyeleri ve tanınmış kişiler konuşmacı olarak yer alacaktır. Bu toplantılarda üniversitenin bilimsel ve toplumsal çalışmaları halka duyurulacak, ülkemizin ve bölgenin sorunları ele alınacak ve çözümler bulunması için projeler üretilmesi hedeflenecektir. Üniversite tesisleri sivil toplum kuruluşları ve yerel girişim toplantılarına açılacaktır. Antalya ve bölge kamuoyunu yakından ilgilendiren konularda yapılacak olan ve Akdeniz Üniversitesinin içinde yer alacağı toplantıların Üniversitemiz tesislerinde gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.” dedi.

 

Haber : Hilmi ŞAHİNDiğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 828

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

YELİZ GÜL EGE DEĞERLENDİRDİ
“BOŞANMALAR, EKONOMİK ŞİDDETTEN KAYNAKLANIYOR”
BAYRAKTAR : “ÇILGIN PROJELER DEVAM EDECEK“
SOKAKTAN İŞ ADAMLIĞINA UZANAN HAYAT
Doğru zaman, doğru yatırım
DR. ADEM BİLGİN “SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK“
ÖZTÜRK :TEKEL BİNASI YERİNE KAYMAKAMLIK İSTİYORUZ
TARİHİ DOKUNUN KORUNMASINI İSTİYORUZ

Diğer Haberler

24. Finike Festivali başladı
Polis Burak ve Öznur Öğretmen’in Mutlu Günü
Kurtarıcı; “Yeter artık”
Şanlıurfa engelini 2 golle geçtik
ALMAN ÖĞRENCİLER GÖYNÜKTE
YÖRÜKTEN HAİN ÇIKMAZ
ALANYASPOR DEPLASMAN MAÇINA HAZIRLANIYOR
Alanyaspor Deplasmanda 1-0 Galip
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN KENDİNE GEL EY HALKIM !

05.08.2019 19:26:18

Turkiye'de son yıllarda bazı gerçekler gün gibi ..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine TepkiYeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer..
En Çok Okunanlar
KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NDE DEKLARASYON YAYIMLANACAK UNESCO Rusya Federasyonu Komisyonu'nca, Rusya'nın en eski kentlerinden Ryaz.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
25°°C - 33°°C
Pazar
26°°C - 36°°C
Pazartesi
26°°C - 35°°C
Salı
24°°C - 35°°C

Günün Sözü


Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16

UA-73076831-1