Bugün - 17 Ağustos 2019 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   33°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
ÖZEN “MARKA MAHALLE OLACAĞIZ”

Yenigöl Mahallesi Markalaşma Yolunda ilerliyor… 

YENİGÖL MAHALLE MUHTARI MEHMET ÖZEN

“MARKA MAHALLE OLACAĞIZ”

 Yenigöl mahalle muhtarı Mehmet Özen, seçildiği günden beri gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Röportajlar Haberi - 07 Şubat 2016 Pazar

(18:59)

Yenigöl Mahallesi Markalaşma Yolunda ilerliyor… 

YENİGÖL MAHALLE MUHTARI MEHMET ÖZEN

“MARKA MAHALLE OLACAĞIZ”

 Yenigöl mahalle muhtarı Mehmet Özen, seçildiği günden beri gece gündüz çalıştıklarını söyledi. İki yılda mahallenin çehresinin değiştiğini ifade eden Özen, “Tramvayın gelmesi ile birlikte marka bir mahalle olma yolunda büyük aşama sağlamış olacağız.”  dedi.

 Yenigöl mahalle muhtarı Mehmet Özen, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde mahalle muhtarı seçilmesinden sonra Yenigöl mahallesinin nüfusunun arttığını belirtti. Sürekli yaptıkları sosyal aktiviteler ile mahalle sakinlerini zinde tutmayı hedeflediklerini ifaden eden Muhtar Mehmet Özen, mahallesinde sanayi ve  ticaretin hızlandığını bu yüzden işsiz vatandaşlarının olmadığını söyledi. Özen yaptığı açıklamada “Göreve gelir gelmez mahallemizde tüm sokak aralarına belirli noktalara 26 hoparlör yerleştirerek camimizde okunan ezan, sela ve bazı duyuruların halkımıza daha rahat ulaşması anlamında bir çalışmamız oldu. Ezan sesinin yaygınlaşmasını sağlamış olduk. Böyle bir çalışma ile hem vatandaşlarımıza daha rahat ulaşmayı sağlamış olduk aynı zamanda yüksek oranda ses kirliliğinin önüne geçmiş olduk. Kısa sürede yapımı tamamlanan Kur’an kursumuzu hizmete açtık. Vatandaşlarımıza bayanlara dini eğitimler, dersler verilmeye başladı. Mahalle sakinlerimizle işbirliği yapıp aşure etkinlikleri düzenliyoruz. Aşure etkinliklerimizi gelenek haline getirdik. Bu geleneği devam ettiriyoruz. Yılda 8 defa mevlit etkinliği yapıyoruz. İnsanlarımızın ve mahalle sakinlerinin kaynaşmasını sağlamak maksadıyla düzenlediğimiz bu etkinliklerimizin yanında mübarek gün ve gecelerde programlar yapıyoruz. Yapılan dini programlara mahalle sakinlerimizin iştirak etmeleri benimsemeleri bizleri sevindiriyor. Mahallemizde bulunan camimizin halılarını değiştirdik. Bizler hizmetler için koştururken mahalle sakinlerimizin de bize desteklerini esirgememeleri bizleri mutlu ediyor. Amacımız yenigöl mahallesini Antalya’da marka bir mahalle yapmak.” dedi.

 

 

Sosyal etkinlikler kapsamında mahallede düzenlenen  spor aktivitesi, plates çalışmaları sonucunda mahalleli kadınlara katılım başarı belgesi verildiğini söyleyen Yenigöl mahalle muhtarı Mehmet Özen,  Yenigöl Mahallesi Mart ayında Çanakkale'ye gideceği bilgisini verdi. Özen, “Çanakkale gibi müstesna bir şehirde, metfun ve mukim olan şehitlerimize, bizler Ne kadar da gayret sarf etsek bir şey yapmış sayılmayız. Çünkü o kutlu insanlar “o rükû olmasa, dünyada eğilmeyen başlar” bizler bu memlekette huzur ve güven içinde yaşayalım diye, “Al Kanlı Hilal” uğruna canlarını vermişler. Bizlerde bu aziz insanların hatırasına muazzam derecede saygı göstererek bu şehre, bu şehrin asıl sahibi şehitlerimizi ziyarete gidiyoruz. Çanakkale’nin ruhaniyetini, içimize hücrelerimize işlemeye, sarsılmaz bir iradenin tecellisi olan “Abideleşen Bir Tarihe Ve Allah Vergisi Muhteşem Bir Doğaya” tanıklık etmeye gidiyoruz. Böyle bir seyahatin güzelliklerinin yanı sıra mutluluğunun anlatılmasında kelimelerin yetersiz kaldığını ilkönce bir muhtar olarak Rabbimin bana nasip etmesine de ne kadarda şükretsem de azdır. Bu mutluluğu bizlere yaşatan başta Muratpaşa belediye başkanımız Av. Ümit Uysal ve değerli ve kıymetli ekibine, birim müdürlerine başkan yardımcılarına, emeği geçen herkese Yenigöl Mahallesi ve şahsım adına teşekkür ederim.” dedi.  

Konuştuğumuz zaman “gözümüzün nuru” diye hitap ettiğimiz öğrencilerimizi Antalya muratpaşa tıp merkezinin destekleri ile göz sağlığı taraması yaptırdık diyen Mehmet Özen aynı uygulamayı tüm mahalle sakinlerine yaygınlaştırdıklarını belirtti. Göreve geldikten sonra tüm mahallenin çehresini değiştirdiklerini anlatan Muhtar Mehmet Özen, “Yenigöl mahallesini öncelikli olarak göze hoş gelen bir konuma getirme gayretindeyiz. Mahalle araları yol çalışmaları ile birlikte yön bildirimi yapan tabelaları yerleştirdik. Yağmursuyu çalışmaları kapsamında altyapısı tamamlandı. Yollarımız molozlardan temizlendi ve aynı zamanda genişletildi. Yaşlılarımıza bakım hizmetini belediyemizin katkılarıyla başlattık. Engelli ve bakıma muhtaç insanlarımıza hastane hizmeti ve yaşlı bakım hizmeti halkımız tarafından takdirle karşılanıyor. Muhtarlık olarak belediyelerimizden istediğimiz her türlü desteği görmekteyiz. Bizler desteklerden halkımız ise yapılan hizmetlerden memnun. Amacımız yaşanılabilir bir mahalle olmak. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz.”  dedi.

 

Mahalle adına alınan ve semt sakinlerinin düğün, nişan, mevlit ve özel organizasyonlarında kullanılmak üzere bin adet sandalye ve masa alınarak halkın kullanımına sunduklarını belirten Muhtar Mehmet Özen, “7 bine yakın bir nüfusumuz var. Biz göreve başladıktan sonra muhtar evimize kavuştuk. Ayrıca tramvay hattının Aksu’ya bağlanması ulaşım rahatlığını sağlamış olacak. Böylece Yenigöl tramvay durağı mahallemize hayırlı olsun. Başta da dediğimiz gibi mahallemiz sanayi ve ticaretin  döndüğü bir merkez. Mahalle sakinlerimizden işsiz kimse yok. Bizlerin çalışmaları marka bir mahalle oluşturma gayretidir. Kısa süre çalışmalarımızla büyük aşama sağladık. Muratpaşa ve Büyükşehir belediyemizin bizlere verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 753

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

ÖZTÜRK :TEKEL BİNASI YERİNE KAYMAKAMLIK İSTİYORUZ
CHP'li Kemal HOCA : Önce onay sonra sandık
PEÇEN: SOSYAL ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ
SOSYAL AKTİVİTELERLE HALKIMIZLA KAYNAŞIYORUZ
YIKICI “ERKEN MÜDAHALE İLE KAYIPLARI ÖNLEDİK“
“INTOURIST HOTEL GRUBU TÜRKİYE’DE BÜYÜYECEK”
Yazar Ayhan EYİKAN ile Söyleşi...
ŞEHİR MERKEZİNDE MODERN PAZARYERLERİ ŞART

Diğer Haberler

YENİ MÜDÜRE ZİYARET
AKADEMİSYENLERE ALANYA KALESİ TANITILDI
AKAYDIN'DAN TEŞEKKÜR
UYAR'DAN ELVAN'A TEPKİ
ANTALYA OSB’DEN GÖRKEMLİ TÖREN
ŞEHİR TRENİ İHALE EDİLİYOR
KONYAALTI KİTAP FUARI AÇILDI
TURGUT BUCAK, İLÇELERİN TOZUNU ATTIRDI
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN KENDİNE GEL EY HALKIM !

05.08.2019 19:26:18

Turkiye'de son yıllarda bazı gerçekler gün gibi ..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine TepkiYeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer..
En Çok Okunanlar
KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NDE DEKLARASYON YAYIMLANACAK UNESCO Rusya Federasyonu Komisyonu'nca, Rusya'nın en eski kentlerinden Ryaz.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
25°°C - 33°°C
Pazar
26°°C - 36°°C
Pazartesi
26°°C - 35°°C
Salı
24°°C - 35°°C

Günün Sözü


Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin?


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19

UA-73076831-1