Bugün - 12 Aralık 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   15°°C
 
KEMER BELEDİYESİ YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİKemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keme..
MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Zehir Zemberek Sözler

Çetin: “Paralel Yapı Varsa Antalya’daki Başı Mustafa Köse’dir”

Antalya’yı aşıp ülke gündemine oturan MHP’li Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun AK Parti’ye katılmasının yankıları sürerken MHP’nin Antalya İl Başkanı Osman Çetin, bu geçişi ağır sözlerle eleştirdi: “ Sarıoğluna inanırdık, bizim için de sürpriz oldu son ana kadar geçmeyeceğim dedi ama geçti” dedi.

Röportajlar Haberi - 29 Ağustos 2014 Cuma

(16:12)

Çetin: “Paralel Yapı Varsa Antalya’daki Başı Mustafa Köse’dir”

Antalya’yı aşıp ülke gündemine oturan MHP’li Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun AK Parti’ye katılmasının yankıları sürerken MHP’nin Antalya İl Başkanı Osman Çetin, bu geçişi ağır sözlerle eleştirdi: “ Sarıoğluna inanırdık, bizim için de sürpriz oldu son ana kadar geçmeyeceğim dedi ama geçti” dedi. AK Partiye geçen Sarıoğlu’nu Ülkücü davanın gerekliliklerini kavrayamamakla suçlayan Çetin’in eleştirilerinden AK Partili İl Başkanı Mustafa Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de nasibini aldı. Türel’in 5 ayda sadece ‘transfer’ yaptığını belirten Çetin, Köse hakkında da ‘paralel yapı’ iddiasında bulundu.

MHP’den seçime girip ‰ 51 gibi büyük bir oranla Finike Belediye Başkanı olan Kaan Osman Sarıoğlu’nun 5 ay sonra AK Parti’ye katılması bomba etkisi yarattı. Yaşanan bu gelişmeleri ‘oy hırsızlığı’ olarak nitelendiren MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin’le geçişin altında yatan gerçekleri başta olmak üzere, sıcak gündeme dair çok önemli ve bir o kadar da sert açıklamalar geldi. 

Sarıoğlu’na İnanmıştık…

Finike Belediye başkanın geçişini anlam veremediğini belirten Çetin, Sarıoğlu’na ait tepkisini şu sözlerle belirtti: “ Bize sürpriz oldu, biz bu arkadaşa inanırdık. Geçen dönem AKP bunu kapıya koydu, kıçına tekme attı, üstüne bastı, adam yerine koymadı. Geçen dönem aday ettik 6 oyla kaybetti. Yine aday ettik bu kez 6 bin oy fark yaptı yüzde 51 oy aldı. Şimdi ne değişti, baskı varsa istifa etseydi belediye başkanlığından gelecek dönem Finike’yi yüzde yüzle kazanırdı.” Son dakikaya kadar geçişin olmayacağını söyleyen Çetin son anları şöyle anlatıyor: “ Ben o gün kendisiyle saat 15.00’da konuştum, hala geçmeyeceğini söyledi. Ne yaparsınız böyle diyen birine? Biz bu arkadaşa da güveniyorduk bunu da belirtmek isterim. Ama unutulmasın bu dünyanın üstü olduğu kadar altında da bir verilecek bir hesap var.”

Ülkücü Davayı Kavrayamadılar…

Milliyetçiliğin çok önemli bir ulvi değer olduğunun altını çizen Osman Çetin, Finike Belediye Başkanının AK Parti’ye katılmasıyla bu davanın özünü kavrayamadığını da söyledi. Çetin, “ Ne MHP ne de Ülkücü dava; belediye başkanlığı, meclis üyeliği üstüne kendini adamış bir dava değildir.  Biz bu ülkeyi, bu devleti, bu toprakları, bu milleti, bu bayrağı karşılıksız seviyoruz. Bizim bu sevgimizi o arkadaş kavrayamamış demek ki” dedi.

5 Ayda Ne Değişti?

Finike Belediye Başkanı olan Kaan Osman Sarıoğlu’nun 5 ay önce meclisteki konuşmalarının kayıtlı olduğunu ve AK Parti’yi sert sözlerle eleştirdiğini de hatırlatan Çetin, “ Sarıoğlu’nun 5 ay önceki meclisteki gündem konuşmalarının hepsi mevcut. AKP yönetimini, Büyükşehir belediye başkanına neler dedikleri açık. Vatandaşa seçim meydanlarında söyledikleri ortada. Finike halkı bu seçimde AKP’ye karşı bir birlik ve beraberlik göstererek yüzde 51’lik bir destek verdi başkana. Başkan da bu destek ve duruşa göre bir davranış sergilemeliydi” dedi. Finike halkından ciddi telefon ve tepkiler geldiğini de belirten Çetin, bundan sonra Finike’ye kendisine oy verenlere ve Finike halkına nasıl hizmet yapacağını bilmediğini belirterek, “ Biz de bilmiyoruz bundan sonra nasıl bir hizmet anlayışıyla başkanlığını devam ettirecek. Hep beraber yaşayıp göreceğiz” dedi.

Yapılan ‘Gözü Doymazlık’…

AK Parti’nin yapılan bu tür transferlerle halkın iradesine ve demokrasiye uygun davranmadığını dile getiren Çetin, AK Parti’nin bu tutumunu ‘gözü doymazlık’ olarak nitelendirdi. Çetin, “Yapılan her konuda gözü doymazlık, Her konuda gözü doymaz bunların, gözlerin de toprak doyursun diyorum” dedi. 

Seçimlerde MHP rövanşı alacaktır… Yapılan bu transferlere halkın iradesinin çalındığını, vurgulayan Çetin, yaklaşan milletvekilliği seçimleri için de iddialı konuştu. Çetin, “ Bu işlerin rövanşı sandıkta olur, Finike yine gerçek iradeyi yansıtır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de sonuçlar görüldü. MHP olarak milletvekilliği içinde Antalya’nın 14 vekiline de talibiz, çalışmalarımız şimdiden yürütüyoruz.”

Raylı sisteme karşı değiliz Ama…

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Raylı sistemle alakalı yapacağı oylama hakkında da eleştirilerde bulunan Osman Çetin, proje, güzergah belli olmadan oylama yapılmasının bişey ifade etmediğini belirtti. MHP olarak Antalya’nın yararına olacak her projeye destek vereceklerini raylı sisteme de karşı olmadıklarını ama halkı az bilgilendirerek yapılan bu tür bir oylamanın anlamsız olduğunu belirten Çetin, ayrıca “ Ortada proje yok, vatandaş neyi oylayacağını bilmiyor. Hiçbir bilgi yok. Yeniden Kepezaltı-Meydan esnaf mağduriyeti yaşansın istemiyoruz. Bizim isteğimiz, esnafa, vatandaşa yeniden zarar çıkarılmamasıdır. Çünkü bunun en iyi bildiği iş zarar çıkartmaktır. Sakın yanlış anlaşılmasın, raylı sistem olmasın demiyoruz, vatandaşa mağduriyet yaşatılmasın diyoruz. Bu arada stadyuma da raylı sistem götürmeyi unutmasın. ” dedi.

Türel, 5 Ayda Sadece Oy ve Emek Hırsızlığı Yaptı…

Menderes Türel’in ilk 5 aylık belediye başkanlığı süreci hakkında da ağır konuşan Çetin, Türel’in ilk 5 ayda yaptıklarını şu sözlerle özetledi : “ Transfer, oy hırsızlığı, irade hırsızlığı… Başka bişey yok. Hatta Hatta emek hırsızlığı yaptı. Karayollarının yaptığı yolları sahiplenmek bir emek hırsızlığıdır. Karayollarının yaptığı yolları ‘iyi gelecek’ diyerek sahiplenmek emek hırsızlığıdır.”

Biraz da Antalyaspor’a Transfer Yapsın…

İlk 5 ayda Türel’in sadece transfer yaptığını icraata yönelik bi hizmet üretmediğini söyleyen Çetin, Antalyaspor’a da Türel’in transfer yapmasını istedi. Çetin, “ Türel’in biraz da Antalyaspor’a transfer yapması lazım, yoksa takım 3.lige düşecek. Öyle bir gücü var bu işleri de iyi biliyor biraz da Antalyaspor’u düşünsün” dedi.

Paralel Yapı…

Antalya’da Menderes Türel’in hizmet anlayışında çalışan kıyımı olduğunu belirten Çetin, bunun sorumlusu olarak Türel ve Köse’yi gösterdi. MHP’li belediyelerin yaptığı her iş için soruşturma başlatıldığını belirten Çetin, konuşmasını şu sert sözlerle tamamladı: “ Bizim belediyelerimizin yaptığı her işte soruşturma açıyorlar, zimmet çıkarma ile tehdit ediyorlar. Menderes Bey de gelir gelmez personel kıyımına başladı. Sayın AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de diyor ki ‘ Ben; CHP’li, MHP’li tanımam tamamını kovarım’ ama zamanı gelince de ‘Ülkücü kardeşlerim, CHP’li kardeşlerim’ diye oy istiyorlar utanmadan sıkılmadan. Paralel yapı varsa Antalya’daki başı Mustafa Köse’dir. Büro ayırmakla onlardan kopmuş olamaz. İlk önce Mustafa Köse onları sattı, onlara hesap versin” dedi.   Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 3208

kuzdereli ()
sen onu bunu bırakta başkan. hhp den akp ye dönenlere ibretlik ders vermezsen biraz zor oy alır artık mhp.
09.10.2014 (08:47) 
%0%0
Bu habere 1 yorum yapılmış..
 
RöportajlarHaberleri

KALEİÇİ’NDE CİDDİ PROBLEMLER VAR
CHP'li Kemal HOCA : Önce onay sonra sandık
Böcek'ten Hizmette 18. Yıl…
KONYAALTI’NIN EN BÜYÜK MAHALLESİYİZ
Yazar Ayhan EYİKAN ile Söyleşi...
BİR ÇOK ŞEHİRDEN ÇOK NÜFUSUMUZ VAR
EYİLER : MUHTARLAR DERNEĞİNİN KURUCUSU VE İLK BAŞKANIYIM
YIKICI “ERKEN MÜDAHALE İLE KAYIPLARI ÖNLEDİK“

Diğer Haberler

BEDRİ YALÇIN'DAN AÇIKLAMA
LİTVANYA’NIN SİLUTE KENTİ İLE KARDEŞLİK İMZASI ATILDI
Yıldızdoğan'dan MHP'ye Ziyaret
Gemi Komutanlarından Valiliğe Ziyaret
HOCA GAZ VERDİ, BİLİCİ ATEŞLEDİ
Döşemealtı standı ünlülerin de gözdesi oldu
Mahmutlar Turizm Festivaline LİVANELİ Geliyor
TİYATRO ŞENLİĞİ'NDE SON
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


DÜZEN “ZULÜMLER KARŞISINDA SUSMAYIN“Saadet Partisi İl Başkanı:"Ses ver, Türkistan, Endülüs olmas..
En Çok Okunanlar
KEMER DADAŞINI KAYBETTİ Kemer'de çevresini hep güldüren Dadaş abimiz bu defa ü.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
12°°C - 15°°C
Cuma
13°°C - 15°°C
Cumartesi
11°°C - 17°°C
Pazar
10°°C - 18°°C

Günün Sözü


Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1