Bugün - 19 Ağustos 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   35°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Zehir Zemberek Sözler

Çetin: “Paralel Yapı Varsa Antalya’daki Başı Mustafa Köse’dir”

Antalya’yı aşıp ülke gündemine oturan MHP’li Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun AK Parti’ye katılmasının yankıları sürerken MHP’nin Antalya İl Başkanı Osman Çetin, bu geçişi ağır sözlerle eleştirdi: “ Sarıoğluna inanırdık, bizim için de sürpriz oldu son ana kadar geçmeyeceğim dedi ama geçti” dedi.

Röportajlar Haberi - 29 Ağustos 2014 Cuma

(16:12)

Çetin: “Paralel Yapı Varsa Antalya’daki Başı Mustafa Köse’dir”

Antalya’yı aşıp ülke gündemine oturan MHP’li Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun AK Parti’ye katılmasının yankıları sürerken MHP’nin Antalya İl Başkanı Osman Çetin, bu geçişi ağır sözlerle eleştirdi: “ Sarıoğluna inanırdık, bizim için de sürpriz oldu son ana kadar geçmeyeceğim dedi ama geçti” dedi. AK Partiye geçen Sarıoğlu’nu Ülkücü davanın gerekliliklerini kavrayamamakla suçlayan Çetin’in eleştirilerinden AK Partili İl Başkanı Mustafa Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de nasibini aldı. Türel’in 5 ayda sadece ‘transfer’ yaptığını belirten Çetin, Köse hakkında da ‘paralel yapı’ iddiasında bulundu.

MHP’den seçime girip ‰ 51 gibi büyük bir oranla Finike Belediye Başkanı olan Kaan Osman Sarıoğlu’nun 5 ay sonra AK Parti’ye katılması bomba etkisi yarattı. Yaşanan bu gelişmeleri ‘oy hırsızlığı’ olarak nitelendiren MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin’le geçişin altında yatan gerçekleri başta olmak üzere, sıcak gündeme dair çok önemli ve bir o kadar da sert açıklamalar geldi. 

Sarıoğlu’na İnanmıştık…

Finike Belediye başkanın geçişini anlam veremediğini belirten Çetin, Sarıoğlu’na ait tepkisini şu sözlerle belirtti: “ Bize sürpriz oldu, biz bu arkadaşa inanırdık. Geçen dönem AKP bunu kapıya koydu, kıçına tekme attı, üstüne bastı, adam yerine koymadı. Geçen dönem aday ettik 6 oyla kaybetti. Yine aday ettik bu kez 6 bin oy fark yaptı yüzde 51 oy aldı. Şimdi ne değişti, baskı varsa istifa etseydi belediye başkanlığından gelecek dönem Finike’yi yüzde yüzle kazanırdı.” Son dakikaya kadar geçişin olmayacağını söyleyen Çetin son anları şöyle anlatıyor: “ Ben o gün kendisiyle saat 15.00’da konuştum, hala geçmeyeceğini söyledi. Ne yaparsınız böyle diyen birine? Biz bu arkadaşa da güveniyorduk bunu da belirtmek isterim. Ama unutulmasın bu dünyanın üstü olduğu kadar altında da bir verilecek bir hesap var.”

Ülkücü Davayı Kavrayamadılar…

Milliyetçiliğin çok önemli bir ulvi değer olduğunun altını çizen Osman Çetin, Finike Belediye Başkanının AK Parti’ye katılmasıyla bu davanın özünü kavrayamadığını da söyledi. Çetin, “ Ne MHP ne de Ülkücü dava; belediye başkanlığı, meclis üyeliği üstüne kendini adamış bir dava değildir.  Biz bu ülkeyi, bu devleti, bu toprakları, bu milleti, bu bayrağı karşılıksız seviyoruz. Bizim bu sevgimizi o arkadaş kavrayamamış demek ki” dedi.

5 Ayda Ne Değişti?

Finike Belediye Başkanı olan Kaan Osman Sarıoğlu’nun 5 ay önce meclisteki konuşmalarının kayıtlı olduğunu ve AK Parti’yi sert sözlerle eleştirdiğini de hatırlatan Çetin, “ Sarıoğlu’nun 5 ay önceki meclisteki gündem konuşmalarının hepsi mevcut. AKP yönetimini, Büyükşehir belediye başkanına neler dedikleri açık. Vatandaşa seçim meydanlarında söyledikleri ortada. Finike halkı bu seçimde AKP’ye karşı bir birlik ve beraberlik göstererek yüzde 51’lik bir destek verdi başkana. Başkan da bu destek ve duruşa göre bir davranış sergilemeliydi” dedi. Finike halkından ciddi telefon ve tepkiler geldiğini de belirten Çetin, bundan sonra Finike’ye kendisine oy verenlere ve Finike halkına nasıl hizmet yapacağını bilmediğini belirterek, “ Biz de bilmiyoruz bundan sonra nasıl bir hizmet anlayışıyla başkanlığını devam ettirecek. Hep beraber yaşayıp göreceğiz” dedi.

Yapılan ‘Gözü Doymazlık’…

AK Parti’nin yapılan bu tür transferlerle halkın iradesine ve demokrasiye uygun davranmadığını dile getiren Çetin, AK Parti’nin bu tutumunu ‘gözü doymazlık’ olarak nitelendirdi. Çetin, “Yapılan her konuda gözü doymazlık, Her konuda gözü doymaz bunların, gözlerin de toprak doyursun diyorum” dedi. 

Seçimlerde MHP rövanşı alacaktır… Yapılan bu transferlere halkın iradesinin çalındığını, vurgulayan Çetin, yaklaşan milletvekilliği seçimleri için de iddialı konuştu. Çetin, “ Bu işlerin rövanşı sandıkta olur, Finike yine gerçek iradeyi yansıtır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de sonuçlar görüldü. MHP olarak milletvekilliği içinde Antalya’nın 14 vekiline de talibiz, çalışmalarımız şimdiden yürütüyoruz.”

Raylı sisteme karşı değiliz Ama…

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Raylı sistemle alakalı yapacağı oylama hakkında da eleştirilerde bulunan Osman Çetin, proje, güzergah belli olmadan oylama yapılmasının bişey ifade etmediğini belirtti. MHP olarak Antalya’nın yararına olacak her projeye destek vereceklerini raylı sisteme de karşı olmadıklarını ama halkı az bilgilendirerek yapılan bu tür bir oylamanın anlamsız olduğunu belirten Çetin, ayrıca “ Ortada proje yok, vatandaş neyi oylayacağını bilmiyor. Hiçbir bilgi yok. Yeniden Kepezaltı-Meydan esnaf mağduriyeti yaşansın istemiyoruz. Bizim isteğimiz, esnafa, vatandaşa yeniden zarar çıkarılmamasıdır. Çünkü bunun en iyi bildiği iş zarar çıkartmaktır. Sakın yanlış anlaşılmasın, raylı sistem olmasın demiyoruz, vatandaşa mağduriyet yaşatılmasın diyoruz. Bu arada stadyuma da raylı sistem götürmeyi unutmasın. ” dedi.

Türel, 5 Ayda Sadece Oy ve Emek Hırsızlığı Yaptı…

Menderes Türel’in ilk 5 aylık belediye başkanlığı süreci hakkında da ağır konuşan Çetin, Türel’in ilk 5 ayda yaptıklarını şu sözlerle özetledi : “ Transfer, oy hırsızlığı, irade hırsızlığı… Başka bişey yok. Hatta Hatta emek hırsızlığı yaptı. Karayollarının yaptığı yolları sahiplenmek bir emek hırsızlığıdır. Karayollarının yaptığı yolları ‘iyi gelecek’ diyerek sahiplenmek emek hırsızlığıdır.”

Biraz da Antalyaspor’a Transfer Yapsın…

İlk 5 ayda Türel’in sadece transfer yaptığını icraata yönelik bi hizmet üretmediğini söyleyen Çetin, Antalyaspor’a da Türel’in transfer yapmasını istedi. Çetin, “ Türel’in biraz da Antalyaspor’a transfer yapması lazım, yoksa takım 3.lige düşecek. Öyle bir gücü var bu işleri de iyi biliyor biraz da Antalyaspor’u düşünsün” dedi.

Paralel Yapı…

Antalya’da Menderes Türel’in hizmet anlayışında çalışan kıyımı olduğunu belirten Çetin, bunun sorumlusu olarak Türel ve Köse’yi gösterdi. MHP’li belediyelerin yaptığı her iş için soruşturma başlatıldığını belirten Çetin, konuşmasını şu sert sözlerle tamamladı: “ Bizim belediyelerimizin yaptığı her işte soruşturma açıyorlar, zimmet çıkarma ile tehdit ediyorlar. Menderes Bey de gelir gelmez personel kıyımına başladı. Sayın AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse de diyor ki ‘ Ben; CHP’li, MHP’li tanımam tamamını kovarım’ ama zamanı gelince de ‘Ülkücü kardeşlerim, CHP’li kardeşlerim’ diye oy istiyorlar utanmadan sıkılmadan. Paralel yapı varsa Antalya’daki başı Mustafa Köse’dir. Büro ayırmakla onlardan kopmuş olamaz. İlk önce Mustafa Köse onları sattı, onlara hesap versin” dedi.   Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 3084

kuzdereli ()
sen onu bunu bırakta başkan. hhp den akp ye dönenlere ibretlik ders vermezsen biraz zor oy alır artık mhp.
09.10.2014 (08:47) 
%0%0
Bu habere 1 yorum yapılmış..
 
RöportajlarHaberleri

ÖNÜMÜZ DENİZ ARKAMIZDA TOROLAR VAR
Başarıya giden yol
“AFAD” YENİ BİR YAPILANMA İÇİNE GİRDİ
GAZETECİ MUAMMMER BAKIRCI'DAN İNCİLER
KADIN YÖNETİCİ OLMANIN AVANTAJI VAR
BAYAR,'KEMER 1 NUMARA!'
ATEŞ “YÖRÜK TÜRK’ÜN ÖZÜDÜR”
“AĞRINIZ VARSA ÇÖZÜMÜ DE VAR”

Diğer Haberler

Kadın Polis halı silkerken balkondan düştü
ŞEHİTLER İÇİN MEVLÜT
Rekor katılımlı dava
Alanyaspor Konaklıspor'u Farklı Yendi 4-1
Ücretsiz doğa yürüyüşüne yoğun ilgi
Göreve Hazırız…
BURDUR'DAN GÖYNÜK'E ZİYARET
Polis Halka DUR dedi
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN AKSOY HAZIMSIZLIĞI MI VAR ?

19.08.2019 18:53:51

Son yıllarda Antalya'da il başkanları içerisinde adın..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİAlara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla..
En Çok Okunanlar
MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine Tepki Yeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer.. ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİ Alara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
24°°C - 35°°C
Salı
23°°C - 34°°C
Çarşamba
23°°C - 34°°C
Perşembe
24°°C - 36°°C

Günün Sözü


Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19

UA-73076831-1