Bugün - 17 Ağustos 2019 CumartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   33°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
GÜL’DEN RAMAZAN AYI’NDA DEPREMZEDE DULA BÜYÜK İNSAFSIZLIK!

Zabıtasını Gönderdi,Tezgahına Kilit Vurdu

Mübarek Ramazan Ayı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün son kurbanı Yalova’daki büyük depremden kaçarak Kemer’e yerleşen geçimini el emeği ile sağlayan iki çocuk annesi ve aynı zamanda dul olan Ayşe Çözeli oldu.

Röportajlar Haberi - 02 Ağustos 2013 Cuma

(19:33)

Zabıtasını Gönderdi,Tezgahına Kilit Vurdu

Mübarek Ramazan Ayı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün son kurbanı Yalova’daki büyük depremden kaçarak Kemer’e yerleşen geçimini el emeği ile sağlayan iki çocuk annesi ve aynı zamanda dul olan Ayşe Çözeli oldu.

Başkan Gül, Kemer saat kulesinin karşındaki el sanatları pazarında tezgahı olan Ayşe Çözeli’ye GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın siyasi propagandasını yapıyorsun” gerekçesiyle zabıtasını gönderip, tezgahına kilit vurdurdu.

1999’daki büyük Yalova Depremini yaşayana dek güzel bir hayatı olan Ayşe Çözeli’nin dramı 2002 yılından Kemer’e yerleşmesiyle birlikte başka bir boyut kazandı. Depreme kadar Yalova’da butik işi ile uğraşan Çözeli, deprem sonrası Kemer’e yerleşme kararı aldı. Aile ekonomisine katkıda bulunmak için el işine yönelen Çözeli, göz nuru ürünlerini yaklaşık 9 yıldır Kemer’de turistlere satarak geçimini sağlıyor.

Mustafa Gül’ün 2009 yılında Belediye Başkanı olmasından sonra ev hanımlarına yönelik Kent Meydanındaki Kemer Belediyesi el sanatları pazarında ürünlerini satarak geçimini sağlayan Ayşe Çözeli, geçtiğimiz günlerde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün hışmına uğradı.

Önce Zabıtasını Yolladı, Sonra Tezgahına Kilit Vurdurdu…

Kemer Belediyesi Zabıta Müdürü’nün geçtiğimiz hafta tezgahına geldiğini söyleyen Çözeli o günü şöyle anlatıyor: “ Zabıta Müdürü, hiçbir gerekçe ve neden ortaya koymadan 4 günlük cezaya çarptırıldığımı ve tezgahımı açmaması söyledi. 4 günün sonunda belediye gelmemi belirtti” diyor. 4 günün sonunda soluğu belediyede alan Ayşe Çözeli tezgahına yeniden kavuşmanın hayallerini kurarken asıl darbeyi Başkan Mustafa Gül’ün kendisinden yedi.  Zabıta Müdürü’nü yerinde bulamayınca başkan Gül ile görüşen Çözeli yaşadığı o acı dolu diyaloğu ve Mustafa Gül’ün kendine olan ithamlarını şu sözlerle anlatıyor: “Başkanın odasına girip adımı söylememle birlikte bir anda yüzü mimikleri değişti. Bana agresifleşti ses tonunu yükseltti hep tersleyerek konuştu. Ben kendisine neden tezgahımı kapattıklarını sorduğumda “Siz politika yapıyorsunuz, siyaset yapıyorsunuz, Yusuf Üras’ın propagandasını yapıyorsunuz, onunla kahvaltı organizasyonlarına gidiyorsunuz bu nedenle artık o tezgahta olmayacaksınız” dedi. Ne diyeceğimi bilmedim. Sadece siyasetle benim hiç işim olmayacağını, ekmeğinin derdinde olduğunu Yusuf Başkanla 6 ay önce sadece bir buluşmada çay içtiğimi kendisine söylesem de beni tersleyerek odasından adeta kovar gibi çıkarttı” diyor.

Sezon Ortasında Çaresiz Kaldı…

Yaklaşık 5 Bin TL değerinde elinde mal olduğunu söyleyen Ayşe Çözeli şimdilerde çok üzüntülü. Elindeki malzemeleri satacak yer bulamayacağını söyleyen Çözeli: “ Şimdi ben nasıl geçineceğim? Ben bu göz nuru emeğim ürünleri nerde ve nasıl satacağım, hangi tezgahta bana iş imkanı verir, rahat bırakır. Nereye gitsem önüme çıkacak.  Koskoca Belediye başkanı bu kadar mı aciz olur. Ben garip bir dulum, sıradan el emeği ürünler satarak üç beş kuruş gelir elde etmeye çalışan bir kadınım.  Ne istediler benden? “ diyerek isyanını dile getiriyor.

El sanatları pazarında yaklaşık 40 tane bayanın tezgahı olduğunu belirten Ayşe Çözeli şimdiye kadar böyle bir uygulamaya şahit olmadığını kendisinden başka kimsenin dükkanın boşaltılmadığını da belirtiyor. En çok iş yapacağı para kazanacağı sezonun tam ortasında bir anda ortada kalan Çözeli şimdilerde yakın zaman önce satın aldığı overlok makinesinin taksitlerini nasıl ödeyeceğini de düşünüyor. Çözeli isyanını ve çaresizliğini şu sözlerle ifade ediyor: “Kişiye özel uygulamayla, keyfi uygulamayla benim ekmeğimle oynadılar. Ramazan günü yapılacak şey mi bu. Tam sezonun ortası, kaç aydır bu anı bekliyoruz. Mustafa Gül’ü hiç affetmeyeceğim, bir insanın ekmeğiyle oynamak bu kadar mı kolay olur. Tezgah sayesinde yaşama tutunuyordum, bir çevrem olmuştu. Bir asgari ücret kadar da para kazanıyordum. Şimdi nasıl geçineceğim, overlok makinesinin taksitini nasıl ödeyeceğim. Başkan beni suçladı, keyfi davrandı. Koskoca Kemer Belediyesi ve onun Başkanı el emeği ile tezgahta satış yapan bir bayanla üstelik dul bir bayanla uğraşacak kadar düşütü mü?”Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 2675

Hilmi ŞAHİN ()
Tamamdır... İlginize teşekkürler...
10.08.2013 (17:20) 
%0%0
halil ()
hilmi bey sizce nerden bilginiz benim adımı yapamadığını google yaz facebook yaz bakalım böyle isim var mı diye yoksa o zaman konuş ben sana neden yalan söylüyoruz sen beni tanımaz sın ben seni tanımam gercekten arastirma yapmadan yazmışsın kadının kuzdere de 3 tane evi var bilyonmu emekli maaşı kaç lira olarak aldığını Biliyormusunuz ben ne gulcuyum nede baska bir seyim ben dogru duzgun ne ise o yazdım yaz diklarimin hepsi doğrudur gazetenizide gecenin 4 dordunde yolda buldum okudum ve yazdım selamlar herkese
09.08.2013 (19:26) 
%0%0
Hilmi ŞAHİN ()
Biliyorsanız bildiklerinizie bize yazın ki bizde ona göre önlemimizi alalım... Siz daha isminizi yazacak kadar cesareti kendinizde bulamayan medeni cesareti olmayan bir sahıssınız... Delikanlılık kod isimle yorum yapmak mı sizce... Arayıp söyleyin bizde gerekeni yapalım...
09.08.2013 (14:14) 
%0%100
halil yaz ()
Yaz babam yaz araştırma dan yaz sorun arayın dogru duzgun bir haber yapın hic araştırmadan yazmak kolay ne kadar çok güzel ya zabıta gönder miş kapat mış diye yazıyor sorun kaç tane evi ne kadar maaş aldığını Biliyormusunuz neymiş dul Muş herkes bir yol tutturmus gidiyor başka yoksul kalmamış gibi yaz
08.08.2013 (03:03) 
%100%0
Bu habere 4 yorum yapılmış..
 
RöportajlarHaberleri

MARKA MAHALLE OLMA GAYRETİNDEYİZ
“BU SEÇİMDE KONYAALTI’NDA İDDİALIYIZ“
MUAZZEZ KAVAL “MEMUR MAHALLESİYİZ“
“BOŞANMALAR, EKONOMİK ŞİDDETTEN KAYNAKLANIYOR”
DR. ADEM BİLGİN “SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK“
ELEKTRİK HATLARI MAHALLEMİZE YAKIŞMIYOR
NİHAT KAVŞUT “GURBET KUŞLARINA DÖNDÜK”
STDM Genel Başkanı İbrahim Güllü İle Röportaj

Diğer Haberler

BAKA Yönetim Kurulu Ağlasun’da toplandı
Yılın En İyi Cast Ajansı Ünvanı Naturel Ajans'ın
Kemer İlçe Başkanına Kavuştu…
ESNAF AVM'LER DEN TEGİRGİN
Başkan Akaydın’dan doğa katliamına tepki
KEMER’DE CHP, MHP’Yİ YAKALADI
TAKSİCİ ESNAFININ ÇİLESİNE SON
DÜRBÜNLÜ YUNUS İZLEME TUTU
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN KENDİNE GEL EY HALKIM !

05.08.2019 19:26:18

Turkiye'de son yıllarda bazı gerçekler gün gibi ..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine TepkiYeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer..
En Çok Okunanlar
KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NDE DEKLARASYON YAYIMLANACAK UNESCO Rusya Federasyonu Komisyonu'nca, Rusya'nın en eski kentlerinden Ryaz.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
25°°C - 33°°C
Pazar
26°°C - 36°°C
Pazartesi
26°°C - 35°°C
Salı
24°°C - 35°°C

Günün Sözü


Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,28

UA-73076831-1