Bugün - 09 Aralık 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   18°°C
 
CHP SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDUCHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya İlçe Kongre tarihle..
GÜL’DEN RAMAZAN AYI’NDA DEPREMZEDE DULA BÜYÜK İNSAFSIZLIK!

Zabıtasını Gönderdi,Tezgahına Kilit Vurdu

Mübarek Ramazan Ayı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün son kurbanı Yalova’daki büyük depremden kaçarak Kemer’e yerleşen geçimini el emeği ile sağlayan iki çocuk annesi ve aynı zamanda dul olan Ayşe Çözeli oldu.

Röportajlar Haberi - 02 Ağustos 2013 Cuma

(19:33)

Zabıtasını Gönderdi,Tezgahına Kilit Vurdu

Mübarek Ramazan Ayı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün son kurbanı Yalova’daki büyük depremden kaçarak Kemer’e yerleşen geçimini el emeği ile sağlayan iki çocuk annesi ve aynı zamanda dul olan Ayşe Çözeli oldu.

Başkan Gül, Kemer saat kulesinin karşındaki el sanatları pazarında tezgahı olan Ayşe Çözeli’ye GATAB Başkanı Yusuf Üras’ın siyasi propagandasını yapıyorsun” gerekçesiyle zabıtasını gönderip, tezgahına kilit vurdurdu.

1999’daki büyük Yalova Depremini yaşayana dek güzel bir hayatı olan Ayşe Çözeli’nin dramı 2002 yılından Kemer’e yerleşmesiyle birlikte başka bir boyut kazandı. Depreme kadar Yalova’da butik işi ile uğraşan Çözeli, deprem sonrası Kemer’e yerleşme kararı aldı. Aile ekonomisine katkıda bulunmak için el işine yönelen Çözeli, göz nuru ürünlerini yaklaşık 9 yıldır Kemer’de turistlere satarak geçimini sağlıyor.

Mustafa Gül’ün 2009 yılında Belediye Başkanı olmasından sonra ev hanımlarına yönelik Kent Meydanındaki Kemer Belediyesi el sanatları pazarında ürünlerini satarak geçimini sağlayan Ayşe Çözeli, geçtiğimiz günlerde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün hışmına uğradı.

Önce Zabıtasını Yolladı, Sonra Tezgahına Kilit Vurdurdu…

Kemer Belediyesi Zabıta Müdürü’nün geçtiğimiz hafta tezgahına geldiğini söyleyen Çözeli o günü şöyle anlatıyor: “ Zabıta Müdürü, hiçbir gerekçe ve neden ortaya koymadan 4 günlük cezaya çarptırıldığımı ve tezgahımı açmaması söyledi. 4 günün sonunda belediye gelmemi belirtti” diyor. 4 günün sonunda soluğu belediyede alan Ayşe Çözeli tezgahına yeniden kavuşmanın hayallerini kurarken asıl darbeyi Başkan Mustafa Gül’ün kendisinden yedi.  Zabıta Müdürü’nü yerinde bulamayınca başkan Gül ile görüşen Çözeli yaşadığı o acı dolu diyaloğu ve Mustafa Gül’ün kendine olan ithamlarını şu sözlerle anlatıyor: “Başkanın odasına girip adımı söylememle birlikte bir anda yüzü mimikleri değişti. Bana agresifleşti ses tonunu yükseltti hep tersleyerek konuştu. Ben kendisine neden tezgahımı kapattıklarını sorduğumda “Siz politika yapıyorsunuz, siyaset yapıyorsunuz, Yusuf Üras’ın propagandasını yapıyorsunuz, onunla kahvaltı organizasyonlarına gidiyorsunuz bu nedenle artık o tezgahta olmayacaksınız” dedi. Ne diyeceğimi bilmedim. Sadece siyasetle benim hiç işim olmayacağını, ekmeğinin derdinde olduğunu Yusuf Başkanla 6 ay önce sadece bir buluşmada çay içtiğimi kendisine söylesem de beni tersleyerek odasından adeta kovar gibi çıkarttı” diyor.

Sezon Ortasında Çaresiz Kaldı…

Yaklaşık 5 Bin TL değerinde elinde mal olduğunu söyleyen Ayşe Çözeli şimdilerde çok üzüntülü. Elindeki malzemeleri satacak yer bulamayacağını söyleyen Çözeli: “ Şimdi ben nasıl geçineceğim? Ben bu göz nuru emeğim ürünleri nerde ve nasıl satacağım, hangi tezgahta bana iş imkanı verir, rahat bırakır. Nereye gitsem önüme çıkacak.  Koskoca Belediye başkanı bu kadar mı aciz olur. Ben garip bir dulum, sıradan el emeği ürünler satarak üç beş kuruş gelir elde etmeye çalışan bir kadınım.  Ne istediler benden? “ diyerek isyanını dile getiriyor.

El sanatları pazarında yaklaşık 40 tane bayanın tezgahı olduğunu belirten Ayşe Çözeli şimdiye kadar böyle bir uygulamaya şahit olmadığını kendisinden başka kimsenin dükkanın boşaltılmadığını da belirtiyor. En çok iş yapacağı para kazanacağı sezonun tam ortasında bir anda ortada kalan Çözeli şimdilerde yakın zaman önce satın aldığı overlok makinesinin taksitlerini nasıl ödeyeceğini de düşünüyor. Çözeli isyanını ve çaresizliğini şu sözlerle ifade ediyor: “Kişiye özel uygulamayla, keyfi uygulamayla benim ekmeğimle oynadılar. Ramazan günü yapılacak şey mi bu. Tam sezonun ortası, kaç aydır bu anı bekliyoruz. Mustafa Gül’ü hiç affetmeyeceğim, bir insanın ekmeğiyle oynamak bu kadar mı kolay olur. Tezgah sayesinde yaşama tutunuyordum, bir çevrem olmuştu. Bir asgari ücret kadar da para kazanıyordum. Şimdi nasıl geçineceğim, overlok makinesinin taksitini nasıl ödeyeceğim. Başkan beni suçladı, keyfi davrandı. Koskoca Kemer Belediyesi ve onun Başkanı el emeği ile tezgahta satış yapan bir bayanla üstelik dul bir bayanla uğraşacak kadar düşütü mü?”Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 2780

Hilmi ŞAHİN ()
Tamamdır... İlginize teşekkürler...
10.08.2013 (17:20) 
%0%0
halil ()
hilmi bey sizce nerden bilginiz benim adımı yapamadığını google yaz facebook yaz bakalım böyle isim var mı diye yoksa o zaman konuş ben sana neden yalan söylüyoruz sen beni tanımaz sın ben seni tanımam gercekten arastirma yapmadan yazmışsın kadının kuzdere de 3 tane evi var bilyonmu emekli maaşı kaç lira olarak aldığını Biliyormusunuz ben ne gulcuyum nede baska bir seyim ben dogru duzgun ne ise o yazdım yaz diklarimin hepsi doğrudur gazetenizide gecenin 4 dordunde yolda buldum okudum ve yazdım selamlar herkese
09.08.2013 (19:26) 
%0%0
Hilmi ŞAHİN ()
Biliyorsanız bildiklerinizie bize yazın ki bizde ona göre önlemimizi alalım... Siz daha isminizi yazacak kadar cesareti kendinizde bulamayan medeni cesareti olmayan bir sahıssınız... Delikanlılık kod isimle yorum yapmak mı sizce... Arayıp söyleyin bizde gerekeni yapalım...
09.08.2013 (14:14) 
%0%100
halil yaz ()
Yaz babam yaz araştırma dan yaz sorun arayın dogru duzgun bir haber yapın hic araştırmadan yazmak kolay ne kadar çok güzel ya zabıta gönder miş kapat mış diye yazıyor sorun kaç tane evi ne kadar maaş aldığını Biliyormusunuz neymiş dul Muş herkes bir yol tutturmus gidiyor başka yoksul kalmamış gibi yaz
08.08.2013 (03:03) 
%100%0
Bu habere 4 yorum yapılmış..
 
RöportajlarHaberleri

"Başarıya Koşanlar" Köşemizin konuğu İrfan CESUR
NİHAT KAVŞUT “GURBET KUŞLARINA DÖNDÜK”
“BU SEÇİMDE KONYAALTI’NDA İDDİALIYIZ“
KARACAN “İDEOLOJİK KARARLARDAN UZAK DURMALIYIZ”
ATEŞ “YÖRÜK TÜRK’ÜN ÖZÜDÜR”
ŞEHİR MERKEZİNDE MODERN PAZARYERLERİ ŞART
Başarıya giden yol
MARKA MAHALLE OLMA GAYRETİNDEYİZ

Diğer Haberler

SİYASETİ BIRAKIRIM DEDİ SÖZÜNDEN ÇARK ETTİ
NECATİ HOCANIN ZİYARETLERİ
MAÇ GÜNLERİ BELLİ OLDU
TGB'Lİ GENÇLER “HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ“
BOKSTA HEDEF ALTIN MADALYA!
AZERBAYCANLI FUTBOLCULAR ANTALYA’YA HAYRAN KALDI
HASAN KILINÇ'IN ANKARA İZLENİMLERİ
KUMBUL'DAN KADIN CİNAYETLERİNE SON ÇAĞRISI
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KEMERSPOR2003 DÜŞMAN ÇATLATTIKemerspor2003 ligde zor günler geçirdiği bu süreçte..
En Çok Okunanlar
Büyük umutlarla yapımı tamamlanan Alanya Konaklı Kongre Merkezi 6.. ÖNCE “KAYYUM“ ŞİMDİ'DE "GENEL KURUL" KARARI  Yeni Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Gene.. KEMER BELEDİYESİ ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun başkanlığında, Kemer Bele.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
11°°C - 18°°C
Salı
11°°C - 17°°C
Çarşamba
10°°C - 17°°C
Perşembe
12°°C - 16°°C

Günün Sözü


Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


(Shakespeare)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,33

UA-73076831-1