Bugün - 16 Ekim 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   28°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
CHP Kadın Kolları Başkanlığına Arzu Erkan Dursun seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Kemer İlçe Teşkilatı Kadın Kolları üyeleri geçtiğimiz pazar günü yeni başkanlarını seçmek üzere Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda bir araya geldi.

Siyaset Haberi - 09 Temmuz 2013 Salı

(17:24)

Cumhuriyet Halk Partisi Kemer İlçe Teşkilatı Kadın Kolları üyeleri geçtiğimiz pazar günü yeni başkanlarını seçmek üzere Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda bir araya geldi.

Saat 11.00’de yeterli çoğunluğun sağlanamamasının ardından saat 12.00’de çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre’de tek aday olarak Arzu Erkan Dursun öne çıktı. Kongrede CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, CHP Kemer İlçe Başkanı Av. Umut Güneş, CHP Kemer İlçe eski Başkanı Kemal Kurt, CHP’li Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can ve çok sayıda parti üyesi hazır bulundu.
Geçtiğimiz yıl göreve gelerek 1 yıl görevde kalan CHP Kemer Kadın Kolları eski İlçe Başkanı Sakine Ova, kongrede yer almazken, CHP’li Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da bulunmadı. Kongrede bir başka dikkat çeken konu ise CHP Kemer İlçe eski Başkanı Salim Uysal’ın göndermiş olduğu çelengin bir süre sonra isimsiz hale getirilmesi oldu.
Siyasilerin konuşmaları ile başlayan kongrede Divan Başkanı CHP Konyaaltı Sekreteri Av. Pınar Toğaç, yardımcıları ise Tülay Karaman, Rebia Baltacıoğlu ve Filiz Fırat oldu. Kongrede ilk olarak söz alan CHP Kemer İlçe Başkanı Av. Umut Güneş, CHP Kemer tarihinde ilk kez parti binası dışında bağımsız bir salonda seçim yapıldığını söyledi. Kemer Kadın Kolları’nın 2009’da yola çıktığında bir avuç olduklarını bildiren Güneş, bugün ise daha büyük sayılara ulaştıklarını belirtti. Eski medeniyetlerdeki kadın anlayışına örnekler veren Güneş, Ak Parti hükümetinin de kadını sömürü kölesi ilan ettiğini söyledi. CHP’nin aydın ve bilinçli kadınlarının Ak Parti’nin zulmüne ses çıkararak mücadelesine devam edeceğini belirten Güneş, Nazım Hikmet’in ‘Yürümek’ isimli şiirini okuyarak konuşmasına son verdi. Güneş’in ardından konuşan CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen ise; “19 ilçede ayrı ayrı toplantılar düzenleyerek örgütlenmek için yola çıktık. Antalya’da gerçekten güzel bir hareketlilik var. Türkiye’nin dört bir yanına yayılan Gezi Parkı olayları da kadın ve gençlerin de toplumdaki yerini ortaya koydu. Biz de partimizdeki yoldaşlarımızla birlikte yürümek istiyoruz. Birlik ve beraberlik istiyoruz. Zira birlik halinde direndiğimiz zaman sonuçların ne derece önemli hale geldiğini hepimiz gördük” dedi.
Daha sonra söz alan CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, kongrelerin güç yenileme olduğunu söyledi. Kök, kongrelerin kongre merkezinde bırakılması gerektiğine dikkati çekerek CHP’nin çoğu zaman bunu başaramadığını ifade etti. Kadınlık ve gençliğin tek başına vasıf olmadığına değinen Kök, partinin her kademesinde gençlere ve kadınlara yer verme sözünde bulundu. Kök, şöyle devam etti; “Müslüman coğrafyasında komşularımızın kadına olan bakış açısı aynı dine mensup olmamıza rağmen bizim ülkemizde farklıdır. Bu da Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımıza verdiği değer sayesinde olmuştur. Ak Parti döneminde bu durum geriledi fakat CHP’nin iktidar olması ile kadınlarımız yeniden sahip oldukları değeri göreceklerdir.
Gezi Parkı olayları Türk siyasetinde çığır açtı. Gezi Parkı 3-5 ağaç sorunu değil, 10 yıldan bu yana insanın her türlü yaşam alanlarına yapılan müdahalelere karşı direniş, uyanıştır bu. Ama burada milletimizin, gençlerimizin vermiş olduğu mesaj sadece iktidara değil tüm siyasileredir. Tam umudumuzu kaybettiğimizde o 90’lı yılların çocukları bizlere öyle güzel mesajlar verdiler ki. Bu mesajlar ise şu şekildedir; siyasi yapıların yenilenmesi gerektiği, fakir edebiyatına ve din edebiyatına artık göz yumulmayacağı, çağın gerektirdiği teknolojiler sayesinde dünyanın bir ucundan dahi haberdar oldukları ve siyasileri seçmek için haklı gerekçelerin önlerine konulması. Bizler bu mesajların ardından ey Türk gençliği bize oy ver demeyeceğiz, gel görev al diyeceğiz. Bir takım siyasetçiler çoğu zaman koltuklarından olmamak adına vasıflı gençlerimizin hepsini parti dışına itti. Biz CHP olarak buna müsaade etmeyeceğiz.
CHP Antalya’da yüzde 8’lik yükselişle öne geçti. Yani bu demek oluyor ki kendi kendimizle uğraşmadan mücadelemizi sürdürürsen seçimi kaybetmemiz bir mucize olur. Bireylere değil, ideolojimize hizmet ederek çalışmalarımıza hız verelim.”
Konuşmaların ardından CHP Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanlığı için aday olan Arzu Erkan Dursun, söz alarak asil ve yedek listesindeki isimleri tanıttı. Evli ve bir çocuk annesi olan Dursun, turizmle meşgul olduğunu belirterek CHP için verdiği mücadelede yanında olan isimlere şimdiden teşekkür ettiğini söyledi. Heyecanlı olan Dursun, göz yaşlarına hakim olamazken, bölgede CHP’li olmayan tüm kadınlara ulaşarak mücadelelerini anlatma sözü verdi. Dursun’un asil ve yedek listesi şu şekilde; “Asil; Hacer Akay, Suzan Seyhan, Aysel Aktaş Yaman, Fatma Bıçakçıoğlu, Müzzeher Çam, Güler Elmacı, yedek ise Filiz Özduman, Münevver Aydoğan, Zekiye Kozan, Filiz Sürmeli, Satı Budalan.” 58 üyenin yer aldığı kongrede 54 kişi oy kullandı.


Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 2471

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

TAMİNCE'YE NEDEN DOKUNULAMIYOR ?
DİYANET’TEN 5360 TRANSFER
ÇAMLIBEL ÇÖZÜLÜYOR!
ANTALYA SEDİR RESTAURANT
Korkuteli Ülkü Ocaklarına Merkezden Atama
BATU'DAN AÇIKLAMA
KAYA “TOPYEKÛN SEFERBERLİK İLAN ETTİK“
BÜYÜK ŞEHİRİN DEDİĞİ OLDU

Diğer Haberler

SORUNSUZ BİR SEZON
SELFİE FOTOĞRAFI ELE VERDİ
1800 YILLIK LAHİT
YENİKEMERSPOR'UN TALİHSİZLİĞİ
ÇILGIN PROJE DEĞİŞTİ
ŞEKER; Kemer Belediyesinin durumu içler Acısı
HALTER HEYECANI BAŞLIYOR
ALANYA'DA GECE YARISI YANGIN: 7 İŞYERİ KÜL OLDU...
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
Kemerspor Rahat Nefes Aldı 2-1 TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kemer Temsilcisi Kemer Spor 2003 ke.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
22°°C - 28°°C
Perşembe
21°°C - 29°°C
Cuma
20°°C - 28°°C
Cumartesi
20°°C - 28°°C

Günün Sözü


Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19

UA-73076831-1