Bugün - 19 Ağustos 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   35°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
Özgür KURGA : Kemer turizminde sıkıntıları aşmak mümkün…

Okey Gayrimenkul Yatırım ile Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga

“1980’LERDEN BU YANA KEMER’DE YAPILMIŞ YATIRIMLARIN BİRÇOĞU RENEVASYON GÖRMEDİĞİ İÇİN BÖLGE CİDDİ ANLAMDA PAZARDAKİ PAYINI DARALTIYOR”

Kemer ve Moskova’da yer alan ofisleri ile yıllardır turizme hizmet veren Okey Gayrimenkul Yatırım ve Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe Hotel yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga EMITT fuarı sonrası yaptığı açıklama ile Türkiye’nin planlı olarak turizme adım atan ilk destinasyonlarının başında gelen Kemer’in turizmdeki yerini ve bölgedeki gayrimenkul pazarını değerlendirdi.

Turizm Haberi - 30 Ocak 2013 Çarşamba

(14:02)

Okey Gayrimenkul Yatırım ile Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga

“1980’LERDEN BU YANA KEMER’DE YAPILMIŞ YATIRIMLARIN BİRÇOĞU RENEVASYON GÖRMEDİĞİ İÇİN BÖLGE CİDDİ ANLAMDA PAZARDAKİ PAYINI DARALTIYOR”

Kemer ve Moskova’da yer alan ofisleri ile yıllardır turizme hizmet veren Okey Gayrimenkul Yatırım ve Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe Hotel yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga EMITT fuarı sonrası yaptığı açıklama ile Türkiye’nin planlı olarak turizme adım atan ilk destinasyonlarının başında gelen Kemer’in turizmdeki yerini ve bölgedeki gayrimenkul pazarını değerlendirdi.

Kemer turizminde sıkıntıları aşmak mümkün…

Kurga yaptığı açıklamasında, Kemer’in son dönemlerde turizmde kan kaybettiğine üzülerek takip ettiğini belirterek “Kemer, Türkiye’ deki planlı turizmin başladığı ilk yer. Kemer’in de bu çekiciliği zamanında planlanmış olmasından geliyor. Beraberinde turizm örgütleri oluştu ve şu an bu plan hala yürürlükte. O yıllardan bu yıllara gelirken, maalesef her geçen gün kan kaybeden bir Kemer turizmi ile karşı karşıyayız. Bu konuda en önemli eksiklik dış etkenlerden oluşuyor.  Bu da otel, konaklama tesisleri dışarısında ki çevre faktörünün ön plana geçmesiyle orantılı. Yaşanılabilir bir kent olunması, turizm şehirlerinin sürekliliğin devam edebilmesi için otel dışındaki çevre de en önemli yer tutuyor.  Eğer otellerimizin içerisinde bulunduğu görüntü çevresinde de oluşturulabilirse, keşfedilen hayali edilen bir kent ortaya çıkıyor. Bu anlamda Kemer’de de sıkıntılar var. Örneğin bu sıkıntılardan bir tanesi ulaşım.  Çünkü ulaşım, yurtdışından gelen bir ziyaretçinin bölgedeki tüm bölgelere modern bir şekilde gitmesi ile oluşuyor. Bu konuda ilk imaj çok önemli.  Kemer bölgesinde şu anki uygulama ile bunu göremiyoruz. Bunun dışında daha da çok ciddi sıkıntılar var. Kemer de şu an yaşanan sıkıntıların en önemlilerinden bir tanesi de imar sorunu. İmarla ilgili bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ve yatırımcıların ciddi sıkıntıları var. Bunların dışında daha anlatacak çok sorun var ama bunları da birlik ve beraberlik ile çözmek mümkün. Bu konuda da özellikle iyi yönetilen yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor.”

Kemer’de örgütsel anlamda ciddi bir dağınıklık var!

Kurga sorunların aşılmasının birlik, beraberlik ve projeler geliştirme ve bu projelerin hayata geçirilmesi ile çözüleceğine dikkat çekerken,”  Öncelikle turizmde sorunların giderilmesi için örgütlerin tek bir çatı altında toplanması gerekiyor. Kemer’de örgütsel anlamda ciddi bir dağınıklık var. Bunların düzenlenmesi gerekiyor. Bu konuda da insan faktörü ön plana çıkıyor. Bu arada yatırımcılar teşvik edilmesi gerekiyor. 1980’lerden bu yana bölgemizde yapılmış yatırımların birçoğu renevasyon görmediği için bölge ciddi anlamda pazardaki payını daraltıyor. Şu an baktığımızda Manavgat, Kundu, Belek gibi destinasyonlar maalesef Kemer’in önüne geçti ve  daha cazip noktalara geldi.Kemer in her konuda artık tamamıyla kendini yenilemesi gerekiyor”

Kemer’in coğrafi zenginliği kullanılmalı!

Özgür Kurga, “ Kemer in coğrafi açıdan doğal bir zenginliği var en büyük kazancı da bu. Bu anlamda yurtdışından gelen ziyaretçilerin Kemer’e ciddi bir ilgileri var. Bu ilgi her zaman devam ediyor. Ancak Kemer’de sosyal ve yaşanabilir ortamların az olması, çağdaş bir kent merkezinin olmaması, turizm açısından tatilcide hayali kurulan bir Kemer olmaktan çıkıyor. Kemer’de yerleşik yaşayan yabancılar artık aldıkları evleri satmak istiyor. Bu da Kemer turizmi ve ekonomisi için oldukça büyük bir kayıp. Bu arada artık kentlerde estetik ön plana çıkıyor. Kemer’deki birtakım projelerin, planların dönemsel değil sürdürülebilir olması gerekiyor. Her 5 yılda bir bunların değişikliğe uğraması ve tüm bunların bir çizgisinin olması gerekiyor”

Gayrimenkul alanında yatırım yapan yabacılar Konyaaltı’na kaymaya başladı

Gayrimenkul alanında Kemer’e Rusların ilgisinin olduğuna dikkat çeken Özgür Kurga bunun yeterince değerlendirilmediği için, son dönemde yabancıların yatırımlarını daha çok Konyaaaltı’na yönlendirdiklerine dikkat çekti. Özgür Kurga “Kemer’e Rusların ilgisi var ancak maliyetlerin Kemer’de yüksek olması, arazi fiyatlarının Kemer’de yüksek olması pazardaki payımızı daralttı. Açıkçası Kemer bu konudaki payını Konyaaltı’na kaptırmaya başladı” dedi.

Kurga, “ Kemer de yabancıya konut pazarı Almanların ilgisi ile başlamıştı. Ama bu çok düşük bir ölçüde kalmıştı. Son dönem Rus pazarıyla beraber ciddi bir talep oldu. Ancak 2008-2009’daki yaşadığımız krizle beraber bir durağanlık yaşadık. Bu durağanlık tapu kanununda yaşanan değişikliklerle beraber daha da arttı. Bu konuda Kemer olumsuz etkilendi. Kemer’e özgü olumsuzluklardan bir tanesi de arazi geliştirememek. Kemer de imarlı arazi imkanları kısıtlı. Kısıtlı olduğu kadar Antalya’yla karşılaştırdığımız zaman mülk olarak daha yükseklerde kalıyor. Kemer’de ev almak isteyen bir insanın daha fazla bir bütçe ayırması gerekiyor. Krizle beraber müşterinin bütçesi daraldığı için tercih noktası Antalya oldu. Özellikle Konyaaltı bölgesi. Kemer in bu anlamda biraz çalışma yapması gerekiyor. Şirket olarak Kemer’de konut pazarlama noktasında ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Moskova’daki ofisimizden reklam kampanyaları ile tanıtımlar yapıyoruz ve Kemer’e ilgiyi arttırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÖZGÜR KURGA KİMDİR?

Antalya-Kemer doğumlu olan Özgür Kurga,  Lise’yi Antalya Özel Akdeniz Kolejinde bitirdi. İngiltere’de Brighton St.Giles College’de İngilizce eğitimi aldı.1994 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatından 2000 yılında mezun olduktan sonra Amerika’da ( Vermont-New York  ) İngilizce eğitimi aldi ve Habitat Programlarına katildi.Halen Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek lisansına devam ediyor.

Öğrencilik dönemimde Kemer’de aile işyerinde mağazacılık ile başlayan ticari serüveni Kemer'de incoming seyahat acenteciliği, Antalya, Moskova,Kiev ve Bükreş'te Tur Operatörlüğüne kadar uzandı. Kundu-Lara-Antalya bölgesinin ilk turistik alışveriş merkezi Sultan Bazaar’ın ve Sultan Residence ile aynı bölgede Karnas alışveriş merkezi sahiplerinden olan Özgür Kurga, ayrıca sahibi olduğu Okey Gayrimenkul Ltd Şti ile de çok sayıda yapmış olduğu siteyi Moskova'da açmış olduğu ofislerinde pazarlamaktadır. Turizm ve inşaat konularında yabancı yatırımcılar ile ortaklıkları devam eden Özgür Kurga Gayrimenkul Sermaye İradına göre Kemer ve Antalya'da Vergi Rekortmenliğinde de defalarca dereceye girdi. Kurga, 2008 yılında Kemer 7. 'si , Antalya 91. 'si, 2009 yılında Kemer 4.'sü , Antalya 63. 'sü, 2010 yılında Kemer 7. 'si , Antalya 51. 'si, 2011 yılında Kemer 1.'si , Antalya 21.'si oldu.

ATSO üyesi olan Özgür Kurga Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği(KEMİAD)’nin üyeliğinin yanı sıra Kemer Yat Yelken Kulübü, Kemer Cami Yapma Yaşatma Derneği’nin de üyeliğini sürdürüyor. Kurga 2001-2002 yılları arasında Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği(KEMİAD) Genel Sekreterliği ve 2002-2004,2004-2005 yılları arasında da Başkan yardımcılığı görevinde bulunurken, 2002-2004 yılları arasında Deniz temiz Turmepa Derneği Kemer Temsilciliği de yaptı.

Evli ve iki kız çocuğa sahip olan Özgür Kurga, İngilizce, Rusça ve Almanca biliyor.Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 3641

fırtına ()
ben ha seningibi yalan haber yapan birinin kardeşi asla olamaz.tabi tab i yemeklere ofisinde buluşmalara benle yapıyor diilmi .tabi bu haberleri yapmak için parada almamışsındır.aldıysan haram zıkkım olsun sana
31.01.2013 (11:01) 
%0%100
Hilmi ŞAHİN ()
Değerli kardeşim Özgür Kurgayı tanımıyorum... hiçte görmedim... herhangi bir bağlantım da yok bunu bil.. karıştırmıuşsın galiba yine...
30.01.2013 (13:54) 
%0%100
fırtına ()
özgürcüm güzel gidiyor ama 1.danışmanların öshanı basın halil öncü hilmi şahini değiştir sonra düze çıkarsın bu kişilerin kendine hayrı yok ki.
30.01.2013 (10:03) 
%33%67
Bu habere 3 yorum yapılmış..
 
TurizmHaberleri

Yeni kriz kurvaziyer
HOTED, DE GENEL KURUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI
KEMERDE TANITIM TEK ELDEN
SEYYAR BÜFELER GÖRÜCÜYE ÇIKTI
ALKOÇLAR GRUBUNDAN KEMER’E “MERHABA”
Kemer Esnafının Sıkıntısı Bitmek Bilmiyor
ZABITALARDAN SIKI DENETİM
Bacasız sanayi ne istiyor?

Diğer Haberler

Kemer’de Çakma AKP’liler Partiyi Ele geçirdi
ATEŞ ALİ “İZLEYİCİLERİ EKRANA KİLİTLEDİ”
MURATPAŞA YOGA YAPIYOR
Vali Altıparmak “Değerler Eğitimi”ni anlattı
“Kemer için daha fazla proje üretilmeli”
CHP'den Ulaşım Zammına İmza Kampanyası
ÇAVUŞOĞLU YÖRSİAD'DA
ANTALYA OSB 2016 EĞİTİMLERİNİ TANITTI
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN AKSOY HAZIMSIZLIĞI MI VAR ?

19.08.2019 18:53:51

Son yıllarda Antalya'da il başkanları içerisinde adın..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİAlara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla..
En Çok Okunanlar
MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine Tepki Yeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer.. ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİ Alara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
24°°C - 35°°C
Salı
23°°C - 34°°C
Çarşamba
23°°C - 34°°C
Perşembe
24°°C - 36°°C

Günün Sözü


"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


()


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,14

UA-73076831-1