Bugün - 11 Aralık 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   15°°C
 
KAN ÜRÜNLERİNDE YAŞANAN ŞAİBELERİ MECLİSE TAŞIDIİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çı..
Özgür KURGA : Kemer turizminde sıkıntıları aşmak mümkün…

Okey Gayrimenkul Yatırım ile Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga

“1980’LERDEN BU YANA KEMER’DE YAPILMIŞ YATIRIMLARIN BİRÇOĞU RENEVASYON GÖRMEDİĞİ İÇİN BÖLGE CİDDİ ANLAMDA PAZARDAKİ PAYINI DARALTIYOR”

Kemer ve Moskova’da yer alan ofisleri ile yıllardır turizme hizmet veren Okey Gayrimenkul Yatırım ve Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe Hotel yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga EMITT fuarı sonrası yaptığı açıklama ile Türkiye’nin planlı olarak turizme adım atan ilk destinasyonlarının başında gelen Kemer’in turizmdeki yerini ve bölgedeki gayrimenkul pazarını değerlendirdi.

Turizm Haberi - 30 Ocak 2013 Çarşamba

(14:02)

Okey Gayrimenkul Yatırım ile Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga

“1980’LERDEN BU YANA KEMER’DE YAPILMIŞ YATIRIMLARIN BİRÇOĞU RENEVASYON GÖRMEDİĞİ İÇİN BÖLGE CİDDİ ANLAMDA PAZARDAKİ PAYINI DARALTIYOR”

Kemer ve Moskova’da yer alan ofisleri ile yıllardır turizme hizmet veren Okey Gayrimenkul Yatırım ve Kemer Beldibi’nde yer alan Imperial Deluxe Hotel yatırımının sahiplerinden Özgür Kurga EMITT fuarı sonrası yaptığı açıklama ile Türkiye’nin planlı olarak turizme adım atan ilk destinasyonlarının başında gelen Kemer’in turizmdeki yerini ve bölgedeki gayrimenkul pazarını değerlendirdi.

Kemer turizminde sıkıntıları aşmak mümkün…

Kurga yaptığı açıklamasında, Kemer’in son dönemlerde turizmde kan kaybettiğine üzülerek takip ettiğini belirterek “Kemer, Türkiye’ deki planlı turizmin başladığı ilk yer. Kemer’in de bu çekiciliği zamanında planlanmış olmasından geliyor. Beraberinde turizm örgütleri oluştu ve şu an bu plan hala yürürlükte. O yıllardan bu yıllara gelirken, maalesef her geçen gün kan kaybeden bir Kemer turizmi ile karşı karşıyayız. Bu konuda en önemli eksiklik dış etkenlerden oluşuyor.  Bu da otel, konaklama tesisleri dışarısında ki çevre faktörünün ön plana geçmesiyle orantılı. Yaşanılabilir bir kent olunması, turizm şehirlerinin sürekliliğin devam edebilmesi için otel dışındaki çevre de en önemli yer tutuyor.  Eğer otellerimizin içerisinde bulunduğu görüntü çevresinde de oluşturulabilirse, keşfedilen hayali edilen bir kent ortaya çıkıyor. Bu anlamda Kemer’de de sıkıntılar var. Örneğin bu sıkıntılardan bir tanesi ulaşım.  Çünkü ulaşım, yurtdışından gelen bir ziyaretçinin bölgedeki tüm bölgelere modern bir şekilde gitmesi ile oluşuyor. Bu konuda ilk imaj çok önemli.  Kemer bölgesinde şu anki uygulama ile bunu göremiyoruz. Bunun dışında daha da çok ciddi sıkıntılar var. Kemer de şu an yaşanan sıkıntıların en önemlilerinden bir tanesi de imar sorunu. İmarla ilgili bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ve yatırımcıların ciddi sıkıntıları var. Bunların dışında daha anlatacak çok sorun var ama bunları da birlik ve beraberlik ile çözmek mümkün. Bu konuda da özellikle iyi yönetilen yerel yönetimlere büyük görevler düşüyor.”

Kemer’de örgütsel anlamda ciddi bir dağınıklık var!

Kurga sorunların aşılmasının birlik, beraberlik ve projeler geliştirme ve bu projelerin hayata geçirilmesi ile çözüleceğine dikkat çekerken,”  Öncelikle turizmde sorunların giderilmesi için örgütlerin tek bir çatı altında toplanması gerekiyor. Kemer’de örgütsel anlamda ciddi bir dağınıklık var. Bunların düzenlenmesi gerekiyor. Bu konuda da insan faktörü ön plana çıkıyor. Bu arada yatırımcılar teşvik edilmesi gerekiyor. 1980’lerden bu yana bölgemizde yapılmış yatırımların birçoğu renevasyon görmediği için bölge ciddi anlamda pazardaki payını daraltıyor. Şu an baktığımızda Manavgat, Kundu, Belek gibi destinasyonlar maalesef Kemer’in önüne geçti ve  daha cazip noktalara geldi.Kemer in her konuda artık tamamıyla kendini yenilemesi gerekiyor”

Kemer’in coğrafi zenginliği kullanılmalı!

Özgür Kurga, “ Kemer in coğrafi açıdan doğal bir zenginliği var en büyük kazancı da bu. Bu anlamda yurtdışından gelen ziyaretçilerin Kemer’e ciddi bir ilgileri var. Bu ilgi her zaman devam ediyor. Ancak Kemer’de sosyal ve yaşanabilir ortamların az olması, çağdaş bir kent merkezinin olmaması, turizm açısından tatilcide hayali kurulan bir Kemer olmaktan çıkıyor. Kemer’de yerleşik yaşayan yabancılar artık aldıkları evleri satmak istiyor. Bu da Kemer turizmi ve ekonomisi için oldukça büyük bir kayıp. Bu arada artık kentlerde estetik ön plana çıkıyor. Kemer’deki birtakım projelerin, planların dönemsel değil sürdürülebilir olması gerekiyor. Her 5 yılda bir bunların değişikliğe uğraması ve tüm bunların bir çizgisinin olması gerekiyor”

Gayrimenkul alanında yatırım yapan yabacılar Konyaaltı’na kaymaya başladı

Gayrimenkul alanında Kemer’e Rusların ilgisinin olduğuna dikkat çeken Özgür Kurga bunun yeterince değerlendirilmediği için, son dönemde yabancıların yatırımlarını daha çok Konyaaaltı’na yönlendirdiklerine dikkat çekti. Özgür Kurga “Kemer’e Rusların ilgisi var ancak maliyetlerin Kemer’de yüksek olması, arazi fiyatlarının Kemer’de yüksek olması pazardaki payımızı daralttı. Açıkçası Kemer bu konudaki payını Konyaaltı’na kaptırmaya başladı” dedi.

Kurga, “ Kemer de yabancıya konut pazarı Almanların ilgisi ile başlamıştı. Ama bu çok düşük bir ölçüde kalmıştı. Son dönem Rus pazarıyla beraber ciddi bir talep oldu. Ancak 2008-2009’daki yaşadığımız krizle beraber bir durağanlık yaşadık. Bu durağanlık tapu kanununda yaşanan değişikliklerle beraber daha da arttı. Bu konuda Kemer olumsuz etkilendi. Kemer’e özgü olumsuzluklardan bir tanesi de arazi geliştirememek. Kemer de imarlı arazi imkanları kısıtlı. Kısıtlı olduğu kadar Antalya’yla karşılaştırdığımız zaman mülk olarak daha yükseklerde kalıyor. Kemer’de ev almak isteyen bir insanın daha fazla bir bütçe ayırması gerekiyor. Krizle beraber müşterinin bütçesi daraldığı için tercih noktası Antalya oldu. Özellikle Konyaaltı bölgesi. Kemer in bu anlamda biraz çalışma yapması gerekiyor. Şirket olarak Kemer’de konut pazarlama noktasında ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Moskova’daki ofisimizden reklam kampanyaları ile tanıtımlar yapıyoruz ve Kemer’e ilgiyi arttırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÖZGÜR KURGA KİMDİR?

Antalya-Kemer doğumlu olan Özgür Kurga,  Lise’yi Antalya Özel Akdeniz Kolejinde bitirdi. İngiltere’de Brighton St.Giles College’de İngilizce eğitimi aldı.1994 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatından 2000 yılında mezun olduktan sonra Amerika’da ( Vermont-New York  ) İngilizce eğitimi aldi ve Habitat Programlarına katildi.Halen Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek lisansına devam ediyor.

Öğrencilik dönemimde Kemer’de aile işyerinde mağazacılık ile başlayan ticari serüveni Kemer'de incoming seyahat acenteciliği, Antalya, Moskova,Kiev ve Bükreş'te Tur Operatörlüğüne kadar uzandı. Kundu-Lara-Antalya bölgesinin ilk turistik alışveriş merkezi Sultan Bazaar’ın ve Sultan Residence ile aynı bölgede Karnas alışveriş merkezi sahiplerinden olan Özgür Kurga, ayrıca sahibi olduğu Okey Gayrimenkul Ltd Şti ile de çok sayıda yapmış olduğu siteyi Moskova'da açmış olduğu ofislerinde pazarlamaktadır. Turizm ve inşaat konularında yabancı yatırımcılar ile ortaklıkları devam eden Özgür Kurga Gayrimenkul Sermaye İradına göre Kemer ve Antalya'da Vergi Rekortmenliğinde de defalarca dereceye girdi. Kurga, 2008 yılında Kemer 7. 'si , Antalya 91. 'si, 2009 yılında Kemer 4.'sü , Antalya 63. 'sü, 2010 yılında Kemer 7. 'si , Antalya 51. 'si, 2011 yılında Kemer 1.'si , Antalya 21.'si oldu.

ATSO üyesi olan Özgür Kurga Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği(KEMİAD)’nin üyeliğinin yanı sıra Kemer Yat Yelken Kulübü, Kemer Cami Yapma Yaşatma Derneği’nin de üyeliğini sürdürüyor. Kurga 2001-2002 yılları arasında Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği(KEMİAD) Genel Sekreterliği ve 2002-2004,2004-2005 yılları arasında da Başkan yardımcılığı görevinde bulunurken, 2002-2004 yılları arasında Deniz temiz Turmepa Derneği Kemer Temsilciliği de yaptı.

Evli ve iki kız çocuğa sahip olan Özgür Kurga, İngilizce, Rusça ve Almanca biliyor.Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Hilmi ŞAHİN Okunma 3742

fırtına ()
ben ha seningibi yalan haber yapan birinin kardeşi asla olamaz.tabi tab i yemeklere ofisinde buluşmalara benle yapıyor diilmi .tabi bu haberleri yapmak için parada almamışsındır.aldıysan haram zıkkım olsun sana
31.01.2013 (11:01) 
%0%100
Hilmi ŞAHİN ()
Değerli kardeşim Özgür Kurgayı tanımıyorum... hiçte görmedim... herhangi bir bağlantım da yok bunu bil.. karıştırmıuşsın galiba yine...
30.01.2013 (13:54) 
%0%100
fırtına ()
özgürcüm güzel gidiyor ama 1.danışmanların öshanı basın halil öncü hilmi şahini değiştir sonra düze çıkarsın bu kişilerin kendine hayrı yok ki.
30.01.2013 (10:03) 
%33%67
Bu habere 3 yorum yapılmış..
 
TurizmHaberleri

BU DUMAN NEREDE?
Oteller krizden çıkış yolunuteknolojide buldu
ESNAF "GÜL"MÜYOR
BELEK' SEÇTİLER
KONYAALTI SAHİLİ İÇİN “YETKİSİZ” PROTOKOL
“Alageyikler Yok Olmasın projesi”
Başkan ÖZDEMİR'den Mypetlere ceza yağdı
KADRİYE BEACHPARK'A MAVİ BAYRAK

Diğer Haberler

Demirtaş: “Bize oy verip elim kırılsın diyen olmadı”
'Mayıstan Sonra Hareket Başlar'
CHP Meclis Üyelerini Tanıttı
Caddeler “Güneş” sesleri ile inledi
Hayır Çadırı Kermesi 23 Nisan Parkı’nda
KURGA’DAN “GEÇMİŞ OLSUN!” ZİYARETLERİ
KEMER'DE SUALTI GÜNLERİ
G-20’YE TAM NOT
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KEMER BELEDİYESİ YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİKemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keme..
En Çok Okunanlar
KEMER TİYATROSUNA KAVUŞTU “Bağımlılıkla mücadele” kapsamında “Pembe Aslında Si.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
12°°C - 15°°C
Perşembe
13°°C - 16°°C
Cuma
10°°C - 17°°C
Cumartesi
12°°C - 18°°C

Günün Sözü


Bal her ağıza tatlılık verir


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19

UA-73076831-1