Bugün - 16 Ekim 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   28°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
GAZETE AKDENİZ'E KONUŞTU

“ALMADIĞIM VE SATMADIĞIM ARACIN MAĞDURUYUM!”
 
Korkuteli’nde Kuyumculuk yapan Daloğlu ile görüşen Gazetemizin sahibi Hilmi Şahin sordu ve Daloğlu ise adeta içini döktü. Hayatında hiçbir zaman Mercedes arabası olmadığını ifade eden Daloğlu, büyük bir zarar içinde olduğunu ve eski Belediye Başkanı Hasan Şeker’i de hayatında hiç görmediğini ve tanımadığını ve avukat olayının tamamen tesadüf olduğunu söyledi. “ Ben mağdurum, satılık bir insan değilim” diyen Daloğlu, “O klimaların karşısında keyif yaparken ben stresten bunalımdan terliyordum”
 
 

Önce sizi tanıyabilir miyiz?
 
Adım Osman Daloğlu. Korkuteli’nde kuyumculuk ve çiftçilikle uğraşan düzgün, itibarlı bir kişiyim. Sakin mütevazi bir hayatım var. Çevremde sevilen sayılan ve saygınlığı olan bir esnafım.
 
Peki siz Korkuteli’nde yaşayan biri olarak Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile tanışmanız ve diyalogunuz nasıl oldu?
 
Ben Mustafa Gül’ün kim olduğunu ne bilir nede tanırdım. Bir gün benim yanıma iki kişi geldi. Onların yanında çok yakinen tanıdığım ve sevdiğim Yavuz Ahıskalı adında kişi ile geldiler. Onun Yanındaki şahısta Durmuş Karatoprak adında birisi. Bana dedi ki Osman Abi ben Kemer belediye başkanı Mustafa Gül’e mercedes arabam vardı onu sattım. Kendisi ile 100 bin euro ya anlaştık. Kendisinin turizm de kira gelirleri var yarısını bu yıl sonunda verecek kalanını da gelecek sezon verecek dediler. Eğer senin imkanın varsa bu arabanın peşin bedeli 70 bin euro istersen arabayı senin üzerine devredelim sende daha sonra başkandan tahsil edersin dediler. Ama istersen biz devredelim noter masrafı ile uğraşmana gerek yok. Ben düşünürken yavuz Ahıskalı daha önceden Mustafa Gül’le dostluğu ahbaplığı olduğunu zamanında Kemer’e turist taşıdığını Kemer’in en zengin ailelerinden olduğunu eğer imkanın varsa Kemer’e gidelim, hem tanışmış ol hem de kendisi ile sohbet etme fırsatımız olur dediler. Böyle bir alışverişin varsa imkanın da varsa güvenilir insan yap istersen dedi yavuz abi.
 
 
Ben mağdurum. Ben satılık bir insan değilim!
 
Peki eski belediye başkanı Hasan Şekerle tanışıklığınız var mı ?
 
Hasan Şeker’i ne tanırım ne de bilirim. 1998 yılında aldım telefonumu. Hep aynı numarayı kullanırım. Gerekli inceleme yapılabilir. Hodri meydan.
 
Hasan Şeker’in olayı organize ettiği ve sizin eyleminizden önce Kemer’de bir pastanede oturduğunuz söyleniyor?
 
Kesinlikle hepsi yalan olaya kadar hatta şu ana kadar Hasan Şeker’i ne tanırım nede konuşmuşluğumuz var. Tamamen iftira.
 
Başkan Gül’ün yaptığı basın açıklamasında siyasi komplo yapıldığı ve sizinde bu olayda kullanıldığınız hatta avukatınız bile eski başkanın avukatı ile aynı avukatın olduğu üzerinde duruldu ne dersiniz ?
 
Ben mağdurum. Ben satılık bir insan değilim. Kimsenin ne kuklası nede maşasıyım. Avukat olayına gelince de bu mağduriyetim olunca Antalya’da döviz işi ile uğraşan bir dostumuz var ona derdimi anlattım avukat tutacağımı söyleyince şu andaki avukatıma yönlendirdi. Olay tamamen tesadüf. Aksini kanıtlamazlarsa müfteridirler.
 
 
Hayatınızda hiç mercedes marka aracınız oldu mu ?
 
Benim hayatımda hiç mercedes marka aracım olmadı. İstedikleri yeri araştırabilirler. Zaten 70 bin euro dedikleri mercedeste 50 bin euro imiş bana 20 bin euro da kazık atmışlar. Bu olaylarda yakinen tanıdığım Yavuz Ahıskalı olamsaydı olmazdı. Ben bu adamları ne tanır nede bilirim. Ben o zamanlar ziraat bankasından 100.000TL kredi çektim. Bende bu hale nasıl düştüm anlamadım. Bir anlık gafletimden faydalandılar. Gözüm boyanmış.
 
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül açıklamasında belediye ile ilgili bir durum yok. Herkes gibi ben de ticaret yaptım. Belgelerim kanıtım var. Mahkemeyi kazandım. Osman Daloğlu mağdur rolünde oynayıp olayı kullanılıyor gibi açıklamalar yaptı. Buna ne diyeceksiniz?
 
Mahkememiz henüz bitmiş değil. Her şey mahkeme demek de değil. Bazen mahkemede yanılabilir biz delillerimizi toplayıp tekrar mahkemeye sunduk. Benim olmayan ve hiç görmediğim bir araç satılıyor. Alan belli satan belli benimle ilgisi yok. Mağdur olan benim. İcralık olan benim. Evime işime hesaplarıma el konan benim. Bu nasıl ticaret anlamış değilim. Ortada hayali bir araba kimlerin kime nasıl sattığı ortada. Ortada araç diye bir şey yok. Araç sahibi de Mustafa Gül’ün çok samimi arkadaşıymış. Olay tamamen hayal ürünü komploymuş. Bana karşı kurulan bir tuzakmış. Danışıklı dövüş olduğu ortada zaten. Ben almadığım aracın ve satmadığım aracın borcunu ödüyorum. Onlar aralarında anlaşmışlar benim alım satımla ilgim yok. Yavuz Ahıskalı ve Durmuş Karatopak ile bir gün kemere ziyaretine gittik. Kemerde havuzların olduğu yerde kavşakta oturduk bizi karşıladı. Adam bize niye geldin diye bile sormuyor oyun başta kurulmuş bize çay ısmarladı. Evine götürdü bekar evi gibi dubleks bir yer. Kendi eliyle balık pişirdi yedirdi. Alkol aldılar. Yavuz Ahıskalı ile eski günlerin sohbetini ettiler. Araba ile ilgili tek kelime bile geçmedi. Ben yazılan senaryonun kurbanı oldum. Ben maaş alma zevkini bile tatmadım aldığım maaşı dağıtırım herkese dedi. 27 nisan 2007 de Korkuteli’ne yanıma geldiler. Oturduk çay içtik. Ben bu olayda para satmış falanda değilim. Sadece euro olarak verdim. Bunu da aracı satan Durmuş Karatopak çiftçilikle uğraşıyor aracı satıp biçerdöver alacağım dedi. Parayıda nakit ihtiyacı olduğunu söyledi ben yardımcı olmak için verdim değilse bu olayda para kazanmışlığın yoktur. Belediye başkanlığı yapmış, kemerin zengin aile çocuğu, maaş alma zevkini bile tatmamış, kaldı ki ben senet istemeye bile utandım aman ayıp olmasın diye. Hatta elime para geçerse atar geçerim ben dedi öyle bir güven verdiler ki düştüğüm duruma hala inanamıyorum. Aracı üzerime almaya kalksam da zaten araç üzerinde kredi varmış olay ortaya çıkacakmış. Düzmece planda ortaya çıkacakmış.
 
 
Avukat olayı tamamen tesadüf
 
Sonra neler oldu?
 
Kendisine hiçbir şekilde ulaşamadığım sevgili başkana 2009  yerel seçimlerden önce mesaj attım 20 gün içinde borcunu ödemezsen senetlerin fotokopisini çekip piyasada dağıtacağımı söyledim. Hakkında savcılığa suç duyusunda bulunacağımı söyledim. Birde selam söyle diye mesaj attı. Bu  talihsiz olayla ilgili zamanın MHP il başkanından da yardım istedim. Daha önceden niye gelmediniz seçim zamanını mı buldunuz dediler. Efendim seçim zamanını ayarlamış değilim 2 yıldır ben bu adamı arıyorum ulaşamıyorum bana yardımcı olun dedim. Ben telefonla arar söylerim yarın dedi ama arayıp aramadığını bilmiyorum. Ben ne senetlerin fotokopisinini gönderdim başka partilere nede şahıslara. Bana o dönem iki kişi geldi biz halledelim dediler. Adamları görsem de tanımam.  Oturduk çay içtik durumu anlattım benim haklı olduğumu onlarda gördüler ama borç miktarını duyunca bizi aşar bu iş dediler. Ben seçimlere rahat girmesi için seçimden 3 ay sonrasına kefilli taahhüt versin dedim yinede dönmediler. Avukatımı da bana tavsiye eden Süreyya dövizin sahibi Süreyya Peker’dir. Ben ne avukatı nede Kemer’den siyasetçileri tanırım. Süreyya beyde yazları Korkuteli’ne yazlıkçı olarak çıkar o şekilde tanışırız. Vildan Torun benim avukatım. Hasan şekerin avukatı diye benim avukatım olamaz mı. Ben ne Şekeri nede avukat Vildan Torunu tanırım tamamen tesadüf.  Hasan Şeker’le ortaklık yapıp seçimi kaybetmesini nasıl sağlarım. Seçimi kazansın ki ulaşamadığım Mustafa Güle ulaşabileyim. Manyak mıyım ben kaç yıldır arıyorum ulaşamıyorum. Başkan olsun ki adresi belli olsun. Bir defasında telefonla aradık İsmail adında biri bakıyor telefonlarına. Biz asker arkadaşıyız görüşmek isteriz dedik. Bana bir küçük rakı alırsanız görüştürürüm dedi bizde gittik tamam alırız dedik. Bir tane küçük rakı aldık verdik. Antalya’ya geliyorum orda görüşelim dedi ve telefonları kapandı bir daha görüşemedik.
 
Toplam alacağınız ne kadar ve ne kadarını tahsil edebildiniz?
 
Toplam alacağım 100 bin euro. Seçimlerden sonra 50 bin eurosunu avukatıma birilerine ödetmişler. Ama nasıl ve ne şekil ödediklerini bilmiyorum. 50 bin euro daha alacağım var. 220 milyarda mahkemeye ödedim. Tüm gayrimenkullerime el konuldu. Hesaplarım bloke edildi. Maddi manevi olarak yıpratıldım.
 
“O klimaların karşısında keyif yaparken ben stresten bunalımdan terliyordum”
 
Diğer senedi benden almak için tehdit edildim. Bir takım adamlar geldi, Mustafa Gül’ün adamlarıyız sende senetleri varmış bize senetleri geri ver dediler. Biz adamın ciğerini deşeriz dediler. Yolumu kestiler. Sürekli takip ettiler. Ya senedi ver ya da borcu yoktur diye yazı ver “Başkan bizi Kemer’e sokmaz” dediler. Ödediği parayı istemiyoruz sadece kalan 50 bin euroluk senedi ver dediler. Bende kendilerine senedi veremeyeceğimi, gerekirse ölüme gideceğimi söyledim. Savcılığa da suç duyurusunda bulundum bu gelen şahıslar hakkında. İlk yerel mahkeme kararı aldığında tebligat bile gelmeden evime işyerime hacze geldiler. Dükkanımı boşaltacaklardı ben eğer dükkanımı boşaltırsanız Kemer Belediyesi önünde kendime sıkarım diye avukatlara söyledim. 8 bin euro ve 100 gr altın aldılar.  Temyize gideceğimi söyledim. Hayatımda kimseye borcum yoktur. İlk defa icra geldi. Temyize gidebilmem için 220 milyar yatırmam lazım. Ya da teminat göstermem lazım. Her şeyime ipotek koydular. Kendi elamanımdan akrabalarımdan borç para aldım. O klimaların karşısında keyif yaparken ben stresten bunalımdan terliyordum.
 

Kaynak / Editör: İHA - Okunma 18116

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Video HaberHaberleri

2365 mt.YE ZİRVEYE ÇIKTILAR
RUTKAY'A AYAKTA ALKIŞLAMA
SİPERLERİ GEZDİLER
NORVEÇ'Lİ ÇAMYUVA'LILAR
HEDEF 2000 KİŞİYİ UÇURMAK
KEMER PAZARINDA BUGÜN!
BÖCEK'E ZİYARET DEVAM EDİYOR
KITUYAD MAVİ BAYRAK TÖRENİ

Diğer Haberler

GÖZ DOKTORU BAŞLADI
Arı: En çok vekili CHP çıkaracak
SÜKRÜ SÖZEN : “DAHA ÇOK KENETLENECEĞİZ“
İLK MİSAFİRLER GAZETECİLER
ÇETİN; VALİ'YE YÜKLENDİ
İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı
KEMER DERBİSİ YENİKEMERSPOR 1-0
Döşemealtı'nda Atık Pilleri topladılar Labaratuvar seti kazandılar
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
Kemerspor Rahat Nefes Aldı 2-1 TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kemer Temsilcisi Kemer Spor 2003 ke.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
22°°C - 28°°C
Perşembe
21°°C - 29°°C
Cuma
20°°C - 28°°C
Cumartesi
20°°C - 28°°C

Günün Sözü


Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16

UA-73076831-1