Bugün - 15 Ekim 2019 SalıKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   34°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
SİYASET Mİ YAPIYOR?
Geçtiğimiz hafta gündeme, Kaymakam Bayram Ali Köse’nin açıklamaları düştü.
Güncel Haberi - 03 Şubat 2011 Perşembe

(09:47)
Geçtiğimiz hafta gündeme, Kaymakam Bayram Ali Köse’nin açıklamaları düştü. Tahtalı zirvesinde Turizmcilere yaptığı konuşmasında, “Kemer’ en az 5 bin kişilik bir kongre merkezi ile yanında her türlü ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılabileceği spor kompleksi tesisleri, yüzme havuzu ve bir de buz pateni sahası düşünüyoruz. Bu olur olmaz bilmiyorum. Bu olur olmazı da turizmci arkadaşların takibi belirleyecek. Önce, biz yer tahsis ile ilgili, imar planı değişiklikleri girişimlerimizi de başlattık. Ama neticesi ne olacak hep birlikte göreceğiz” derken bir siyasetçi gibi konuşması gözlerden kaçmadı. Sadece kağıt üzerinde olan bir türlü hayata geçmeyen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün projelerini dillendiren Kaymakam Bayram Ali Köse, Kemer’de günlük olarak yayınlanan Ayışığı Gazetesinde de   “Kaymakam Siyasete mi giriyor?” başlığı ile değerlendirilmişti.
Bu arada, tüm bunların yanı sıra Kaymakam Bayram Ali Köse’nin aynı konuşmasında yapılacak olan yürüyüş yolları konusunda Kemer Belediyesi ile işbirliğinde bahsedip bol bol teşekkür de bulunurken, bu ve diğer konularda GATAB’ı hiç ağzına almaması da gözlerden kaçmadı.  Sanırız Kaymakam Bayram Ali Köse, GATAB’ı kafasından silmeye çalışıyor. Kemer’in her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir gerçek.
 

Son olarak gecen yıl GATAB desteğiyle uluslararası yapılan yeni yıl koşusunun ikincisini bu yıl Kemer belediyesiyle Kaymakamlık tarafından beraber yapılarak GATAB’dan destek bile istenmediği biliniyor. Ancak Kaymakam Bayram Ali Köse’nin kurumlara (GATAB dahil) yazılı talimatla koşuya katılım zorunluluğu getirdiği de biliniyor. Koşu Belediye ve Kaymakamlık tarafından düzenlenmiş ve Kemer belediyesinin personeli ve 30 kadar vatandaşın katılımıyla değil uluslar arası, beldeler arası koşu bile olamayarak hedefine ulaşamamıştı.

Bir kez daha tekrarlıyoruz. Kemer’in her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir gerçek. Bizce, netice de devletin mülki amiri asla siyaset yapmamalı, ayırımcılık yapmamalı.  Ama burası kemer! Burada her şeye hazırlıklı olmalıyız. Son dönem biz bunu böyle algılıyoruz. Sizce?
 
 
 
Turizmi ve Kemer'deki gelişmeleri değerlendirdi?
 
 
Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, turizm gündemini değerlendirdi.  Bu yıl iyi bir sezon beklediklerini ifade eden Köse, Kemer’in kitle turizminden çok, daha özel bir turizm anlayışına muhtaç olduğunu söyledi. 

Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Halil Öncü’ye yaptığı açıklamada,“Kemer  turizmde artık yükünü almış. Kemer’de artık yatak kapasitesi artsın gayretleri yerine biraz daha kaliteye önem vermek gerekiyor. Kemer kitle turizminden çok, daha özel bir turizm anlayışına muhtaç. Yani Allahın özene bezene turizm amaçlı, sanki sırf turizm yapılsın diye yarattığı bir yeri kitle turizmi ile doldur boşaltla kullanırsan çok doğru olmaz diye düşünüyorum. Kemer’de artık artı bir yatak kapasitesi diye uğraşılmamalı, artı bir ev yapılması, artı bir işyeri yapılması için uğraşılmamalı. Mümkünse bunların durması, yavaşlaması için elden gelen yapılmalı. Ne yapılmalı? Kaliteyi arttırma anlamında, birisi gelip de benim bir otelim var yıkacağım, yerine yüz yatağım var ve bin yatak yapacağım derse “hop!..” kardeşlim yapamazsın demek lazım. Ama bin yatağım var bunu yıkacağım yerine 800 yataklı bir daha kaliteli daha düzgün bir otel yapacağım derse, “Buyur!”  demek lazım. Bunu sadece oteller anlamında söylemiyorum. Konut anlamında da, iş yeri anlamında da söylüyorum. Belki bu söylediklerimi farklı değerlendirilebilir ama, Kemer’de turizm çok daha özel yapılmalı” dedi.

Öncesini bırakılım ve şimdi neler yapıyoruz ona bakalım!

Son dönem zaman zaman turizmde sıkıntılardan bahsedildiğini ve bu sıkıntılardan kurtulmak adına da farklı bazı şeylerin yapılması gerektiğini de ifade eden Köse, “Kimseye haksızlık yapmak anlamında söylemiyorum. Ancak 20-25 yıldan bu yana birçok şey yapılmış ama son zamanlarda ortaya çıkan sıkıntılarda da farklı bir şeyler yapmak lazım. Öncesini bırakılım ve şimdi neler yapıyoruz ona bakalım! Bugün Kemer’de turizmci arkadaşlarla beraber, doğa dostları derneği, belediye, önümüzdeki yıl Antalya’da düzenlenecek doğa olimpiyatları ile de paralel yürüyen yürüyüş yolları oluşturuluyor. Yine önümüzdeki dönem bisiklet dostu şehir gibi, belki ismi değişik olabilir ama bununla ilgili bir çalışmamız olacak. Yine en az 5 bin kişilik bir kongre merkezi ile yanında her türlü ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılabileceği spor kompleksi tesisleri, yüzme havuzu ve bir de buz pateni sahası düşünüyoruz. Bu olur olmaz bilmiyorum. Bu olur olmazı da turizmci arkadaşların takibi belirleyecek. Önce, biz yer tahsis ile ilgili, imar planı değişiklikleri girişimlerimizi de başlattık. Ama neticesi ne olacak hep birlikte göreceğiz” dedi.

Bu yıl geçtiğimiz yıldan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum!

Son dönem kuzey Afrika Ülkelerinde yaşanan sıkıntılar üzerinden kar elde etmek gibi bir düşüncenin hoş olmadığını ancak, bu gelişmelerin Türk Turizmi adına bir artı getirisi olacağını da belirtti. Köse, “  Bu sene turizmde başkalarının sıkıntıları üzerinden kar elde etmek gibi bir düşüncenin çok hoş bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ama son dönem kuzey Afrika ülkelerindeki gelişmeler, önümüzdeki sezon bizde sezonun biraz daha erken başlayacağının bir işareti olabilir. Olağan üstü bir şey olmaz ise muhtemeldir ki,  bu yıl geçtiğimiz yıldan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.  Turizmin çok kırılgan bir yapısı var.  Malum turizm her şeyden çok çabuk etkilenebiliyor. En ufak olumlu anlamda bir şeyden etkilenmiyor ama en ufak bir olumsuzluktan çok çabuk etkileniyor” dedi.

Tur Operatörü ve Seyahat Acenteleri, müşterilerini getirecek tesislerin öncelikle ruhsatı var mı yok mu onlara bir baksınlar!

Son olarak Tur Operatörü ve Seyahat Acentelerine seslenen Bayram Ali Köse, özellikle tur operatörlerinin müşterilerini getirecek tesislerin öncelikle ruhsatı var mı yok mu? Onlara bakmalarını istedi. Köse bu konuda yaptığı açıklamasında, “ Özellikle tur operatörlerine söylemek isteğim bir şey var. Müşterilerini getirecek tesislerin öncelikle ruhsatı var mı yok mu? Onlara bir baksınlar. Fiyatından önce, üç kuruş daha aşağımı olur, 5 kuruş daha yukarı mı olurun ötesinde önce buna bir baksınlar. Turizm Belgesi var mı? Turizm Belgesi yoksa en azından işyeri açma çalışma ruhsatı var mı? Ne buluyorlarsa oraya müşteriyi yığıyorlar. Tabii hepsi için bunu söylemiyoruz ama. Biraz daha dikkat etmeleri lazım. Getirdikleri müşterilerinin ileride mağduriyet yaşamaması için bu konuya dikkat etmelerini istiyorum.”
 

Kaynak / Editör: İHA - Okunma 8009

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Fırtınanın yıktığı minarenin demir kafesi yeniledi
GÜL'E “KAZAK MİLLİ KIYAFETİ HEDİYE“
AKSU'DA VEKİLE ASFALT KIYAĞI
DEMRE VE KAŞ'A MÜJDE
SERİK'TE BAYRAĞA SAYGI MİTİNGİ
Yusuf Üras’ın Avukatı Sert Konuştu:
KEMER BELEDİYESİ ÖZEL KALEMİNDE NELER OLUYOR
Polis Halka DUR dedi

Diğer Haberler

AKLIN YOLU BİR; YANLIŞIN YANINDA YER ALMAYIN
HAMDULLAH EMİNPAŞA ÜNİV.
“ Antalya’da Yazın Gebe Olmak Zor”
GÜREŞ ÖNCESİ ANTRENMAN
Akvaryumda yıl sonu hedefi 40 bin balık
İLK ÖĞRENCİLERİ İLE EĞİTİM - ÖĞRETİME BAŞLADI
Cavit Arı’dan yeni uygulamalar
CHP’nin seçim bildirgesi
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladıİyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum..
En Çok Okunanlar
Kemerspor Rahat Nefes Aldı 2-1 TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kemer Temsilcisi Kemer Spor 2003 ke.. İyi Parti, Konyaaltı'ndan büyümeye başladı İyi Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı, Konyaaltı Kent Meydanı'nda &uum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
25°°C - 34°°C
Çarşamba
22°°C - 28°°C
Perşembe
21°°C - 28°°C
Cuma
20°°C - 28°°C

Günün Sözü


Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20

UA-73076831-1