Bugün - 22 Eylül 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   30°°C
 
ÇÖP İHALESİ ADRESE TESLİM Mİ?Kepez Belediyesi'nin geçtiğimiz ay yaptığı Katı Atık Toplama,sü..
"İYİ İŞLER YAPTIK!"
Halil Öncü’nün sorularını yanıtlayan ve yaptıkları çalışmaları değerlendiren Can, “Bizi germeye çalışacaklar.
Siyaset Haberi - 20 Ocak 2011 Perşembe

(07:57)
Halil Öncü’nün sorularını yanıtlayan ve yaptıkları çalışmaları değerlendiren Can, “Bizi germeye çalışacaklar. Ayırmaya çalışacaklar. Ne kadar başarılı olurlar? Ne kadar etkileyebilirler? Bu malum. Taş yerinde ağırdır.”dedi.

Çamyuva Belediye Başkanı Ahmet Can, “Bizi germeye çalışacaklar. Ayırmaya çalışacaklar. Ne kadar başarılı olurlar? Ne kadar etkileyebilirler? Bu malum. Taş yerinde ağırdır. Şu anda biz yerimizdeyiz. Her şey Çamyuva için. GATAB’a verdiğimiz destek de tamamen Çamyuva içindir. Ben GATAB için verdiğim desteğin karşılığını aldım. Muhalefet bir belediyeyiz. Örnek vereyim. Göynük Belediyesi de muhalefet. Kemer ilçe Belediyemiz öyle. Ben yaptım, yaparımla olmuyor. Belirli bir yere kadar yapabiliriz. “dedi.
 

“Yusuf Üras ile çok iyi bir dostluğumuz var!”

Başkan Can, GATAB ile son dönem Çamyuva adına büyük işler yaptıklarına da dikkat çekerek, “ Son dönem GATAB’la gerçekten çok ciddi işler yaptık. Yusuf Üras’la çok iyi bir dostluğumuz var. 1994 yılında Yusuf Üras Tekirova’da köy muhtarı seçilirken, aynı dönem ben de Çamyuva Uzunçınar Mahalle Muhtarı seçildim. Arkasından 1999 yılında ikimiz birlikte Belediye Başkanı seçildik. 2004’de ben kaybettim o yine kazandı. 2009 da yine aday olduk ve o Tekirova’da ben Çamyuva’da tekrar belediye başkanı olduk. Yusuf Üras’la askere beraber gittik. Asker mevlitlerimiz birlikte okundu. Aynı zamanda eşim Tekirova’lı. Eşimle akrabalıkları var. Dolayısıyla Yusuf Başkanla bir sıkıntımız yok. Bu arada diğer başkan arkadaşlarımız ile de herhangi bir sıkıntımız yok. Kimseyle kişisel bir sorumum yok. GATAB seçimlerinde ben tercihimi Yusuf beyden yana kullandım. Sarıören Köprülü kavşağı, Çamyuva Kiriş Köprüsü yapım çalışmaları, Dumlupınar Caddesinde Yağmur Suyu Drenaj hattı çalışması, Merkez Mahallesi İnönü Caddesi Migros önünde Rukiye Koç okulu önüne kadar olan kısımda 1.5-2 km. lik yağmur suyu hattı projesi çalışmalarımız oldu. Bunlar hep bir meblağ. Bunlar hep görülmeyen şeyler ve tabana gömülen şeyler. Ama şehrin alt yapısı bunlar. Eğer Allah korusun bir sel geldiğinde hep söylenir ya “Nerede bu devlet “ diye. İşte biz devletiz ve buradayız, bunları ondan yapıyoruz. İşte biz bu çalışmaları GATAB ile birlikte yapıyoruz. Hiçbir sıkıntımız da yok. GATAB ile de çalışmalarımızı uyumlu bir şekilde yürütüyoruz.”diye konuştu.
 

“GATAB’la Çamyuva’da iyi işler yaptık”

“Dediğim gibi GATAB’la Çamyuva’da iyi işler yaptık. Yağmur suyu drenajı olsun, Sarıören’deki kavşak projemiz olsun, Çamyuva’nın Kiriş’e bağlayan köprü çalışmamız olsun. Çamyuva ile Kiriş’i birbirine bağlamayı planladığımız köprüdeki son durumu size şöyle açıklamak istiyorum. Bu konuda proje çalışmamız bitti. Karayolları ve devlet su işlerinden geçişlerini aldık ama bir talihsizlik yaşıyoruz. Çamyuva’nın yerelde genel olarak imarını Ankara 6. Daire Başkanlığından yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Kamu yararına, yazısı alınmış geçen dönemde. Bu da kaymakamlık vasıtasıyla verildiği için Kamu yararına bir itirazdan dolayı, bir doktor arkadaşımız Çamyuva’nın imar planını yargıya taşıdı. Ancak bununda kısa sürede çözüleceğini düşünüyorum. “
 

“Partimle ve meclisimle herhangi bir sıkıntım yok”

“Ben kendimle barışık bir insanım. Partimle ve meclisimle herhangi bir sıkıntım yok. Hedefimiz her zaman Çamyuva’nın en üst noktalarda olması. Desturumuzda olmaz diye bir şey yok. Biz hiçbir zaman gerilmedik. Germeyi de düşünmüyoruz. Bizi germek için çok şey yapıyorlar ama başarılı olamıyorlar. Bugün arkadaşlarım mecliste önerge verirler, oylamaya açarım. Katılırım, katılmam o ayrı konu. Meclisimizde genelde iyi bir uyum içerisindeyiz. 2 yılı geride bıraktık. Her şey ortada”
 

“Geceyi gündüze kattık, Çamyuva’yı kent yaptık “

“1999-2004 yılları arasındaki Belediye Başkanlığımın ilk döneminde Çamyuav’nın %60 -70 oranında imar planımız bitmişti. Alt yapıyı da bitirmiştik. O zamanlar bana demişlerdi ki. “Ahmet Can ne yaptı?” O günlerde sloganımıza da bakarak “ Geceyi gündüze kattık, Çamyuva’yı kent yaptık” dı. Ama o dönem Ahmet Can ne yaptı dediler?  5 yıl sonra geriye doğru baktığımda çok şeyler yaptığımızı görüyorum. Kaldırımı ilk defa 199 yılında Çamyuva ile tanıştıran Ahmet Can’dır. Çamyuva’da kanalizasyonu, alt yapıyı Ahmet Can ile tanıdı. Çamyuva, Deniz deşarjını Ahmet Can ile tanıdı. Çamyuva’da arıtmalar ve kaldırımlardan tutunuz da, parsel ve imar payına kadar her şeyi Ahmet Can ile tanıdı. Çamyuva şehirleşmede 1999 yılında bizle adımı atmıştı. Bir ara verdik geldik. Halkımız tekrar dedi ki yine sen geleceksin. Bu arada Meclis üyelerim Ak parti yoğunluğunda. Kendi meclis üyelerim 4 tane, Biz yine de uyun içinde çalışıyoruz. Ben zoru seven bir adamım. Güler yüzlü, zoru seven biriyim. Mücadeleyi çok severim. Biz bir ekibiz. Biz muhtarlarımız, belediye meclis üyelerimiz, tüm kamu kurum çalışanlarımız, öğretmenlerimiz, kısacası hepimiz hep beraberiz. Çamyuva’dan Antalya’ya giden öğretmenlerimizin için lojmanlar yaptık. Antalya’ya giden birçok öğretmenimizi Çamyuvaya yerleştirdik. Lojmanlarımızı tadilat yaptık. Çalışmalarımız hız kesemeden devam edecek” dedi.

“Önce Turizm, Önce Çamyuva, Çamyuva Sevdamız Bitmeyecek “

“Çamyuva2009 yılında yapılan Mahalli seçimlerden bu yana 22 ay gibi bir zaman geçti. Bizim burada seçim öncesi sloganımız “Önce Turizm, Önce Çamyuva, Çamyuva Sevdamız Bitmeyecek” di. Seçimin ardından turizmcilerle, yatırımcılarımız ile bir araya geldik ve bir çok Fuara da Çamyuva olarak katılma kararı aldık. Kiev, Romanya, Almanya gibi birçok ülkedeki turizm fuarlarına gitme kararı aldık. Ortak payda altında, turizmcilerimiz ile birlikte bu kararı aldık. Tanıtımlarda turizmcilerimizin hep yanında olduk. Beni kullanın diyerek her zaman onların yer aldım. Bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Bu senede Kemer’de bulunan GATAB, KETAV, KETOB, ÇAMMOB, TEKOB gibi dernekler ile bir araya gelerek toplantılar yapıp birlikte tanıtım kararı aldık. Ama biz özellikle Çamyuva’da Çamyuva’daki yatırımcılarımız ile birlikte yaptığımız toplantı ve değerlendirmelerde, son dakikaya kadar, Eliza Beach Otelimiz, Zena Otelimiz, Simena Park ve Fantasia Otel’in bu kış açık olacağı konusunda ümitlerimiz vardı. Yine son dakikada aldığımız haberlerde, hesaplarının tutmadığı gerekçesi ile bu sene bu oteller açmadılar ama gelecek yıl için bu otellerin açık olacağı konusunda sözleri aldık. Özellikle Eliza Beach , Göynük’de Kilikya Oteli açtı bu yıl. Bu yıl için Çamyuva Eliza Beach’in sahibi Şefik Bey, bu otelin açık olmasının çok masraflı olacağını ama gelecek yıl için açık olmasının muhtemel olduğunu söyledi. Zena otel tam hazır olamadığını ve tadilatlarını bitirmediğini ifade ederek açamadı. Ancak, 2011-2012 kış döneminde Çamyuva’da dört otelimizin açık olacağı müjdesini verebildim. Şu anda bölgemizde Simena Park Otelimiz açık. Fransız gruplarımız bu otelde kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Marco Polo Otelin patronu Ömer Okan ile birlikteydik. Kış sezonu için bize tadilat projesi verdiler. Yine Fantasia Otel gelecek kış için tadilat çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki sezon kış döneminde buradan, Çamyuva’da en az 5 otelin açık olacağını ümit ettiğimizi söyleyebilirim.  Bu Çamyuva Bölgemiz, turizmcilerimiz ve turizmden evlerine ekmek götüren personel için de güzel bir haber. “
 
Haber Manşetimizden işte böyle yer aldı.

Kaynak / Editör: İHA - Okunma 5329

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

BATU; “OYUNA GELMEYELİM“
Ertugan’dan Vefa Örneği
KAÇAK CENNETİ KEMER
BU UĞRAŞLARDAN MHP’YE‘EKMEK’ÇIKMAZ
BELEDİYE MECLİSİNDE ÜYE AVI MI?
Koray AYDIN'ı Destekleyen MHP Muğla Teşkilatı kapatıldı
İLÇE BAŞKANININ ADI DOLANDIRICILIĞA KARIŞTI
MHP ALANYA’DA YENİ BAŞKAN HİLMİ ER

Diğer Haberler

KETOB TOPLANDI
Göynük Belediyesi Sosyal Yaşam Alanlarına Bir Yenisini Daha Kattı
Öğrenciler, Daha Temiz bir Çevre için eldivenleri giydiler
Alanyaspor - Anadolu Selçukluspor: 0-1
DSİ GAZİPAŞADA YAPILACAKLAR ETÜT EDİLDİ
KAYA “DURMAK YOK YOLA DEVAM“ DEDİ
KOLTUKLAR SALLANACAK DEDİK ..?
Kepezspor 4-1 galip
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN BiRAZ SABIRSIZ DEĞiL MiYiZ ?

02.09.2019 20:06:14

Belediye seçimlerinde Türkiye genelinde öze..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MHP'DE HİLMİ DURGUN DÖNEMİ BAŞLADIMHP Antalya il başkanlığına Hilmi Durgun atandı. MİLLİYETÇİ Ha..
En Çok Okunanlar
MUSTAFA AKSOY GÖREVİ BIRAKTIĞINI AÇIKLADI MHP Antalya il baskani Mustafa Aksoy saglik sorunlari nedeniyle gorevden ay.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
21°°C - 30°°C
Pazartesi
21°°C - 29°°C
Salı
22°°C - 28°°C
Çarşamba
23°°C - 28°°C

Günün Sözü


Çoban uyudu mu kurt emin olur.


(Mevlana)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16

UA-73076831-1