Bugün - 19 Ağustos 2019 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   35°°C
 
EMNİYETTEN “KEMER'İN SES GETİRSİN“ Kemerin Ses Getirsin İsimli Ödüllü Trafik Güvenliği Yar..
"SAĞLIK TURİZMİ''
Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek sağlık konsepti olan ve Antalya Merkez Duacı Köyü yakınlarında doğa ile bütünleşmiş yapısı ile dikkat çeken Ayka Vital Park Healthy Life & Holiday Residence Clinical & SPA’nın Genel Müdürü Emin Berk, “Tesisimizin diğer işletmelerinden farkı şüphesiz sağlık bakanlığı bünyesinde konusunda tek sağlık konsepti otel olma özelliğidir.
Röportajlar Haberi - 18 Haziran 2010 Cuma

(21:39)
Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek sağlık konsepti olan ve Antalya Merkez Duacı Köyü yakınlarında doğa ile bütünleşmiş yapısı ile dikkat çeken Ayka Vital Park Healthy Life & Holiday Residence Clinical & SPA’nın Genel Müdürü Emin Berk, “Tesisimizin diğer işletmelerinden farkı şüphesiz sağlık bakanlığı bünyesinde konusunda tek sağlık konsepti otel olma özelliğidir. Bu özellikle de bizler termal ve diğer kür merkezleri gibi işletmelerden de ayrı tutuluyor, ayrı bir dalda sağlık oteli olarak görünüyoruz. Termal Otel ve Diğer kür merkezleri gibi tesislerde işlemler doğal kaynaklardan sağlanıp, yapılırken bizde bilimsel metodlar dan yararlanılarak sağlık programlarımız çerçevesinde misafirlerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Zaten Clinical & SPA Konseptinin de temel mantığı bu şekilde oluyor.”dedi.
 
 
Ayka Vital Group CEO’su ve Ayka Vital Park Healthy Life & Holiday Residence  Clinical & SPA Genel Müdürü Emin Berk kimdir?
 
Ayka Vital Group CEO’su ve Ayka Vital Park Healthy Life & Holiday Residence  Clinical & SPA Genel Müdürü Emin Berk, sektördeki profesyoneller tarafından kaliteli eğitimiyle tanınan, turizmci-otelcilik Yüksekokulunun mezun olup yine eğitim ve İşletme Mühendisliği ( Hotel Management Programme –EXC.MBA ) üzerine yaparak kendini geliştirdi.
On dokuz yıla yakın yürütmekte olduğu Turizm kariyeri ve tecrübelerin de, şahsına farklı yerlerde yaptığı staj ve çalıştığı işler de yine yöneticilik pozisyonlarında görev ve sorumluluklar alarak turizm alanında deneyim kazandı. Bu doğrultuda otel veya turizm işletmelerinin ( Internasyonel otel zincirleri dahil ) açılış ve çekirdek kadroda görev alarak, yurtiçi ve yurtdışı destinasyonlarında, uluslararası zincir otelcilikte Sağlık –Clinical &Spa-Casino-Thermal-Resor-Kongre-Golf-Country-Şehir otelciliği konseptlerinde 19 yıllık tecrübe ve deneyime sahip olarak üst düzey yönetici pozisyonunda Turizm ve Otel İşletmeciliği sektöründe hizmet etti ve halen görevine devam ediyor.
Halen bünyesinde Türkiye’nin Turizm ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan tek De Luxe Healty Consepti 5 yıldızlı Sağlık Hoteli Ayka Vital Park Healty Life&Holiday Residence Clinical&Spa Hoteli bulunan Ayka Vital Group’ta CEO-Genel Müdür olarak görev yapıyor.
 
Ayka Vital Park ne zaman kuruldu ve müşterilerine hangi hizmetleri sağlıyor?
 
Ayka Vital Park 2009 Mayıs ayında hizmete açılmıştır. Halen daha yaklaşık 1 senelik tesis olup, ek hizmet noktaları ( Spor Komplexleri…vs ) açılmaya devam etmektedir.Misafirlerimize başlıca hizmet noktalarımız ise; A La Carte Restaurant - Loby Bar Alışveriş Merkezi - Ana Restaurant Saklıkent Köşesi – Çamaşırhane Kuru Temizleme - Davraz Balo Salonu Flora Toplantı Salonu - Feronia Toplantı Salonu - Work Shop Fuaye Bar - Hamam SPA Merkezi - Pool Bar - Business Center - Resim ve El İşi Atölyesi. Sinema Salonu Kütüphane - Kablosuz İnternet (Lobby ve Toplantı Odalarında) Mescit - Şapel – Oyun Salonu - Otopark - Bay, Bayan Kuaför, Tıbbi Teşhis tanı merkezi.Türk Hamam - Açık Yüzme Havuzu - Kapalı Yüzme Havuzu - Rehabilitasyon Havuzu - Hobby Bahçesi - Spor Kompleksi - Yürüme ve Koşu Parkurlarıdır.
 
 
Ayka Vital Park’ın diğer turizm işletmelerinden farkı nedir?
 
Ayka Vital Group olarak biz Türkiye’nin ilk ve tek Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan ayrıca sağlık bakanlığı tarafından da onaylanan sağlık konsepti alanında 5 yıldızlı clinical spa olarak faaliyetini sürdüren tesisiz.. Halen Türkiyede bu şekilde hem turizm bakanlığı hemde sağlık bakanlığı onaylı bir tesis yok. Bu konsepte ilkiz ve ilk olmanın önderliğini yaşıyoruz. Tesisimiz Turizm ve Sağlık Bakanlığı tarafından De Luxe Hizmet konsepti anlayışıyla, Ayka Vital Group Bünyesinde Ayka Vital Healthy Life & Holiday Residence  Clinical & SPA olarak kabul görmüş ve tescillenmiştir.
Tesisimizin diğer işletmelerinden farkı şüphesiz sağlık bakanlığı bünyesinde konusunda tek sağlık konsepti otel olma özelliğidir. Bu özellikle de bizler termal ve diğer kür merkezleri gibi işletmelerden de ayrı tutuluyor, ayrı bir dalda sağlık oteli olarak görünüyoruz. Termal Otel ve Diğer kür merkezleri gibi tesislerde işlemler doğal kaynaklardan sağlanıp, yapılırken bizde bilimsel metodlar dan yararlanılarak sağlık programlarımız çerçevesinde misafirlerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Zaten Clinical & SPA Konseptinin de temel mantığı bu şekilde oluyor.
 
 
Sağlık Turizmi yönünden işletmenizin misafirlerine sunduğu hizmetler nelerdir?
 
Sağlık Turizmi bizim tesislerimizin temel ve pilot konseptidir. Misafirlerimize hizmet noktasında da bu çerçeveden yatırımlarımızı yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz.
Buraya gelen misafirlerimiz sağlık anlamında cerrahi müdehaleler hariç rehabilite ve fiziksel işlemler çerçevesinde her türlü sağlık hizmetini alabiliyorlar, bunları sıralıyacak olursak; Sağlıklı Yaşam Programları, Diyet ve Zayıflama Programları, Boyun, Bel, Sırt ve Eklem ağrıları tedavi programları, Romatizmal hastalıklar Rehabilitasyonu, Ortapedik ve Tramvatojik Rehabilitasyon, Spor Yaralanmaları, Kırık Sonrası Rehabilitasyon, Protez sonrası Rehabilitasyon, Nörolojik Rehabilitasyon, Denge Koordinasyon bozuklukları, Preferik Sinir hastalıkları ve Yarlanmaları, Getiadrik Rehabilitasyon, Kardiyak Rehabilitasyon, Ozon Terapi uygulamaları. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmeti Ortopedi Tedavi Hizmeti, Ozon Tedavi Programları,Nörolojik Tedavi Hizmeti Ultrason ve Kardiyoloji Hizmeti Zayıflama ve Diyet Programları, Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Spa, Hamam ve Masaj Hizmetleri Diş Bakım Ünitesi, …vs hizmetleri öncelikli olarak belirtebiliriz.
 
Yaşlılık Turizmi ile ilgili olarak ne gibi hizmetler veriyorsunuz?
 
Yaşlılık Turizmi aslında ülkemizde daha yeni yeni kimlik bulma yolunda ben yaşlılık turizmine daha çok sağlıklı yaşam ve sağlıklı yaşlanma konsepti olarak bakıyorum. Yaşlılık turizmi kelime olarak bana biraz itici geliyor. Ama sağlıklı yaşlanma daha bilinçli ve daha bilimsel bir platformda irdelenebiliyor. Sağlıklı yaşlanma turizmine baktığımızda, tesisimizde yine sağlık uygulamalarının yanında genellikle emekli ve çalışma hayatlarını tamamlamış popülasyonda ki misafir portföyümüzle sosyal aktivitelerle yaşamın canlığını ve devam ettiğini ve her yaşın ayrı bir güzelliği var  sloganıyla kendilerini günlük programlar sunuyoruz.  Daha çok manevi rehabilitasyonlar üzerine hizmetlerde bulunuyoruz. Bizim için bu konsepte gelen misafirlerimiz artık, tamamen kendilerine zaman ayırması ve hayatını bu çerçevede düzenlenmesi gerektiğini dile getiriyor. Ve bu şekilde terapilere alınıyorlar. Bu tabiî ki uzman hekim ve psikologlarımız sayesinde bir amaçtan çıkıp bir yaşam standardı haline geliyor. Yurt dışında da aslında böyle kişiler emekli oluyor ve artık kendilerine zaman ayırıyorlar. Hayatı beklide yeniden tanıyorlar, veya yeniden doğuyorlar.
 
Spa hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
 
Clinical & SPA olarakta Spa hizmetlerimize de ağırlık veriyoruz. Mevcut hizmetlerimiz arasında Sauna, Jakuzi, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, Rehabilitasyon HAVUZU, Türk Hamamı, Aroma terapik bakım, Fitness Center, Cilt Bakımı, Vucut Bakımı, Bay Bayan Kuaför, Klasik Masaj, Cleopatra Masajı, Medical Masaj, Spor masajı, Taş masajı, shiatsu masajı, Anti stres masajı, Medical Aqua jimnsatik…vs gibi hizmetlerimiz var.
 
 
Müşteri profiliniz kimlerden oluşuyor? Hangi ülkelerden turistler geliyor daha çok geliyot?
 
Misafir portföyümüz şüphesiz daha çok Avrupa ülkelerinde gelen popülasyonu oluşturuyor. Özellikle Hollanda, Almanya, İngiltere, İskandinav Ülkeleri, Birleşik Arap Emirliği, Kuvait, Rusya, ABD,  ülkelerinden oluşuyor. Tabi türk misafirlerimizde doluluklarımızda büyük pay sahipliği yapıyor.
Yurt dışından turistler hangi yollarla size ulaşıyor? Gelmek isteyenler size nasıl ulaşabilirler?
Biliyorsunuz genellikle sağlık otellerinin pazarlama kanalı sağlık sigortaları ve devletlerin sağladığı sigorta teminatları kanallarıdır. Misafirler bu güvenceler altında geliyorlar. Ama biz bu kanalı çok irdelemiyoruz. Bizler daha çok konseptimize uygun kurum ve kuruluşlarla bağlantıda olup, grup popülâsyonlarını hedef alıyoruz. Yine her ekonomik koşularda olursa olsun her zaman savunduğum iki sektörün asla bitmeyişidir. Bunlardan 1. Yeme – içme sektörü 2. Sağlık sektörü. İnsanoğlu yaşadıkça bu iki hizmetten asla vazgeçmeyecektir, geçemeyecektir. Sağlık ihtiyacı olarak da insan hayatının öncelikleri arasında hizmet vermekten dolayı şahsi kendi imkânlarıyla da gelen bir misafir portföyümüzün kanalıda mevcut. Ayrıca bazı ülkelerde devlet garantisinde olmayan hizmetler için de diğer tur operatörleri ve acenteler kanallarıyla da pazarlama stratejimiz uygulanmakta.

Sağlık turizmi alanında planladığınız başka çalışmalar var mı? İşletme olarak ilerisi için hedefleriniz nelerdir?
 
Tabi bu alanda ilklerin öncüsü olarak grubumuz bu konsepti hep daha iyye doğru iyileştirmek ve çeşitlendirmek için çalışmalarda bulunuyor. Grubun CEO su olarak ikinci yatırımızı Türkiye’nin diğer bölgelerinde düşünüyoruz. Pilot bölge olarak şu an İstanbul’da bir yatırım projelendirmemiz var. Halen aktif olan 20 Milyon euro’luk Ayka Clinical & SPA Tesisimize ek olarak 50 Milyon Euro’luk bir başka tesisle İstanbul bölgesinde ileriki dönemlerde aynı konsepte devam edeceğiz. Yine Almanya da Termal Turizm Bölgesi olan Stuttgart kentinde bulunan Das Leuze bölgesinde de yatırım yapmayı planlıyoruz. ( Röportaj: Hilmi Şahin )

Kaynak / Editör: İHA - Okunma 39806

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


RöportajlarHaberleri

DR. ADEM BİLGİN “SAĞLIKTA DEVRİM YAPTIK“
KALEİÇİ’NDE CİDDİ PROBLEMLER VAR
Böcek'ten Hizmette 18. Yıl…
MHP İl Başkanı Osman Çetin’den Zehir Zemberek Sözler
STDM Genel Başkanı İbrahim Güllü İle Röportaj
MUAZZEZ KAVAL “MEMUR MAHALLESİYİZ“
2013- 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRIZ
TARİHİ DOKUNUN KORUNMASINI İSTİYORUZ

Diğer Haberler

ALTSO'DAN ALANYASPOR'A DESTEK
Türkiye Jet Ski Şampiyonası Kemer’de yapılacak
Kemer'li İşadamı Özgür KURGA Beldibini Ziyaret Etti
TEKİROVA'YA SON DAKİKA ŞOKU
Alanya Kaymakamı Kültür Merkezini Ziyaret Etti
MHP Kemer İlçe'den Gezi parkı Açıklaması
CHP'li Başkan Saime-Salih Koncaİlkokulu’nu ziyaret etti
OTİZM Lütfen Dikkat…
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN AKSOY HAZIMSIZLIĞI MI VAR ?

19.08.2019 18:53:51

Son yıllarda Antalya'da il başkanları içerisinde adın..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİAlara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla..
En Çok Okunanlar
MHP’li Başkan’dan Yeniçağ Gazetesine Tepki Yeniçağ Gazetesinin 15.08.2019 tarihli “MHP'de 'Başbuğ'un' yer.. ALARA'DA “İPTAL“ SEVİNCİ Alara çayı üzerinde bulunan Uçansu bölgesinde topla.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
24°°C - 35°°C
Salı
23°°C - 34°°C
Çarşamba
23°°C - 34°°C
Perşembe
24°°C - 36°°C

Günün Sözü


İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir?


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,19

UA-73076831-1