Bugün - 12 Aralık 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   15°°C
 
KEMER BELEDİYESİ YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİKemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keme..
Kepez Meclisi Melekler meclisi gibi!

2019 yılının son meclis toplantısını yapan Kepez Belediye Meclisi, gündemdeki maddelerinin tümünü oy birliği kabul etti.

Siyaset Haberi - 02 Aralık 2019 Pazartesi

(21:37)

2019 yılının son meclis toplantısını yapan Kepez Belediye Meclisi, gündemdeki maddelerinin tümünü oy birliği kabul etti.

Meclis üyeleri arasındaki uyum, partiler arası diyaloğun üst seviyede olduğunun bir göstergesi olarak kabul edildi. Dinleyiciler tarafından ‘Melekler Meclisi gibi’ tanımlamasına maruz kalan Kepez meclisinin uyumu, meclis üyelerince de tüm ülkeye örnek olarak gösterilmesi gerektiği vurgulandı.
Oturum sonunda bir değerlendirme konuşması yapan Başkan hakan Tütüncü, acısıyla ve tatlısıyla bir yılı tamamladıklarını hatırlatarak, sevgi ve saygı üreten yeni meclis toplantılarında buluşmak dileğiyle 2019 yılı meclis toplantılarının kapandığını, gelecek yılda buluşacaklarını ifade etti.

SIRA
NO GELDİĞİ BİRİM KONU
1 Yazı İşleri Müdürlüğü Yoklama ve Açılış.
2 Yazı İşleri Müdürlüğü Belediyemize hayırsever bir vatandaşımız tarafından şartsız ve bedelsiz olarak iki adet araç (otobüs-kamyonet) hibe edilmesi konusunun görüşülmesi. iSUZU ve BMC marka kamyonet araç belediyeye karşılıksız hediye edildi. Oy birliği ile kabul edildi.
3 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Belediyemiz 2020 yılı için hazırlanan Geçici İşçi Vize Teklif Cetvelinin görüşülmesi.
4 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Belediyemizde 2020 yılı için Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Ücretlerinin Tespit Edilmesi konusunun görüşülmesi.3. 4 madde plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
5 Mali Hizmetler Müdürlüğü Belediyemiz 2019 yılı Ek Performans Programı ve Ek Bütçe yapılması konusunun görüşülmesi. BELEDİYENİN çalışmalarından dolayı ek para ihtiyacı olduğundan dolay yeni ihtiyaçlar hasıl olduğundan yeni para talepleri var. Kendi kaynaklarından karşılamak kaydıyla bütçe gurupların görüşüne sunuldu. 12.5 milyar lira ek talep var, bu rakamın arsa satışlarından karşılanması hedefleniyor. Plan ve bütçe komisyonuna sevkedildi, oy birliği ile.. Bütçe komisyonu raporu, Fen, Temizlik işleri Müdürlüğü payın çoğunu almak kaydıyla oy birliği ile kabul edildi.
6 Mali Hizmetler Müdürlüğü Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüklerinin bütçesinde ihtiyaç fazlası olan tertiplerinden Temizlik İşleri Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kentsel Tasarım Müdürlüğünün ilgili tertiplerine Toplam: 4.500.000,00-TL aktarma yapılması konusunun görüşülmesi.Plan ve bütçe komisyonuna sevkedildi. Komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.
7 Mali Hizmetler Müdürlüğü İlçemiz Baraj Mahallesi Kır Çiçeği Caddesi No:78/A’da bulunan Kafeteryanın 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 64. maddesi doğrultusunda 10 (on) yıla kadar kiraya verilip verilemeyeceği ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.Komisyondan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.
8 Temizlik İşleri Müdürlüğü Belediyemiz Katı Atık Ücret Tarifesinin belirlenmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.Komisyondan geldiği şekliyle yasal prosedür tamamlamak adına oy birliği ile kabul edildi.
9 Park ve Bahçeler Müdürlüğü Belediyemiz ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi arasında, ortak proje yapmak üzere Kepez Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi. Cem evi yapımı.. Ortak protokol yapılmak için Başkan Tütüncü yetki aldı. Oybirliği ile kabul edildi.
10 Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kuzeyyaka Mahallesi 2535 Sokak üzerindeki alana hayırsever bir vatandaşımız tarafından taziye evi yapılmak istenmekte olup, Belediyemiz ile hayırsever vatandaş arasında protokol yapmak üzere Kepez Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi.Taziye evi yapımı, Kelebek Yemek fabrikası tarafından yapılacak..karşılıksız olarak.. Oybirliği ile kabul edildi.
11 Park ve Bahçeler Müdürlüğü Düdenbaşı Mahallesi 10033 ada 10 parsel üzerinde yapımı devam eden Konyalılar Camii’nin inşaat ve dekorasyon işlerinin yapılması için, Belediyemiz ile Kepez İlçe Müftülüğü arasında protokol yapmak üzere Kepez Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi. Cami yapımı için yapılması planlanan protokol için Başkan Tütüncü yetki aldı.
12 Park ve Bahçeler Müdürlüğü Altınova Orta Mahallesi Kale Sokak ile Şelale Sokak kesişiminde bulunan parka, “Pir Sultan Abdal Parkı” isminin verilmesi konusunun görüşülmesi. isim tespit komisyonuna havale edildi.
13 Park ve Bahçeler Müdürlüğü Altınova Orta Mahallesi Kale Sokak ile Şelale Sokak kesişiminde yapım inşaatı devam eden Cemevine “Pir Sultan Abdal Cemevi” isminin verilmesi konusunun görüşülmesi.isim tespit komisyonuna havale edildi.
14 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Yeşilyurt Mahallesinde 5052 ada içerisinde bulunan Eğitim Parkı alanının değerlendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu raporlarının görüşülmesi. Eğitim Gönüllüleri Vakfının talebi var. yeniden 10 yıl istiyorlar. Oy birliği ile kabul edildi.
15 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Kepez İlçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan Gözlem İstasyonu hususunun değerlendirilmesi ve uygun olması halinde Belediye Başkanına protokol yapmak üzere yetki verilmesi konusunun görüşülmesi. meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğünün talebi var, imar ve mülkiyeti değerlendirme komisyonlarına havale edildi.
16 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Çankaya Mahallesinde yapılacak olan kadastro çalışmalarında, kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere 6 (altı) adet bilirkişi seçilmesi ve isimlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi.
17 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Varsak Aktoprak, Varsak Aydoğmuş, Varsak Karşıyaka ve Varsak Demirel Mahallelerinde yapılacak olan kadastro çalışmalarında, kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere 6 (altı) adet bilirkişi seçilmesi ve isimlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi. 16. 17. ve 18. aynı şekilde mülkiyeti değerlendirme komisyonlarına havale edildi.
18 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Varsak Ayanoğlu Mahallesinde yapılacak olan kadastro çalışmalarında, kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere 2 (iki) adet bilirkişi seçilmesi ve isimlerinin belirlenmesi konusunun görüşülmesi.
19 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Yeşiltepe, Erenköy, Güneş, Ünsal, Mehmet Akif Ersoy, Habibler, Beşkonaklılar ve Hüsnü Karakaş Mahallelerinde bulunan 12 adet taşınmazın değerlendirilmesi konusunun görüşülmesi.oybirliği ile kabul..
20 Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Fevzi Çakmak, Gazi ve Kuzeyyaka Mahallelerinde 5 adet şahsa arsa tahsisi yapılması konusunun görüşülmesi.oy birliği ile kabul..
21 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Barış Mahallesi sınırları içerisinde 8402 ada 1 parseldeki İlkokul Alanının güneyinin 929 m²’lik kısmının, Anaokulu Alanına dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu ile ilgili İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.Oybirliği ile komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi..
22 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Hüsnü Karakaş Mahallesi sınırları içerisinde gecekondu önleme bölgesi içerisinde kalan konut adalarına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu ile ilgili İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi. oybirliği ile kabul..
23 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Yükseliş Mahallesi sınırları içerisinde 1716 ada 1 ve 20 parselin tevhit edilmesine imkan sağlayacak şekilde düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi. oy birliği ile kabul..
24 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Kültür Mahallesi sınırları içerisinde 1863 ada 1 parseldeki konut parseline ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.
25 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Kültür Mahallesi sınırları içerisinde 10707 ada 21 parsel numaralı taşınmaza ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi. Oybirliği ile kabul..
26 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Aktoprak Mahallesi sınırları içerisinde 29016 ada 2 parsel numaralı taşınmazda bulunan İlköğretim Alanında, yapı yaklaşma mesafelerinin 5 m. olarak düzenlenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi. İmar komisyonundan geldiği şekliyle kabul edildi.
27 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Göçerler Mahallesi sınırları içerisinde 29011 ada 2 parsel numaralı taşınmaza ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi.
28 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Emek Mahallesi sınırları içerisinde 3439 ada 4 parsel numaralı taşınmazda bulunan Konut Alanında düzenleme yapılmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi.
29 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Ayanoğlu Mahallesi sınırları içerisinde 1497 ada 20 parsel numaralı taşınmazda bulunan konut alanına ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi.
30 Kentsel Tasarım Müdürlüğü İlçemiz genelinde Ticaret Alanlarının üst katlarında Konut Alanı kullanımına imkân sağlayacak şekilde hazırlanmış olan Plan Notunun 1/1000 ölçekli uygulama imar planına eklenmesi konusunun görüşülmesi.
31 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Habibler Mahallesi sınırları içerisinde 26662 ada 6 ve 7 parsel numaralı taşınmazlara ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi.
32 Kentsel Tasarım Müdürlüğü Esentepe Mahallesi sınırları içerisinde 25855 ada 1 parsel numaralı taşınmaza ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği konusunun görüşülmesi.
34. Madde komisyondan geldiği şekliye kabul edildi.

3 ADET DE ÖNERGE YOLUYLA TOPLAM 35 GÜNDEMLE TOPLANDI.


Kaynak / Editör: Okunma 98

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

TAM KADRO BAYRAMLAŞMA
CHP İl Başkanı Kök, ‘Çelik görevine döner’
Almanya'da ülkücülerden Ahde vefa proğramı
AKP'Lİ Hasan Şeker ikili Oynuyor
Konyaaltı Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı
Arı, Türel’in görev süresini değerlendirdi
HAS PARTİYE Mİ GEÇECEK?
MHP İl Başkanı Çetin'den transferci meclis üyesine tehdit!..

Diğer Haberler

İLK KAN TÜTÜNCÜ'DEN
GÜL SİYASET UĞRUNA SPORU KULLANDI, KEMERLİLERİ ALDATTI
Tütüncü’den öğrencilere müjde
3 Bacaklı Engelli Kediye Şefkat Eli
PAŞA'NIN MELEKLERİ BÜKREŞ'DE
Antalya'da gol düellosu... Sonuç 3-2
NORVEÇ KÜLTÜR EVİ AÇILDI
KEKLİK: DUAYI KAPTI “İNŞALLAH VALİ OLUR”
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


DÜZEN “ZULÜMLER KARŞISINDA SUSMAYIN“Saadet Partisi İl Başkanı:"Ses ver, Türkistan, Endülüs olmas..
En Çok Okunanlar
KEMER DADAŞINI KAYBETTİ Kemer'de çevresini hep güldüren Dadaş abimiz bu defa ü.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
12°°C - 15°°C
Cuma
13°°C - 15°°C
Cumartesi
11°°C - 17°°C
Pazar
10°°C - 18°°C

Günün Sözü


Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin?


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1