Bugün - 12 Aralık 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   15°°C
 
KEMER BELEDİYESİ YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİKemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keme..
TATAR, DOĞRUYU SÖYLEYEMİYOR! KONUŞTUKCA BATIYOR!

Gazeteakdeniz’de çıkan haberlerle ilgili konuşmak için ta Strazburg’a gitmek zorunda kalan KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar, siyasi mevta olmak üzereyken bile yalan söylemeye devam ediyor.

Siyaset Haberi - 28 Kasım 2019 Perşembe

(22:58)

Gazeteakdeniz’de çıkan haberlerle ilgili konuşmak için ta Strazburg’a gitmek zorunda kalan KKTC Başbakanı Sayın Ersin Tatar, siyasi mevta olmak üzereyken bile yalan söylemeye devam ediyor. İngilizlerle gizli anlaşma yaparak, KKTC tarihine kara bir leke süren Sayın Tatar, yaptığı  sömürge anlaşması beratını gizleyerek sütten çıkmış ak kaşık kesilerek, utanıp sıkılmadan Gazeteakdeniz, ve duyantalya.com’u kasdederek onu karalamak için yeni siteler kurulduğunu söyleyecek  kadar cahilane bir tavır sergilerken şu sorular hala cevap bekliyor:  Sayın Tatar, Strazburg’ga gitmek neden bu güne kadar beklediniz.  Strazburg’a ve Londra’ya hangi pasaportla gidiyorsunuz, Neden 25 Kasım’dan önce gitmediniz, SPO Müdürü ile kim hangi görüşmeleri yaptı, İngiliz menfaatleri nasıl korunur? Kendinizi sömürge valisi gibi hissediyor musunuz? Zaman  sizin lehinize nasıl işledi, lehinize işlemesi için ne yaptınız? Zaman lehinize işlemeseydi ne olacaktı?

Strazburg orada ise Antalya mahkemeleri burada!

 Sayın Tatar, Kıbrıs Postası’na(https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n304449-tatar-bu-aksam-londrada-onlara-big-benden-fotograf-atacagim)  yaptığı açıklamada Gazeteteakdeniz ve duyantalya.com’un kendisini karalamak için yeni kurulduğunu ima ediyor. Sayın Tatar, Halep orda ise arşın burada. Sözümüzde duruyoruz. Eğer sahte iş yapmıyorsanız, gelin Antalya mahkemelerinde beraber yargılanalım! Bize cevap vermek için Strazburg’a gitmenize gerek yok! Antalya, Strazburg’dan daha yakın. Sayın Tatar, belli ki danışmanlarınız size yalan söylüyor, okuma yazmanız varsa, internet üzerinden gazete ve sitelerin ne zaman kurulduğunu öğrenme şansınız var. Bari bunu kullanın!


Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada Sayın KKTC Başbakanı,  Onları, hem vicdanları ile başbaşa bıraktım diyorsunuz, hem de avukatlarınız aracılığı ile dava açıyor, sitelerden haberlerin kaldırılmasını istiyorsunuz, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..  Biz ve Kıbrıs halkı hangi Tatar ile neyi konuşacak! Daha öncede kamuoyuna duyurduğumuz gibi, kanunların kestiği parmak acımaz! Yeter ki, SPO müdürü ile yapılan pazarlığı anlatın, sömürge valisi damgası yemekten kurtulun,  bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve şehit kanlarıyla sulanmış Kıbrıs Davasının zarar görmemesi içi başımızı vermeye hazırız!


TATAR’DAN STRAZBURG’TAN ÜFÜRDÜ!

Hakkında çıkan haberlere de değinen Tatar, “Ben onları vicdanları ile baş başa bırakmak istiyorum” diyerek, kendisi aleyhine bazı haber siteleri kurulduğunu ve bu sitelerin Antalya üzerinden açıldığını ifade ederek, “olmadık şeyler yazdılar. Neden bu konuyla bu kadar ilgilendiler? Öyle şeyler buldular, benim haberim yok. Adamlar o kadar merak etmiş ki detaylara girmişler. O kadar bir kara propaganda, insan hayret eder” dedi.  “Benden korktukları için böyle şeyler yapıyorlar” diyen Tatar, zamanın ‘kendi lehine işlediğini belirterek, “Söylediler, söylediler… Ben şimdi onlara Big Ben’den fotoğraf atacağım. Piccadilly'e da gideceğim, Oxford’a da. Beni izlemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

 

Hakkında çıkan “İngiltere’ye giderse tutuklanacak” iddialarını, kendisinden korkanların ortaya attığını söyleyen Başbakan Tatar, zamanın ‘kendi lehine işlediğini’ belirterek, “Söylediler, söylediler… Ben şimdi onlara Big Ben’den fotoğraf atacağım. Piccadilly‘e da gideceğim, Oxford’a da. Beni izlemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Postası

 

UBP Genel Sekreteri Ersan Saner ve Dışişleri eski Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile birlikte Fransa’nın Strazburg kentine giden Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Postası TV’de, Gökhan Altıner’in sunduğu ‘Sabah Postası’ programına konuk olarak, İngiltere’nin başkenti Londra’ya gerçekleştireceği ziyaretin içeriğine ilişkin bilgiler verdi.


TATAR: “BU AKŞAM LONDRA HEATHROW HAVALİMANI’NDA OLACAĞIM”

Şu an Strazburg’da bulunduğunu belirten Başbakan Tatar, bu akşam saat 20.00’de Londra Heathrow Havalimanı’nda olacağını söyledi. Strazburg’da TC Büyükelçisi ile bir görüşme gerçekleştireceğini belirten Tatar, “Burası AB için çok önemli bir merkez. Kıbrıs’a buradan selam olsun” dedi.


“CUMARTESİ AKŞAMI KIBRIS’A DÖNECEĞİM”

Yarın sabah Londra’da bazı temasları olacağını ifade eden Tatar, “Londra’da elçiliğe gideceğiz, saat 11.00’de çeşitli kurum ve kuruluşlarla, öğleden sonra ise bazı derneklerle görüşmelerim olacak. Cumartesi akşamı da Kıbrıs’a geri döneceğim” şeklinde konuştu.


“POLLY PECK’TE HİÇ YANLIŞIM OLMADI”

Hakkında çıkan ‘İngiltere’ye giderse, yetkililer tarafından tutuklanacak” iddialarının asılsız olduğunu “zaten bildiğini” söyleyen Tatar, iddialarla ilgili şöyle konuştu:  “Siyaseten yıpratma çalışmaları için ellerinden geleni yaptılar. Ben 30 sene evvel Poly Peck’te çalıştım. 30 sene önce bir takım şeyler olmuş olabilir ama bana hiçbir zaman dava açılmadı. Ben Kıbrıs’a ve Türkiye’ye olan yatırımlarla uğraşıyordum, hiç yanlışım olmadı. Ama en yakın dostlarımız bile bizim başımıza sıkıntı gelsin diye dua etti. Bugün önemli makamlarda bulunan insanlar bir imza atarken 50 kere düşünürler. Ben de aldığım eğitim itibariyle dikkatli oldum, hiçbir sıkıntı da olmadı.


“BUGÜN BASINA SIZAN BELGELERDE HER ŞEY ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Bugün Kıbrıs Postası’nın “SFO’dan Başbakan Ersin Tatar’a: Come on Ers!” başlığıyla manşetinden duyurduğu; İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisi’nin Tatar’a ilişkin verdiği karara dair belgeye de değinen Tatar, şöyle devam etti: “Çok şeyler söylendi, konuşuldu ama bugün de bir belge yayınlandı, basına sızdırılmış. Orada da belirtiliyor benimle ilgili hiçbir davanın açılmadığı.  Şahadet vermek durumunda dahil kalmak tabi ki istemezdim. Belirgin bir suç olsaydı o dava açılırdı. Gizli bir şeyim yok. Her şey ortaya çıkmıştır. Bu belgeleri temin etmek de zor, vermiyorlar. Adamlar sana kesin bir şey söylemez, sen koştur, bekle.”


“ANTALYA ÜZERİNDAN HABER SİTESİ AÇARAK

BENİ KARALAMAYA ÇALIŞTILAR” 

Hakkında çıkan haberlere de değinen Tatar, “Ben onları vicdanları ile baş başa bırakmak istiyorum” diyerek, kendisi aleyhine bazı haber siteleri kurulduğunu ve bu sitelerin Antalya üzerinden açıldığını ifade ederek, “olmadık şeyler yazdılar. Neden bu konuyla bu kadar ilgilendiler? Öyle şeyler buldular, benim haberim yok. Adamlar o kadar merak etmiş ki detaylara girmişler. O kadar bir kara propaganda, insan hayret eder” dedi.


“BENİ İZLEMEYE DEVAM ETSİNLER”

“Benden korktukları için böyle şeyler yapıyorlar” diyen Tatar, zamanın ‘kendi lehine işlediğini belirterek, “Söylediler, söylediler… Ben şimdi onlara Big Ben’den fotoğraf atacağım. Piccadilly'e da gideceğim, Oxford’a da. Beni izlemeye devam etsinler” şeklinde konuştu.


Baki AYDIN / Haber Analiz


Kaynak / Editör: Okunma 185

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

KEMER'DE UMUT GÜNEŞ’Lİ CHP’YE BÜYÜK İLGİ
ŞAHİN:ALANYA’NIN EN TEMEL SORUNU ULAŞIMDIR
AKAYDIN MESAJI VERDİ!
Akseki'ye TOKİ tarafından 408 konut yapılacak
ZANCO “Hizmet İçin Mücadeleye Hazırım“
AK PARTİ ANTALYA ADAYLARI BELLİ OLDU
SAPAN KEMER'E Mİ OYNUYOR?
SEMİH ESEN'İ ZAMAN HAKLI ÇIKARDI

Diğer Haberler

Başkan Turgay Genç'den Memurlara büyük jest
OVACIK MUHTARI SERT ÇIKTI
81 İŞLETMEYE TURUNCU BAYRAK ÖDÜLÜ VERİLDİ
CHP Kemer sandığa gidiyor
KONYAALTI Amatör Lig'in şampiyonu oldu
HOCA'DEN CEVAP GECİKMEDİ
SOSYAL MARKET MAĞAZASI
DURUŞMAYA KATILMADI KATILDI GÖSTERİLDİ
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


DÜZEN “ZULÜMLER KARŞISINDA SUSMAYIN“Saadet Partisi İl Başkanı:"Ses ver, Türkistan, Endülüs olmas..
En Çok Okunanlar
KEMER DADAŞINI KAYBETTİ Kemer'de çevresini hep güldüren Dadaş abimiz bu defa ü.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
12°°C - 15°°C
Cuma
13°°C - 15°°C
Cumartesi
11°°C - 17°°C
Pazar
10°°C - 18°°C

Günün Sözü


Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,25

UA-73076831-1