Bugün - 12 Aralık 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   15°°C
 
KEMER BELEDİYESİ YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİKemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Keme..
TATAR, EUROPOL VE İNTERPOL AĞINDA

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın AB’nin iki büyük polis teşkilatının gözetiminde olduğu iddiası kamuoyunun gündeminden düşmüyor.

Siyaset Haberi - 24 Kasım 2019 Pazar

(22:14)

KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın AB’nin iki büyük polis teşkilatının gözetiminde olduğu iddiası kamuoyunun gündeminden düşmüyor.

Geçtiğimiz günlerde gazeteakdeniz’de yayımlanan haberler ada sakinlerini harekete geçirdi. Önce KKTC medya organları Sayın Tatar’ın nabzını ölçmeğe çalıştı ama esas nabız yükselten haber Rum kesiminden geldi. Cyprus Mail’de yayımlanan habere göre, İnterpol 1993’den beri, Europol ise kurulduğu günden beri Ersin Tatar’ın peşinde.

 Güvenlik uzmanlarına göre, Sayın Tatar’ın Polly Peck davasındaki kabarık dosyası İnterpol ve Europol’ü yakından ilgilendiriyor. Geçtiğimiz günlerde . Cyprus Mail’de yayımlanan habere göre, İnterpol 1993’den beri, Europol ise kurulduğu günden beri Ersin Tatar’ın peşinde. Bu şartlarda Sayın Tatar’ın Avrupa’da bir ülke ziyareti ısrarı, ‘ikinci Asil Nadir vakası mı olacak’ sorularını akla getirdi. Uluslararası güvenlik uzmanlarından aldığımız bilgilere göre, 1990 yılından bu güne kadar başta İngiltere olmak üzere Ersin Tatar hakkında Asil Nadir-Polly Peck davası hakkında yazılan iddialara bakılırsa, İngiltere’nin yüz milyonlarca sterlin paranın İngiltere’den kaçırılmasında adı geçen Ersin Tatar’ın peşini bırakması mümkün görünmüyor. Ersin Tatar hakkında, Asil Nadir iddianamesinde yer alan suçlamalar, İngiltere’den ülkeler arasında transferlerle para kaçırılması suçu sebebiyle, doğrudan doğruya Europol’ün yakalama ve tutuklama alanı içinde bulunuyor. İnterpol’ün de aynı konuda takipte olduğu görülüyor.

Avrupa Polis Teşkilatı ya da kısaca Europol, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ile birliğin ortaklık kurduğu diğer ülkelerin güvenlik güçleri arasında, uluslararası organize suçlar ve terörizm konusunda iş birliği ve etkili çalışma ortamı sağlamak amacıyla 1 Ekim 1998 tarihinde kurulmuş bir birimdir. (https://www.europol.europa.eu/) Europol, AB vatandaşlarını ve AB'nin ortak çıkarlarını tehdit eden suçlarla ilgilenen, bir suç iki veya daha fazla üye devleti etkilediğinde harekete geçen bir AB kuruluşu. Europol, 28 AB üyesi devleti suçla mücadelede bir araya getirmiş ve Europol'ü suç istihbaratında, AB merkezi yaptı.

 

Tatar’ı Europol’ün kucağına mı itiyorlar?

Kıbrıs Rum kesiminde yayınlanan Cyprus Mail gazetesinin 14 Kasım 2019 tarihli George Psyllides’in haberine göre (https://cyprus-mail.com/2019/11/14/t-cypriot-pm-dismisses-suggestions-cant-travel-abroad-due-to-asil-nadir-links/); Cyprus Mail (Kıbrıs Postası) ile temasa geçen İngiltere’deki Ciddi Sahtekarlık Ofisi (SFO); “Polly Peck davasının kapalı olmadığını ancak daha fazla ayrıntıya girmeyeceğini, Polly Peck hakkındaki soruşturmanın açık kalmaya devam ettiğini, Tatar’a olan ilgiyi ne onaylayabileceklerini, ne de inkar edemeyeceklerini ve daha fazla yorum yapamayacaklarını, ancak Cumhuriyet polisinin Tatar Ersin Rüstem’i yakaladığında, CID'e bildirmesi gerektiğine dair bir kayıt olduğunu’ kaydediyor. Başka bir  kaynak da, “yakalama bildiriminin 1993'de gerçekleştiğini ve Polly Peck davasıyla ilgili olduğunu” açıklıyor. Güvenlik uzmanları,  Kıbrıs Rum kesiminde Ersin Tatar hakkında yakalama kararı olmasını; Europol ve İnterpol işbirliği ile yakalama kararı olduğu şeklinde yorumluyor. Çünkü Kıbrıs Rum kesimi, bir AB üyesi, Europol’ün de İnterpol’ünde  mali suçları takip etmek üzere bürosu var. Görünen o ki; İngiltere, Ersin Tatar hakkında, İnterpol aracılığıyla yakalanması için 1993’de harekete geçti ve Europol’ün kurulmasıyla çok daha etkili bir yakalama çalışması başlatıldığı anlaşılıyor. Bu yakalama kararının yalnızca Rum kesiminde olması mümkün olmayıp, bütün ülkeleri içine aldığı iddia ediliyor.  Güvenlik uzmanları, Rum kesimimde Sayın Tatar’la ilgili yayımlanan haberlere güvenlik birimlerinden bir yalanlama gelmediğine göre, Sayın Tatar’ın bir AB ülkesi ziyareti sırasında ‘İkinci Asil Nadir Vakası’nın yaşanmasının kuvvetle muhtemel olduğunu savunuyor.

Asil Nadir olayının hatırlatan güvenlik uzmanları,  Asil Nadir, içlerinde Türkler’in de olduğu bir gurup ve Europol elemanlarınca farklı vaadlerle ikna edilerek İngiltere’ye götürüldü ve 10 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirterek, sanki aynı oyunun tezgahlandığını  ileri sürüyor.  Ersin Tatar’ın da, güvendiğini zannettiği bazı kişiler tarafından, Avrupa’nın ve Londra’nın kendisi için güvenli olduğu, Avrupa veya İngiltere’de görüntü verebileceği, kendisine dokunulmayacağı teziyle kandırıldığını belirten diplomatik kaynaklar, Cyprus Mail’de yayınlanan yakalama kararının göz ardı edildiğini , Sayın Ersin Tatar’ın da, Asil Nadir gibi oyuna getirilmeye çalışıldığını iddia ediyor.

Diplomatik kaynaklar, bütün bu gelişmelerden sonra, Sayın Tatar’ın ilk AB ülkesi ziyaretinde ya, İngiltere Ağır Dolandırıcılık Dairesi (Ciddi Sahtekarlık Ofisi) ve diğer İngiliz kuruluşları ile Europol ve İnterpol harekete geçecek, ya da daha stratejik bir pozisyonda Ersin Tatar’a operasyon yaparak Türkiye ve Kıbrıs Davası’nı köşeye sıkıştırıp, Türkiye’ye ve Kıbrıs davasına karşı bir şantaj malzemesi olarak kullanmak isteyecek görüşünde. Her iki durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti için uluslararası platformda diplomatik skandal anlamına geliyor.

EUROPOL NEDİR, NE İŞ YAPAR

Europol, üye devletlerin operasyonlarına operasyonel analiz ve destek ile AB içinde yürütülen soruşturma ve işlemlere uzmanlık ve teknik destek sağlar. Üye devletler tarafından sağlanan veya diğer kaynaklardan toplanan bilgiler ve istihbarat temelinde stratejik raporlar ve suç analizi yapar.

Europol, şüpheli suçluların kişisel verilerini güvenli bir şekilde temin eder, veri değişimi yapar, AB sınırları içerisinde faaliyet gösteren suçluların tespitine ve tanımlanmasına imkan sağlar.

Siber suç, uyuşturucu kaçakçılığı, yasadışı göçün kolaylaştırılması, insan ticareti, organize mülkiyet suçu, yasadışı silah ticareti, tüketim dolandırıcılığı, çevre suçu, ceza finansmanı, kara para aklama, belge sahtekarlığı ile mücadele ederken, mali suçlarla mücadeleye de ayrı bir önem vermektedir.

Avrupa Polis Ofisi, AB üyesi devletlerin kolluk kuvvetleri için bir destek hizmetidir. Europol, ulusal yetkililerin onayını alarak her hareketi yapabilir.

Üst düzey mali dolandırıcılığa bağlı büyük kayıplar sosyal güvenlik sistemlerini zedelediği ve ekonomik sistemleri dengesizleştirdiği için Europol bunlara da müdahale etmektedir. Bu konuda çok sayıda operasyon yapmıştır.

Ödeme emri dolandırıcılığı, sahte transfer emirleri kullanarak uluslararası alanda etkisini gösterir. CEO dolandırıcılığı, banka havalesi dolandırıcılığı veya ticari e-posta uyumu olarak da adlandırılmaktadır. Suçlular, bu tür bir sahtekarlığı gerçekleştirmek için sosyal mühendislik tekniklerine ve kötü amaçlı yazılımlara güvenir. Tipik olarak, çalınan fonlar AB dışındaki hedef hesaplara ulaşmadan önce çeşitli üye devletlerdeki hesap serileri üzerinden aktarılır.

Europol'deki irtibat subayları sistemi, AB üye devletlerinde kolluk kuvvetlerinin çıkarlarının Europol'ün merkezinde temsil edilmesini sağlar.

Her ülkeyle anlaşmalar imzalar. Stratejik anlaşmalar; kişisel olmayan verilerin değişimi ile sınırlıdır; bu, stratejik ve teknik veriler anlamına gelir. Operasyonel anlaşmalar; tanımlanmış veya tanımlanabilir bir gerçek kişiyle ilgili verileri ifade eden kişisel verilerin değiş tokuşunu sağlar. 28 AB üye devletinin tamamında personeli vardır.

Europol’ün operasyonel anlaşmalar yaptığı ülkeler: Arnavutluk, Avustralya, Bosna Hersek, Kanada, Kolombiya, Gürcistan, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan, İsviçre, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri

Europol’ün AB kurumları ve ajanslarıyla yaptığı anlaşmalar: AB Ajansı, Eurojust, Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex)

Uluslararası kuruluşlar: İnterpol

Europol’ün stratejik anlaşmalar yaptığı ülkeler: Çin, Rusya, Türkiye, Avrupa Polis Ofisi ve Türkiye Cumhuriyeti İşbirliği Anlaşması, Birleşik Arap Emirlikleri.

Europol’ün anlaşmalar yaptığı AB kurumları ve ajansları: Avrupa Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (OLAF), Avrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa Komisyonu, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), Avrupa Birliği Yasa Uygulama Eğitimi Ajansı (CEPOL), Avrupa Birliği Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı (ENISA), Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO)

Europol’ün anlaşmalar yaptığı uluslararası kuruluşlar: Uluslararası organizasyon, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC)

Europol’ün yaptığı stratejik anlaşmalar: Dünya Gümrük Örgütü (WCO)

Europol’ün yaptığı çalışma düzenlemeleri: İsrail, Japonya, Yeni Zelanda

Europol’ün anlaşmalar yaptığı AB kurumları ve ajansları: Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (EMCDDA), EUNAVFOR MED

 

EUROPOL'ÜN SUÇLULARINI İZLEME, BULMA VE TUTUKLAMA YETKİSİ

Ersin Tatar hakkındaki suçlamalar, Europol’ün içindeki özel kuruluşların, İnterpol’le ortak ilgi alanı içine girmekte. Güvenlik birimleri Tatar’ın, ENFAST tarafından takipte olduğu ihtimalini çok yüksek görüyor. Ciddi Suçlar Birimi olan İngiltere Ağır Dolandırıcılık Dairesi’nin tesbit ettiği ve dava açılmasını sağladığı Polly Peck davası ENFAST’ın çalışma alanı içinde yer almaktadır. 28 AB Üyesi Ülkeden bir polis memuru ağı olan kaçakları bulmak ve tutuklamak için derhal harekete geçme konusunda uzmanlaşmış olan Europol'ün desteği ile web sitesi kurmuştur. Europol, adaletten kaçanların izlenmesini sağlayan istihbarat ve teknikleri paylaşır. Bünyesindeki ENFAST (Avrupa Kaçak Aktif Arama Takımları Ağı) ağı ile dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar adaletten kaçan, en zor ve tehlikeli kaçakları, İnterpol'ün desteğiyle ENFAST'ın küresel ağını kullanarak izler, bulur ve tutuklar. Europol'ün kaçakları tespit etme ve tutuklamadaki rolü; istihbarat geliştirme ve Europol'ün güvenli sistemleri ve irtibat görevlisi ağlarını kullanarak güvenli, hızlı, uluslararası işbirliği alanlarındadır. Kaçaklar genellikle önceki araştırmalardan Europol'e bildirilir ve oluşturulan uygun durumlarda ENFAST ekiplerince yakalanıp mahkemeye çıkarılır. Ayrıca, kaçakları adalet önüne çıkartan ciddi suçları araştıranlar da farklı bir çalışma içindedir. Interpol, Europol ve Schengen Bilgi Sistemi, kaçakları izleme ve tutuklamada kilit roller oynamaktadır.

Operasyonel analiz, teknik gözetim ve ayrıntılı soruşturma çalışmaları, kaçakları izlemek için gerekli görüldüğünde; tutuklamaları ve iadelerini sağlamak için diplomatik baskı ve olağanüstü yasal önlemlere de başvurulmaktadır.  ENFAST, hızlı zaman desteğini ve hassas vakalarla başa çıkmayı sağlar. Avrupa'nın Aranan Kaçaklarının yakalanması için, Avrupa kolluk kuvvetleri yetkilileri halktan da yardım istemektedir ( www.eumostwanted.eu ).

Avrupa Kaçak Aktif Arama Takımları Ağı (ENFAST)  Avrupa'da aranan ciddi suçlar veya terör eylemlerinden mahkum edilmiş veya işlediğinden şüphelenilen, uluslararası olarak aranan suçluları bulmak ve yakalamak için çalışmaktadır. Kaçakları izleyen ve tutuklayan Interpol, Europol ve Schengen Bilgi Sistemi’nin Ersin Tatar’ı izlemeye almış olma ihtimali çok yüksektir. Çünki, Asil Nadir Polly Peck iddianamesinde yurtdışına para kaçırma suçu işlenirken, ilk sırada yardımcı olarak Ersin Tatar adının geçmektedir.

 

FİNANSAL İSTİHBARAT BİRİMLERİ - FIU.NET

Güvenlik birimleri bir başka birime daha dikkat çekerek, Kıbrıs Rum kesiminde de yer alan bu kuruluşun, Ersin Tatar’ın suçlandığı konularla doğrudan ilişkili bir birim olması sebebiyle Güneyden Kuzeyi takip edilebileceğini, KKTC’den FIU.NET’e bilgi verebilecek kimseler de dikkate alınınca, Ersin Tatar’ın bir Avrupa şehrine ziyaret planı gizli tutulsa da Kıbrıs Rum kesimi ve FIU.NET tarafından öğrenileceğini, eğer yakalanma kararı verilirse, gideceği yerde gereği yapılabileceğini savunuyor. FIU.netAvrupa Birliği'ndeki Mali İstihbarat Birimlerini,  kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadelelerinde destekleyen bir ağdır. Nakit veya değer emtiaları ile ilgilenen herhangi bir tarafın, olağandışı veya şüpheli işlemleri Üye Devletinde FIU'ya bildirir, FIU aldığı materyali analiz eder. Kara para aklama veya terörün finansmanı şüphesi varsa, topladığı istihbarattan kovuşturmadan sorumlu ulusal makama iletir. 

 

AB FIU'LAR İRTİBAT NOKTALARI

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs (Kara Para Aklama ile Mücadele Birimi
MOKAS
,  www.law.gov.cy), Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, İspanya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, İsveç, Slovenya, Slovakya, Birleşik Krallık    

Ulusal Suç Ajansı (National Crime Agency) (https://www.nationalcrimeagency.gov.uk/), İngiltere’nin en büyük risk teşkil eden suçluları hedef alan ve onu takip ederek halkı koruyan, ciddi ve organize suçları azaltma mücadelesi veren kuruluş. Diğer suçlular yanında, İngiltere’den az veya çok miktarda para kaçıran suçluları takip edip, yakalayıp, adalete teslim etmiştir.Ulusal Suç Ajansı (National Crime Agency)’nın görev tanımı içerisinde Polly Peck davası sanıkları da yer almaktadır. Kıbrıs rum kesiminde yer alan Kara Para Aklama ile Mücadele Birimi (MOKAS) (http://www.law.gov.cy/law/mokas/mokas.nsf/index_en/index_en?Document), ada genelinde mali suçlarla ilgili takiptedir. Europol'ün faaliyetlerinin siyasi yönden izlenmesi ve incelenmesi görevi, ulusal parlamento üyeleri ile Avrupa Parlamentosu üyelerinden oluşan “Ortak Parlamento Denetleme Grubu (JPSG)”na verildi. Europol'ün kilit hedeflerinden biri, AB kolluk kuvvetlerine 7/24 operasyonel destek sağlamaktır.  Kıbrıs Rum kesiminde yer alan Kara Para Aklama ile Mücadele Birimi (MOKAS)’ın, Ersin Tatar’ı  takip etmeme ihtimali yoktur. Kıbrıs meselesini kendi menfaatlerine, Rum tarafı görüşüne uygun çö bilmek için Tatar’ı izleyecek ve fırsatı bulduğunda gereğini yapacaktır.

 

İNTERPOL (https://www.interpol.int/)

Ersin Tatar hakkında, Asil Nadir Polly Peck davasındaki suçlamalar İnterpol’ü doğrudan ilgilendiriyor. Ancak, İnterpol’ün yapısı gereği herhangi bir yere bilgi vermek zorunda değildir. Tatar’ı, hangi tür bültenle aradığı da İnterpol’ün gizemli yapısıyla ilgili olduğu görülüyor. Tam adı “Uluslararası Ceza Polisi Teşkilatı” olan INTERPOL, hükümetlerarası bir organizasyondur. 194 üye ülkeden oluşan küresel bir polis ağıdır. Kıbrıs Rum kesimi de bu teşkilatın üyesidir. Renk kodlu Bildirimlerle, ülkelerin dünya çapında bilgi ve isteklerini paylaşmaya imkan sağlar. INTERPOL bildirimleri, üye ülkelerdeki polisin suçla ilgili kritik bilgileri paylaşmasına izin veren uluslararası işbirliği veya uyarı talepleridir. Bildirimlerin çoğu yalnızca polis kullanımına yöneliktir ve kamuya açık değildir. Bazı durumlarda, halkı uyarmak veya halktan yardım istemek için açıklanabilir. Birleşmiş Milletler Özel Bildirimler halka açıktır. İnterpol’ünçalışma alanlarından biri de, insanları hayatlarının her alanında tehdit eden mali suçlardır. Hırsızlık, sahtekarlık, aldatma, şantaj, yolsuzluk, kara para aklama. Mali suç, kişilerin işlediği hırsızlık veya dolandırıcılıktan, her kıtaya ayak basan organize suçlular tarafından yönetilen büyük ölçekli operasyonlardır. Mali suçla mücadele, üye ülkelere yönelik hedefli operasyonlar ve ortak araştırmalar ile birleştirir. Mali suçun niteliğine göre, genellikle kolluk kuvvetleri dışındaki örgütlerle işbirliği içinde çalışır.

 

Haber/Analiz: Baki AYDIN Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Okunma 523

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Başkan Genç Engelli Tiyatrocuları ağırladı
KARADÜZ : “Kemer'de baskı politikası uyguluyorlar“
GÖKCE GÖREVE BAŞLIYOIR
PARTİSİNDE DIŞLANANLAR MHP'YE SIĞINIYOR
Almanya'da ülkücülerden Ahde vefa proğramı
MANYASLIOĞLU GİDER YAPTI
KORKUTELİ BLD. ÇALIŞIYOR
MHP’li Günal: Hukuksuzlukların Parmakla Örtülemez!

Diğer Haberler

Muratpaşa'da yeni nesil eğitim sistemi
ADRASAN SAHİLİNDE TEMİZLİK YAPILDI
Çirkin manzaraya son
Çavuşoğlu, “Şimdi Türkiye'ye sahip çıkma zamanıdır“
UYANIK MÜBAŞİR TUTUKLANDI
Antalya SMMM Odası Basınla Buluştu
ALANYA TURİZMİNE ‘YENİ ÜNİVERSİTE’ DOPİNGİ
DESTİCİ, “BAŞKAN ADAYLARIMIZ İDDİALI”
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE BU İŞLER BÖYLE OLMAZ

09.12.2019 00:58:52

Kemer’de bazı şeylere dur demek için, Kemer&rsq..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN İLÇE BELEDİYELERİ BAYRAM EDİYOR

01.12.2019 15:49:23

Antalya büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda 3..

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


DÜZEN “ZULÜMLER KARŞISINDA SUSMAYIN“Saadet Partisi İl Başkanı:"Ses ver, Türkistan, Endülüs olmas..
En Çok Okunanlar
KEMER DADAŞINI KAYBETTİ Kemer'de çevresini hep güldüren Dadaş abimiz bu defa ü.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
12°°C - 15°°C
Cuma
13°°C - 15°°C
Cumartesi
11°°C - 17°°C
Pazar
10°°C - 18°°C

Günün Sözü


En büyük ibadet topluma hizmet etmetir?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1