Bugün - 14 Kasım 2019 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   21°°C
 
KURSAĞIMDA İNTİKAM, ANTALYA'NIN HER YERİNDESenaryosu ve yönetmenliği Murat Denizli'ye ait olan Kursağımda İntikam..
KKTC’DE TÜRKİYE TUZAK MATRUŞKA

İbrani-Mısır/İbrani-Babil misyonu ile hareket eden uluslararası oligarklar, dünyanın  neresinde olursa olsun Türkofobi ve İslamafobi’ye kayıtsız şartsız destek vererek, Akdeniz ve Ortadoğu’ya hakimiyette engel olarak gördükleri Türkiye’ye dört bir koldan saldırmaya devam ediyorlar.

Siyaset Haberi - 31 Ekim 2019 Perşembe

(21:44)

İbrani-Mısır/İbrani-Babil misyonu ile hareket eden uluslararası oligarklar, dünyanın  neresinde olursa olsun Türkofobi ve İslamafobi’ye kayıtsız şartsız destek vererek, Akdeniz ve Ortadoğu’ya hakimiyette engel olarak gördükleri Türkiye’ye dört bir koldan saldırmaya devam ediyorlar.

Fransa’da başörtüsü yasaklanıyor, ABD Ermeni Soykırım Yasasını onaylıyor… Suriye’de yarım asırlık planları bozulunca, şimdi de Yavru Vatan’da ekmeye çalıştıkları nifak tohumları ile Suriye’nin intikamını almak istiyorlar.  

Ada küçük, oyun büyük! 

Gazetemizin önceki sayısında yer alan ‘KKTC’de Tatar Kumpası’ haberi, Yavru Vatan’daki siyasi kulisleri hareketlendirdi. Kıbrıs’daki Milli Unsurlar, Tatar Kumpasının arkasında, Eski Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun buluduğunu, ana gayenin önceki seçimi kaybetme sebebi olarak gördüğü Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan intikam almak olduğunu iddia etti. Aynı kaynaklar,  ‘Sayın Eroğlu, Sayın Ersin Tatar’ı cumhurbaşkanı adayı yaparak UBP’nin başından uzaklaşmasını sağlayacak, sonra da partiyi yeniden kontrol altına alacak, Sayın Tatar kazanan değil bölen olacak, Türkiye Akıncı ile devam etmek zorunda kalacak,  Derviş Eroğlu, bir taşla çok sayıda kuş vurmuş olacak!’ düşüncesini savunuyor.  

İngiltere’den Temiz Kağıdı Lazım 

Kıbrıs’daki Milli Unsurlar, Ersin Tatar’ı meydanlara sürmeye çalışanların, herhangi bir şey olmayacağına dair kamuoyunu ikna etme gayretinde okduğunu söylüyorlar.  Bunun en sağlam yolunun, İngiltere’nin tanımadığı, Türkiye’nin işgal bölgesi dediği KKTC’nin Başbakanı olarak Londra’ya gidip İngiltere Ağır Dolandırıcılık Dairesi’nden; “hakkında herhangi bir hırsızlık, zimmete para geçirme, dolandırıcılık konularında suçlama ve işlem olmadığı, Asil Nadir Polly Peck davasından sabıkasının temiz olduğuna dair bir yazı” getirerek, kamuoyu nezdinde kendini aklaması ve göğsünü gere gere Cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği şeklinde..  

 Destek bizden, tuzak Kıbrıs’tan 

Türkiye’nin her türlü desteği verdiği Kıbrıs’ta, Anavatan’a karşı yürütülen sinsi savaş, seçimler yaklaştıkça su yüzüne çıkmaya başladı. KKTC siyasi kulislerine göre, Eski Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, UBP’yi kontrol etmek üzere harekete geçti. Başbakan Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanlığı adaylığına itekleyerek UBP genel başkanlığı ve başbakanlıktan indirme yolunda ilerliyor. Tatar da bu tuzağa düşmüş görünüyor. Derviş Eroğlu, UBP onursal Genel Başkanı. Ancak, KKTC’deki yaygın iddialara göre; 85 yaşına rağmen bitmek tükenmek bilmeyen hırsı ve parti içerisinde sürekli entrikaları sebebiyle, büyük çoğunluğunun saygısını yitirmiş durumda. 

Dervişoğlu’nun siyasi hırsı 

Yine aynı kaynakların iddialarına göre; Eroğlu, parti başkanı olduğu dönemlerde kendisine rakip olan ve değişim isteyen birçok kişinin siyasi olarak yolunu kesti, siyasi hayatını bitirdi ve yaklaşık 25 sene UBP genel başkanlığı, 20 sene de başbakanlık yaptı. Cumhurbaşkanı olduktan sonra UBP içinde her zaman güç odağı olarak kalmak istedi  ve her secilen genel başkanın ayağını türlü oyunlarla kaydırdı. Eroğlu’ndan sonra UBP, 5 yılda 3 genel başkan değiştirdi. Sıradaki ise Sayın Ersin Tatar’dır. 

Yeni plan faturayı Türkiye’ye  ödetmek 

Eroğlu’nun yeni planının; Tatarı Cumhurbaşkanı adayı yapıp partinin başından uzaklaştırıp, kendisine bağlı adamlarından birini getirip şu anda milletvekili olan kızına ve ailesine ikbal sağlayacağı iddiaları yaygın olarak dillendirilmekte. Üstelik Eroğlu’nun, Tatar’ın yurtdışına çıkamayacağını bilmesine rağmen, Cumhurbaşkanı seçilirse yaşanacak skandalları, Türkiye’nin ve Kıbrıs davasının uğrayacağı zararları görmezden geldiği, büyük ihtimalle Türkiye karşıtlığı ve rum dostluğu ile meşhur Akıncı’nın seçilmesine fırsat sağladığı, Türkiye’nin sıkıntılarına yeni sıkıntılar katmayı hedeflediği, 2015 yılı seçimini kaybetmesinin sebebi olarak gördüğü AK Parti iktidarından ve Başkan Erdoğan’dan intikam alma gayretinde olduğu tartışılmaktadır. Bu gelişmelerin, UBP’yi de dağıtıp bitireceği de iddialar arasında. 

 Tatar seçimi kazanamaz ama bir bölen olur 

Kıbrıs medya organları ve muhtelif  STK’lar, Ersin Tatar’ın seçimi kazanma ihtimalinin, eski defterlerin açılmasıyla suya düşeceği kanaatinde. Bazı STK ve medya organları,  Polly Peck şirketinin içinin boşaltılarak 550 milyon sterlin (eski parayla neredeyse 4,5 katrilyon civarında) gibi dengeleri bozacak bir meblağın İngiltere’den çıkartılmasında adı sıkça geçen kişinin Ersin Tatar olmasının içinden çıkılır bir durum olmadığını, paranın aktarılmasında Asil Nadir’in imzası olmamasına rağmen 10 yıl hapi cezası almış olmasına karşın, para trafiği transferlerinin altında Ersin Tatar’ın imzası olmasını, hayatı boyunca hapiste tutulmasına sebep olacak gibi görüyor. Öte yandan,  İngiliz basını 180 sayfalık iddianamenin Tatar’la ilgili önemli bölümlerini yayınladı, bu iddianame ortadan kalkmadı, ifadelerin verilmesi ve yargılanma beklenmekte. 

Tatar, uluslararası diplomatik kriz sebebi olabilir 

Diğer yandan diplomatik kaynaklar, 1990 yılından beri Türkiye dışında bir yere gidemeyen Ersin Tatar, herhangi bir ülkeye çıktığı anda interpol tarafından hemen çıkartılacak bir yakalama kararıyla gözaltına alınmasının  çok basit bir iş olduğunu, taşıyacağı diplomatik pasaportun yakalanmaya mani olmadığını, ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na karşı tutunduğu  tavıra bakılırsa, Tatar için de İngiltere merkezli yakalama kararı çıkartılmasının, Türkiye’yi Tatar olayı ile milletlerarası arenada sıkıştırılmasının, Kıbrıs başta olmak üzere birçok konuda taviz koparmaya çalışma ihtimallerinin her an masada olduğunu ileri sürüyor. 

Turpun büyüğü heybede 

Kıbrıslı Milli Unsurlar, Kıbrıs ve Türkiye basınında ve sosyal medyada ara ara bu konu işlense de, asıl bombardıman adaylığa kesinleştikten sonra yaşanacağı, muhalefet elinde büyük ses getirecek çok sayıda dosya tuttuğu düşüncesinde. Aynı unsurlar, Ersin Tatar’ı meydanlara sürmeye çalışanların, herhangi bir şey olmayacağına da ikna etme gayretinde olduklarına dikkat çekerek,  bunun en sağlam yolunun, İngiltere’nin tanımadığı, Türkiye’nin işgal bölgesi dediği KKTC’nin Başbakanı olarak Londra’ya gidip İngiltere Ağır Dolandırıcılık Dairesi’nden; “hakkında herhangi bir hırsızlık, zimmete para geçirme, dolandırıcılık konularında suçlama ve işlem olmadığı, Asil Nadir Polly Peck davasından sabıkasının temiz olduğuna dair bir yazı” getirerek, kamuoyu nezdinde kendini aklaması ve göğsünü gere gere Cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği düşüncesinde.  Aksi takdirde, Sayın Tatar’ın, hırslarının kurbanı olacağı, Derviş Eroğlu’nun, kendisine seçimi kaybettirdiğini düşündüğü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan ve muarız gördüklerinden intikamını almasına vesile olacağı, UBP’yi istediği şekilde dizayn etmesine ve Mustafa Akıncı’nın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesine yardımcı olacağı düşüncesi aynı çevrelerce geçerliliğini koruyor. 


Haber: Baki AYDIN

 Diğer Fotoğraflar

Kaynak / Editör: Okunma 292

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

Kemer’de Çakma AKP’liler Partiyi Ele geçirdi
Kepez Şaha Kaşkacak
MELLİ’DEN KADINLARA ÖNCELİK
CAN, HİZMETLERİNİ ANLATTI
KÖK, VALİ'Yİ GÖREVE DAVET ETTİ
Salim Uysal “Gün Ayrışma Değil Birleşme günüdür“
BEŞTEPE'DE NELER YAŞANDI?
İzmir'de Büyük Coşku, AKŞENER'e MUHTEŞEM İLGİ!

Diğer Haberler

Tütüncü’den Kent Ormanı’na ziyaret
AYMAZLIK YAPMA ELVAN
YÖRÜKLER İMECİKTE BULUŞACAK
KİREMMİTE ALABALIĞIN ADRESİ
TARİHİ DOKUNUN KORUNMASINI İSTİYORUZ
MERAL AKŞENER KAZ DAĞLARINDA
Turizmde Büyükşehir Ucuzluğu Yaşanıyor
Çocuklar Midillilerle buluştu
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Baki AYDIN

Baki_AYDIN KIBRIS EŞEĞİNE, HOCA NASREDDİN BİNERSE!

10.11.2019 23:44:32

Gazeteakdeniz ve duyantalya.com’dan da takip ettiğiniz..

Tosun ÜLGE

Tosun_ÜLGE HERKES GERÇEKLERİ BİLECEK-2

10.11.2019 19:41:39

Yazımıza geçen hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN GÖÇ MERKEZİ ANTALYA

03.11.2019 11:49:26

Antalya Türkiye’nin en çok göç..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


GELİN, BERABER YARGILANALIM!KKTC Başbakanı Sayın Esin Tatar’a çağrımız: GELİN, TÜRK ..
En Çok Okunanlar
TÜTÜNCÜ GÜVEN TAZELEDİ! Büyükşehir’i kaybeden AK Parti, çalışmalarıyla g&oum.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
18°°C - 21°°C
Cuma
19°°C - 21°°C
Cumartesi
16°°C - 24°°C
Pazar
17°°C - 25°°C

Günün Sözü


Affetmek, zaferin zekâtıdır.


(Hz. Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,16

UA-73076831-1