Bugün - 22 Eylül 2019 PazarKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   30°°C
 
ÇÖP İHALESİ ADRESE TESLİM Mİ?Kepez Belediyesi'nin geçtiğimiz ay yaptığı Katı Atık Toplama,sü..
VALİ “OKUL'DA GBT'SİZ ELEMAN OLMAYACAK“

"Okullarda GBT'siz şoför ve kantinci olmayacak"

2019- 2020 eğitim ve öğretim yılı güvenlik tedbirlerinin ele alındığı toplantıda Antalya Valisi Münir Karaloğlu, okul servisleri, kantinler açısından taviz verilmeyeceğini açıkladı.

Güncel Haberi - 05 Eylül 2019 Perşembe

(17:54)

"Okullarda GBT'siz şoför ve kantinci olmayacak"

2019- 2020 eğitim ve öğretim yılı güvenlik tedbirlerinin ele alındığı toplantıda Antalya Valisi Münir Karaloğlu, okul servisleri, kantinler açısından taviz verilmeyeceğini açıkladı. Her aklına esenin servis aracına binip şoförlük yapamayacağını belirten Karaloğlu, kantinlerde de sertifikasız ve GBT kontrolü yapılmayan personel çalıştırılamayacağını söyledi.

 

Antalya Valiliği'nde, 5 Eylül'de anaokulu ve birinci sınıfların, 9 Eylül'de tüm öğrenciler ders başı yapacağı 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı toplantısı yapıldı. Vali Münir Karaloğlu'nun başkanlık ettiği toplantıya ilgili vali yardımcıları, emniyet, jandarma, milli eğitim, esnaf odaları gibi ilgili kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı. 450 binin üzerinde öğrencinin bulunduğu Antalya'da mini mini birlerin 5 Eylül'de alıştırma amaçlı okula başlayacağını belirten Vali Karaloğlu, 9 Eylül'de de tüm Türkiye genelinde ilk ve orta dereceli okullarda ders başı yapılacağını söyledi. Karaloğlu, yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle tüm öğretmenleri, öğrencileri ve velileri tebrik ederek, başarılar diledi. Her yıl olduğu gibi bu sene de okullar başlamadan önce okullarla ilgili güvenlik, servis ve kantinlerin denetimleriyle ilgili konuların tekrar değerlendirip, alınması gereken tüm tedbirlerin görüşüldüğünü söyleyen Karaloğlu, “Hedefimiz güvenli bir ortamda yavrularımızın eğitim süreçlerini sürdürmeleri ve tamamlamaları" dedi.

 

KAMERALI OKULLAR

 

Risk derecesi yüksek okulların öncelikli okul kategorisine alındığı ve Kent Güvenliği Yönetim Sistemi'ne entegre edildiğini belirten Münir Karaloğlu, “Okul ve çevresini kamera sistemiyle kontrol altına alıyoruz. Şu anda 16 okulumuz Emniyet Müdürlüğü'nü Kent Güvenliği Yönetim Sistemi'ne dahil edildi. Merkezi sistemle okullarımızın etrafını kontrol edebiliyoruz. 5 tanesinin çalışması yeni bitti, entegrasyonu devam edenler var ve 9 Eylüle kadar 31'i tamamlanacak. Onun dışında 253 okulumuzda kent güvenliği sistemine dahil olsun olmasın bakılmaksızın kamera sistemiyle takip olayını kuruyoruz. Bunlar kendi içinde bir aylık kayıt tutacaklar. Herhangi bir sorunda geriye dönük incelenebilecek. Bu kamera sistemi önemli, kötü niyetli insanları okul çevresinden, okul sokak ve caddesinden uzak tutmanın en kestirme yoldu. Çünkü bizim kent güvenliği sistemimizdeki kameralar 24 saat görevli arkadaşlar tarafından takip ediliyor. Okul idaresinin bile haberi olmadan etrafta yanlış bir şey varsa tespit ve müdahale edilebilecek bir ortam" dedi.

 

SERVİS YÖNETMELİĞİ

 

Okul servisleriyle ilgili 2017'deki yönetmelik değişikliğini hatırlatan Vali Karaloğlu, tüm kurumlara 'bu yönetmeliği harfiyen uygulayacağız' talimatı verdi. Okul servis ihalesinden başlayıp çocukların taşınmasına, alınacak güvenlik tedbirleri ve servislerde şoför ve rehber personel olarak kullanılacakların eğitimine kadar her noktanın titizle takip edildiğini anlatan Karaloğlu, “Geçen yıl Antalya'da okul servislerinin denetiminde çok ciddi işler yapıldı. Bu sene de devam edecek. Servis şoförlerinin mutlaka arşiv araştırmaları, GBT'leri yapılacak. Pazartesi gününe kadar birimlere talimat verdik, hangi araçta hangi şoför kullanılacak, kendisi hasta veya izinli olduğunda yedeği kim olacak onu biz önceden bileceğiz. Hiç kimse tesadüfen okul aracında şoförlük yapmayacak" dedi.

 

HERKES SERVİS ŞOFÖRLÜĞÜ YAPAMAZ

 

'Ben bugün hastaydım Mehmet kullansın', gibi bahanelerin kabul edilmeyeceğini dile getiren Karaloğlu, “Bizim önceden bilmemiz lazım. Yani bir araçtaki şoförü ve yedek şoförü bizim önceden bilmemiz, onun arşiv araştırmasını yapmamız ve eğitimden geçirip sertifikalandırmamız lazım. Antalya'da 4 bin 500 şoföre sertifika verdik. Emniyet, jandarma, milli eğitim ve halk eğitim işbirliğiyle şoför eğitimleri sürüyor ve sertifika veriyoruz. Her aklına esen servis aracına binip şoförlük yapamaz. Artık okul servis şoförlüğü bir meslektir. Bunu yapan arkadaşlarında bunun farkında olması lazım. Esnaf odalarımızın da bunun farkında olması lazım" diye konuştu.

 

KANTİNDE GBT'SİZ PERSONEL OLMAYACAK

 

Kantinlerde satılabilecek ve satılamayacak gıda ürünleriyle ilgili yönetmeliğe uygun denetimlerin yapılacağından da bahseden Karaloğlu, “Maalesef gıda artık çok önemli bir noktaya vardı. Gıda üzerinden de çocuklarımıza zarar verilebiliyor. Gıdaya katılan belli maddelerle çocuk belli şeylere bağımlı halede getirilebiliyor. Onun için okul kantinlerinde nelerin satılabileceği, nelerin satılmayacağı okul kantinlerindeki işleticilerinde aynen servis şoförlerinde olduğu gibi hem kantin işleticisi hem de kantinde çalışacakları bilmemiz lazım. Kantinde tesadüfen sabah kalkıp birisinin girip çalışmaması lazım. Biz önceden kantinde çalışacak personelin bilgileri gelecek, onunla ilgili gerekli araştırmayı yapacağız, ondan sonra kantinde çalışıp çalışamayacağına biz karar vereceğiz. Yoksa kantin işletmecisi her gün yeni bir personelle bizim karşımıza gelmeyecek" diye konuştu.


Kaynak / Editör: Okunma 33

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Ev işçisi Minire İnal’ın davası görüldü
MHP'LİER YOL KESİP MAKAM ŞOFÖRÜNÜ DARP ETTİ
OSMAN GÜRBÜZ TAHLİYE OLDU
HİZMET İÇİ EĞİTİM
KEMER'DE İSKELE KALINTILARI ÇERBOBİL GİBİ
KEMER'li MİNTA AİLESİNİN ACI GÜNÜ
ŞEHİDİMİZ VAR
KEMER BELEDİYESİ EĞİTİME DESTEĞE DEVAM

Diğer Haberler

Destek olumlu etkiledi
Döşemealtı Halkı güreşlere doydu
Antalya Bahçeşehir Koleji Anasınıfları Doğa’ya dokundu
TİTA ANTALYASPOR'DA
SÖZEN ''HALK KAZANDI''
YILDIRIM, “CEHALETİN BEDELİ AĞIR OLUR”
YÖNETİM’DEN TAKIMA MOTİVASYON YEMEĞİ
UYSAL, MURATPAŞA BELEDİYESİ’Nİ ANLATTI
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN BiRAZ SABIRSIZ DEĞiL MiYiZ ?

02.09.2019 20:06:14

Belediye seçimlerinde Türkiye genelinde öze..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


MHP'DE HİLMİ DURGUN DÖNEMİ BAŞLADIMHP Antalya il başkanlığına Hilmi Durgun atandı. MİLLİYETÇİ Ha..
En Çok Okunanlar
MUSTAFA AKSOY GÖREVİ BIRAKTIĞINI AÇIKLADI MHP Antalya il baskani Mustafa Aksoy saglik sorunlari nedeniyle gorevden ay.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
21°°C - 30°°C
Pazartesi
21°°C - 29°°C
Salı
22°°C - 28°°C
Çarşamba
23°°C - 28°°C

Günün Sözü


Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."


(Yunus Emre)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,20

UA-73076831-1