Bugün - 16 Ekim 2019 ÇarşambaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
Antalya   28°°C
 
BU FİRMALARDAN SAKIN YEMEYİN İÇMEYİN!Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün, insan sağlığını tehlikeye d&..
APUTKAN, “KİMSEYE GÖZ YUMMAYACAĞIZ“

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir alacak yüzünden Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.

Siyaset Haberi - 09 Ağustos 2019 Cuma

(00:35)

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir alacak yüzünden Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş. nin talebi üzerine Serik Belediyesinin menkul mallarının haczedilmesi için Serik Beldiyesi binasına gelen Serik İcra Müdürlüğü ve şirket avukatlarına Serik’li vatandaşlar tarafından engel olunması ve tepki gösterilmesi ile ilgili olarak halka açık bilgilendirme ve basın toplantısı düzenledi.


Serik ilçesi 9 Mart parkında düzenlenen toplantıda Serik İcra Müdürlüğünün 7 Ağustos 2019 tarih ve 2019/1164 esas sayılı dosyasına istinaden Belediyenin bir önceki dönemden gelen 19 milyon 320 bin 180 tl lik borç nedeniyle hacze geldiklerini belirten Belediye Başkanı Enver Aputkan, Serik Belediyesi’ne ait değeri 60 milyon TL’yi bulan 5 adet gayrimenkulün üzerine haciz konulduğunu ve bu gayrimenkullerin satışı içinde talepte bulunulduğunu söyledi.
Bu satış talebine karşın belediye tarafından hem kıymet takdirine tespit edilen değerin düşük olduğu için hem itiraz davası, hem de haczedilen gayrimenkullerin değerinin borcun çok üstünde olması nedeniyle taşkın hacze itiraz davası açıldığını ifade eden Aputkan, Menkul malların haczine gelen memurların binaya girişi esnasında bu olayı duyan Serikli vatandaşların bu işleme ve firma yetkililerine tepki gösterdiğini ve ardından da bir takım hadiseler yaşandığını anlattı.
Söz konusu firmanın 2016-2019 yılları arasında sözde yaptığı işler için Serik belediyesine ve Belediyeye ait Si-kar Turizm Ltd.Şti. ye toplamda 106 milyon 852 bin 899 liralık fatura kestiğini ve bu faturalardan bu güne kadar 74 milyon 15 bin 999 lirasının ödemesinin yapıldığını açıklayan Aputkan, Bu şirketin sözde, gözle görülür yaptığı tek işin 9 mart parkının tadilatı ve yeniden yapılması işi olduğunu ve onunda maliyetinin piyasa değerlerinin çok çok üzerinde olduğunu göstermek içinde toplantıyı özellikle bu parkta yaptıklarını dile getirdi.
Aputkan, şöyle konuştu:
“Bu parkın maliyeti yaklaşık 6 milyon liradır. Sadece çocuk oyun guruplarının maliyeti 772 bin lira, parktan çıkan moloz nakli için ise 18 bin 146 ton harfiyat gösterilerek 489 bin 946 lira fatura edilmiştir. Parka baktığınızda 6 bin metrekare bir alandan bu kadar harfiyatın çıkabilmesi için bu parkın en az bir buçuk metre kazılarak aşağıya inmesi gerekir. Ama görüyoruz ki bu kadar buranın altından dere geçiyor o yüzden de buranın kazılması imkansızdır ve bu kadar harfiyatın yapılması imkansızdır. Elimizde yapılan işler yapılırken çekilmiş fotoğraflar ve belgeler var. Burada 7 adet çatılı piknik masası yapılmış. Tanesi 9 bin 100 liradan fatura edilmiş, Bu çatılı piknik masalarını belediye olarak kendimiz imal ediyoruz ve maliyeti ise sadece 2 bin 500 Türk Lirasıdır. Bunu özellikle sizlerde görün istedik. Buradan sesleniyorum. Bu parka harcanan 6 milyon doğrudur diyerek Türkiye komu oyuna bir açıklama yapılmasını bekliyorum.”
Hak edenin hak ettiğini mutlaka alması gerektiğini ve hukuka saygılı olduklarını belirten Aputkan, “Buradan bütün yetkililere sesleniyorum. Hak etmediğimiz bu ilçenin, bu insanların, burada yaşayanların hak etmediği paraları bize ödemeye mecbur etmeyin ve bizim onurumuzla kimse oynamasın. Onuru ile oynana insanlar tepki gösterir. Olay çok üzücüdür. Kavgayı metot olarak hiçbir zaman seçmedik, bundan sonrada seçmeyeceğiz. İnanıyorum ki Türk adaletini temsil eden hakim ve savcılarımız eğer kusur bizde ise bize hesap sorsunlar. Ya da Serik Belediyesi çalışanlarını tehdit ederek evrakları zorla imzalattıranlardan da hesap sorulması gerektiğine inanıyorum. Bundan sonrada hukuki çevrede mücadelelerimiz sürecek.” diyerek konuştu.
Söz konusu firmanın araç kiralama adı altında aylık belediyeden bir buçuk milyon lira para aldığına dikkati çeken Aputkan, yakın tarihte bu firmaya ait 25 aracı geri gönderdiklerini söyledi. İhaleyi incelediklerini belirten Aputkan, 7 aracın belediyeye teslim edilmediğini gördüklerini, teslim edilmeyen bu araçlar için firmaya 400 bin lira ceza yazdıklarını ve 7 araçtan 4 ünün teslim edildiğini ancak 3 tanesinin teslim edilmediğini belirtti. Aputkan üç aracın teslim edilmeme sebebini ise şu şekilde açıkladı. “İhaleye girilirken öyle bir özellik yazıyorlar ki kimse ihaleye girmesin. Yarış olmasın. Ondan sonra o aracı kendileri de bulamıyor. O araçlar kendilerinde de yok. Çünkü bulamıyorlar.” dedi.
Türkiye’de her dönemde pazarlamacı tipler meydana çıkacağının altını çizen Aputkan, “Kendilerini olduğundan fazla siyasi yönden güçlü gösterirler. Maalesef Serik’te bu pazarlamacılar 3 yıl bunu başarmışlar. Benim belediyemde müdür atayacak ve değiştirecek konuma gelmişler. Buradan ilan ediyorum. Bu insanları soy isimleri ile bununda araştırılmasını talep ediyorum. Bir bakanımızın soy isminin benzerliğinden faydalanarak bu işleri yaptıkları. Emin olun ki bu kadar net söylüyorum. Sadece benzerlik var. Merak edenler araştırsın. Bu tip pazarlamacılar her dönem olur ve bunu çok iyi kullanır. Bunlarda kendilerini profesyonel olarak gören insanlardır ve bunu da belli yerlerde başarmışlardır. Seni Başkan yapacağız diyerek teklifleri olmuştur. Üzülerek söylüyorum bizim insanlarımızın da zafiyetleri vardır. Bunlar hikayedir. Biz dimdik duracağız, halkımızın desteği çok önemli.” dedi.
Eksik gördükleri konular ile ilgili olarak önceki dönem yapılan harcamaların inceleme işlemlerinin devam ettiğini belirten Aputkan, Kendilerinin hiç kimse ile dertlerinin olmadığı ancak usulsüz yapılan işlerle ilgili yasal işlemlerinde yapılacağını ve kahramanlık peşinde de olmadıklarını, bundan sonraki yapacakları işlemleri de kamu oyu ile zaman zaman paylaşacaklarını söyledi.
Toplantıda Serik belediye Başkanı Enver Aputkan’a Ak Parti Serik ilçe Başkanı Hasan Kozan, MHP Serik İlçe Başkanı Ahmet Ali Coşkun, DSP Serik İlçe Başkanı Yusuf Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.


Kaynak / Editör: Okunma 91

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SiyasetHaberleri

HEPAR İL BAŞKANI NAGEHAN ÖZDEMİR GÖREVDEN AYRILDI
AK PARTİLİ RAMAZAN KAYA İDDİALI KONUŞTU
Vefalı Evcilmen’in Vefalı Emekçileri
SERİK’TE ÇAĞRI MERKEZİ
Üras’a Sahte Twitter’dan Sonra Sahte Facebook Saldrısı
CHP'li Yorulmaz Açıklama Bekliyor
TURGUT BUCAK “ESNAFIN SESİ OLACAĞIM”
SAPAN'DAN TEPKİ “Halktan korkuyorlar”

Diğer Haberler

EĞİTİM ÜSSÜ GÖYNÜK
Ozon (O3)Klinik yeni yerinde
RUSLAR MISIR'A GİDİYOR
ANLAMLI ZİYARET
MATAB'ın ARITMA TESİSİ İFLAS ETTİ
Konaklı Belediyesi Almanya'dan Öğrenci ve Öğretmen Ağırladı
YÜCEL'İN KOLTUĞU GİTTİ GİDİYOR
Kemer Tekirovaspor 1-1 Manavgatspor
E-Gazete (Gazete Akdeniz)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Hilmi ŞAHİN

Hilmi_ŞAHİN SiYASET DEĞiL DALLAS OLMUŞ

06.10.2019 23:21:05

Siyaset Turkiye'de olduğu gibi Antalya'da da deyim yerindeys..

ZEKİ DEMİR

ZEKİ_DEMİR Ağayı Batıran Uşak

17.09.2019 23:59:26

Berberin Kırık Aynası..  Alanya da yaşayan eski bir ga..

M. Fevzi Küçükkahveci

M._Fevzi_Küçükkahveci Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! Kaynak: Suriyelilere Vatan (daşlık) Ve-ri-le-mez ! - M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

06.08.2019 22:41:32

Duyunca inanamadık, ya kötü bir şaka ya da akıl tu..

İdris ÖZYOL

İdris_ÖZYOL Fillerin intikamı

22.06.2019 15:53:45

Fillerin, belli mevsimlerde belli yolları kullanarak gö..

Ramazan KAYA

Ramazan_KAYA E TEBLİGAT DÖNEMİ

17.12.2015 01:17:00

Vergi mükelleflerini yeni yılda yenilikler bekliyor. ..

Cengiz GÜLEBAY

Cengiz_GÜLEBAY OLMADI, SİL BAŞTAN

03.11.2015 23:44:42

7 Haziran seçimlerinden sonra geçen beş ayda &..

Vehbi KAYA

Vehbi_KAYA Şehitlerimiz ve Protokolcüler

14.08.2015 14:25:44

Vatan topraklarından acı haber gelmeye devam ediyor.. Ü..

Tansu DURAN

Tansu_DURAN Lütfen İstifa Ediniz!

17.06.2015 23:41:29

Bugüne kadar sosyal medyada bir çok kere istifa ..

Seçil ÖZCAN

Seçil_ÖZCAN “ÇOCUKLAR, CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE MAHREMİYET EĞİTİMİ ALMALI”

18.02.2015 01:04:01

Mersin Tarsus’ta Özgecan Aslan’ın vahşice k..

Hasan KILINÇ

Hasan_KILINÇ SEV ABİ KORKMA

17.03.2014 05:46:35

Ben tutkulu severim abi.Sevmekte sınır tanımam.Annemi,Babamı..


KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI Orman işletme şefine siyasi mobbing tepkiye neden oldu. Alanya Orman..
En Çok Okunanlar
Kemerspor Rahat Nefes Aldı 2-1 TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Kemer Temsilcisi Kemer Spor 2003 ke.. Okulların pazartesi günü normal eğitim ve öğretime devam edeceği, sadece ta.. ANTALYA SEDİR RESTAURANT Gittikleri yerlerde meşhur Türk mutfağının o muhteşem lezzetlerini de tatma.. GAZETE AKDENİZ SAYI 83               &nbs..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(antalya)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:1107:4613:2116:1618:3920:02

Hava Durumu
Şehir
(antalya)
Bugün
22°°C - 28°°C
Perşembe
21°°C - 29°°C
Cuma
20°°C - 28°°C
Cumartesi
20°°C - 28°°C

Günün Sözü


Ali ?ye düşman olan Allah? a düşman olur.


(Hz.Muhammed)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17

UA-73076831-1